نقل است از بزرگان که مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود؛ اما چرا مردم استان گلستان از سیل  باید هرساله گزیده شوند؟؟

بارش شدید باران در روز‌های اخیر در استان گلستان موجب جاری شدن سیل در زمین‌های کشاورزی و آبگرفتگی جاده‌ها شد و به منازل مسکونی نیز خساراتی وارد کرد.

با وجود خسارات گسترده سیل و کمبود چادر، مواد خوراکی و سایر مایحتاج اولیه در این استان، خبری از سلبریتی هایی که در حوادثی از این دست کاسه داغ تر از آش می شوند و با ژست های انسان دوستانه ادای خیرین نیکوکار را در می آورند، نیست و مردم این دیار کماکان روزها و شب های سختی را می گذرانند!

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیلاب و تهیه لوازم معیشتی، تسهیلات و کمک بلاعوض پرداخت می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از اسکان موقت بیش از سه هزار حادثه دیده سیل در این استان خبر داد.

در راستای جبران خسارت‌ها و تسکین آلام مصیبت دیدگان و زیان دیدگانبا جدیت  تلاش شود.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: به کوری چشم دشمنان، تقویت بنیه دفاعی را ادامه خواهیم داد و تحت فشار دیگران قرار نخواهیم گرفت.

از یکشنبه شب بود که باران شدید در آزادشهر باریدن گرفت و باعث تخریب جاده‌ها، محصولات کشاورزی و ... شد. در این گزارش برآورد اولیه ای از خسارتهای ناشی از سیل ارائه خواهد شد.

جانشین سپاه نینوا گلستان از کمک بی وقفه و امداد رسانی سپاه وبسیج به سیل زدگان گلستان خبر داد.

عضو هیئت علمی دانشگاه گلستان با توجه به شعار سال جدید گفت: دولت، جامعه نخبگانی و همه باید برای رونق تولیدملی نگاه به درون داشته باشندلذا باید دست همت خود را بر زانوی غیرت خود بگذاریم نه بر عرصه های وابستگی بیگانگان در غیر این صورت در وابستگی باقی می مانیم.

امام جمعه گنبدکاووس گفت: "رونق تولید" سرپل اصلی و نقطه آغاز تحول است که از طرق آن تمام تحولات دیگر را می توان آغاز کرد.

بیشتر از 24 ساعت است که مردم روستاها و برخی از شهرستانهای استان گلستان به ویژه گنبدکاووس در معرض سیلاب قرار گرفته است. سیلابی که به ظاهر از بارندگی های چند روز اخیر ناشی شده اما چرا علی رغم هشدارهای هواشناسی، مدیریت بحران تنها چند ساعت مانده به وقوع فاجعه دست به کار می شود؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خود سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: از ابتدای طرح نوروزی  از 25 اسفندماه تاکنون یک میلیون و 737 هزار و 620 تردد در استان گلستان انجام شده است.

معاون عمرانی استاندار گلستان از مردم شهرستان های آق قلا، ترکمن و گمیشان که منازلشان در جوار رودخانه ها است خواست: تا جای ممکن هرچه زودتر منزل خود را تخلیه کنند.

استاندار گلستان با بیان این که افرادی که در حاشیه رودخانه گرگانرود و سدها هستند منطقه را ترک کنند، گفت: برای امدادرسانی درخواست دو بالگرد به تهران داده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از امدادرسانی به ۴ هزار و ۸۰۷ حادثه دیده در طوفان اخیر استان گلستان خبرداد.

اوقاف گلستان از دیرباز دارای چینش نیرویی ثابت بوده و به یک انسجام درون سازمانی برای پیشبرد کارها رسیده اما اخیرا جابجایی تعداد 26 نیرو در پست های حساس باعث افول انگیزه نیروها شده است.

 

حوادث ناشی از چهار شنبه سوری در روز گذشته،  50 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

فرمانده لشکر 25 کربلا می گفت در عملیات والفجر 8 اینقدر داد زده بود که صدایش در نمی آمد ، گلویش را با چفیه بسته بود تا التیام یابد، 48 ساعت بدون خواب و استراحت این سو و آن سو دویده بود.

آخرین مطالب