1396-02-24 13:25
2524
0
38989
شنیده‌های انتخاباتی بندرترکمن؛

از راه اندازی کاروان موتوری و ایجاد سر و صدای کاذب توسط هواداران تا استقبال کم نظیر مردم از همایش امپراطور 96 ترکمن صحرا

تبلیغات رسمی کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر بندرترکمن شروع شده است وهمزمان کاندیداهای شورای این شهر اقدام به بازگشایی ستادهای انتخاباتی شان در نقاط پر رفت وآمد این شهر کرده و تیم‌های انتخاباتی سخت مشغول استقرار بنرهای آنها درمکان‌های مد نظر می‌باشند.

به گزارش گلستان ما به نقل از آوای ترکمن، فعالان انتخاباتی روزهای پیش رو را در موفقیت و یا عدم موفقیت هریک از داوطلبین تعیین کننده می دانند.شنیده می شود به آن دسته ازداوطلبین که در شب های پایانی تبلیغات غیر رسمی ترتیب نشست‌های همایش در مکان های عمومی را داده اند ازسوی اعضای هیات نظارت اخطار جدی داده شده است.

1-معصومه محمدی ملقب به امپراطور96 ترکمن صحرا یکی دو شب قبل از آغاز تبلیغات رسمی درخیابان استقلال همایش عمومی ترتیب داد که با استقبال کم نظیر علاقمندان و رای اولی‌ها روبرو شد.

صاحب نظران می گویند استفاده این کاندیدای جوان از چارقد ترکمنی درسخنرانی‌هایش مورد توجه بانوان و رای اولی ها قرار گرفته و امکان یک ائتلاف خود جوش نظیر آن چه که در انتخابات دور سوم و چهارم اتفاق افتاد کاملا به نفع وی احساس می شود.جمعه شب تنی چند ازفعالان انتخاباتی با سرکشی به ستاد این کاندیدای جوان از نزدیک با وی به صحبت پرداختند.

2-بهمن چولاک کاندیدای قوم قزاق می گوید درانتخابات گذشته حدود هفتصد رای ازحدی که می‌توانست وی را به صندلی شورای شهر برساند کمتر رای آورده است و توانایی آن را دارد که در این دور بتواند به صندلی شورای شهربرسد.چولاک ارتباط خوبی با فعالان ترکمن دارد و ازحمایت لیدرهای آنها برخوردار است.

3- همایش انتخاباتی یحیی چوگان دست کمی ازشب پیروزی یک کاندیدای راه یافته به صندلی شورای شهر نداشت.هوادارن چوگان پس از انجام سخنرانی این کاندیدا،وی را به میان گرفته و طوری به دست زدن و شادمانی پرداختند که انگار پیروزانتخابات پیش از موعد شده‌اند.

4- گمانه زنی‌ها پیرامون ستاد انتخاباتی رحمت الله خوجه به شفاف سازی روزهایی بر می‌گردد که وی سکانداری شهرداری بندرترکمن را برعهده داشت.ساکنان محلی منتظرند تا ببینند خوجه درجریان سخنرانی‌هایشان چه مواردی را شفاف سازی می‌کند.گفته می‌شود که این کاندیدا ازحمایت مستقیم اعضای خانواده‌اش برخوردار است و آنها مصصم هستند تا خوجه را با هدف اعاده حیثیت مجددا به صندلی شورای شهر برسانند.

5- محمد صدیق کر شاخص‌ترین کاندیدای گروه اجماع روی نوار پیروزی گام بر می‌دارد وبسته به سخنرانی روزهای رسمی‌اش می‌تواند با آرای بالایی به پیروزی برسد.گروه اتاق فکر این کاندیدا هر شب سخنرانی انجام شده وی را به آنالیز می‌گذارند تا برای روزهای پایانی به جمع‌بندی مناسبی دست یابند.

6- شاهدان می‌گویند اغلب سخنرانی‌های انجام شده در شب دوم انتخابات رسمی با حداقل استقبال روبرو شده است. دراین حال کاندیداها می‌کوشیدند با براه انداختن کاروان موتوری،ایجاد سر و صدای کاذب وفیلم برداری ازحرکت ماشین‌های عمدتا خالی نگاه‌های عمومی را متوجه خود نمایند.تاکتیکی که به نظر نمی‌رسد دراین دوره چندان موثربیفتد.این تحرکات تا اولین دقایق بامداد ادامه داشت.

7- آخر شب گذشته شایعه انصراف یکی کاندیداهای فارس زبان نقل محافل عمومی شد لیکن به دلیل تعطیلی روز و دیر وقت بودن زمان خبر رسمی در اینباره انتشار نیافت،ازسوی دیگر نشست ستادی محمد بلبلیان با صرف شام جمعی اعضای ستاد وی همراه شده بود.

خبرنگار: طاهر جانی

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.