1398-01-13 15:35
995
0
62301
نماینده مردم شرق گلستان:

اگر لایروبی ها قبل از بحران صورت می گرفت به این نقطه نمی رسیدیم/ کمیسیون عمران به حادثه سیل به صورت جدی ورود کرده است

نماینده مردم شرق استان گلستان گفت : مجلس قطعا سو مدیریت و عملکردخاطیان را بررسی می کند و به مردم اطلاع رسانی و گزارش می دهد. بدون شک باید با خاطیان برخورد شود.

 
به گزارش گلستان ما؛ شهرام کوسه غراوی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری، اظهار کرد: مردم ،بسیج و نیروهای مسلح در امداد رسانی به مناطق سیل زده استان گلستان آنقدر خوب ظاهر شدند که اوج همدلی و وحدت و همکاری بین مردم و سپاه نیروهای مسلح را شاهد بودیم.
 
وی با بیان اینکه انصافا نیروهای مسلح در کمک به آق قلا و گمیشان خوب عمل کردند و باید از انان تقدیر شود، افزود: در ابتدا باید از مقام معظم رهبری تقدیر و تشکر کنیم چرا که با دستور ایشان بود که این نیروها به مناطق سیل زده گسیل شدند و تدبیر ایشان سرعت کمک رسانی را چندین برابر کرد.
 
نماینده مردم شرق گلستان با بیان اینکه مردم همواره در کنار هم هستند، تصریح کرد: سپاه و نیروهای نظامی و انتظامی جانانه در کنار مردم بودند و باید از آنها تشکر کنم. 
 
وی بیان کرد: اگر لایروبی ها انجام و تدابیر و تمهیدات قبل از بحران صورت می گرفت و  مدیریت سد انجام میشد شاید به این نقطه نمی رسیدیم  و به این وسعت با تخریب مواجه نمی شدیم و این مهم باید درسی برای اینده باشد.
 
کوسه غراوی با اشاره به اینکه کمیسیون عمران به جد پیگیر این قضیه است، اذعان کرد: مجلس قطعا سو مدیریت و عملکردخاطیان را بررسی می کند و به مردم اطلاع رسانی و گزارش می دهد. بدون شک باید با خاطیان برخورد شود.
 
وی همچنین به حضور دیرهنگام رئیس جمهور در مناطق سیل زده گمیشان اشاره کردو گفت: زمانی که آقای جهانگیری به استان آمدند، گفتند که " آقای روحانی میخواستند بیایند و پیشنهاد کردند که بنده بروم بهتر است." البته حضور زودتر ایشان بحث خاص دارد.
 
کوسه غراوی با بیان اینکه البته رفتن استاندار سابق موضوعات را به این نقطه رساند، افزود: با حضور ایشان قطعا مدیریت بهتری می توانستیم انجام دهیم وامداد رسانی  متفاوت تر می شد.
 
وی تاکید کرد: اما  آنچه که می توانست در روز اول وقوع سیلاب در گنبد انجام شود حضور اردکانی  وزیر نیرو  به همراه  تیم بسیار خبره تخصصی بود.اگرمی آمدند و مسیر را بررسی می کردند که سیل به این عظیمی و گستردگی باید کجا هدایت شود شاید تمهیدات بهتری انجام می شد .
 
کوسه غراوی در خصوص مبالغ در نظر گرفته جهت تسهیلات به سیل زدگان خاطرنشان کرد: شاید این مقادیر برای اتمام ساخت منازل و خسارت به محصولات کشاورزی کافی نباشد اما باید مدیریت شود.
 
نماینده مردم شرق گلستان در خاتمه گفت: به نظر می رسد نهادینه شدن بیمه زمین های کشاورزی توسط دولت و بخش های بیمه ای باید بازبینی شده و همه گیر شود.
 
انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.