1399-09-01 12:54
196
0
71690

هفدهمین بخشش در گلستان / جوان 22 ساله پس از 16 سال به زندگی دوباره، سلام کرد

با بخشش بزرگوارانه اولیای دم، حکم قصاص جوانی که از 16 سال پیش تاکنون در زندان است، امروز لغو شد .

به گزارش گلستان ما، امروز با حضور رئیس کل دادگستری گلستان و اعضای شعبه صلحی شورای حل اختلاف زندان گرگان ، خانواده مقتول  بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم قصاص منصرف شدند.

با لغو حکم قصاص این جوان که از 16 سال پیش در زندان است  آزاد شد و فرصت جبران اشتباهات و زندگی دوباره را یافت .

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در این پرونده ، محکوم به قصاص  ، ناخواسته در دعوا سبب مرگ همسایه اش شد و به این ترتیب هم جان پدر دو فرزند را گرفت و هم روزهای خوب جوانی اش را از دست داد .

هادی هاشمیان افزود: ناتوانی در کنترل خشم و نیاموختن مهارت های ارتباطی و گفتگو متاسفانه هر از گاهی اتفاقات ناگواری را رقم می زند و مرتکبین این حوادث ناگوار هم بلافاصله از کرده خود پشیمانند.

 رئیس کل دادگستری گلستان گفت: از ابتدای امسال 16 حکم  قصاص  با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف و مدد ریش سفیدان ، علما و بزرگان اقوام و طوایف استان ،  لغو شد .

هادی هاشمیان افزود: امسال هزار و 400 نفر محکومین جرایم غیرعمد که یا زندانی بودند و یا در آستانه ورود به زندان ، با پادرمیانی اعضای شوراهای حل اختلاف سراسر استان و کمک از متنفذین و ریش سفیدان و با گذشت بزرگوارانه محکوم له پرونده ها ، طعم آزادی و ماندن در کنار خانواده های خود را چشیدند. 

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.