1403-01-14 01:10
252
0
89382
معراجی‌های گلستان؛

آخرین دیدار!

خواهر شهید نقل می کند: «خوب در خاطرم است لحظه آخر که می خواست از درب خانه خارج شود دوباره برگشت و با نگاه غریبی به تمام خانه نگاه کرد. گویا به او الهام شده بود که دیگر برگشتنی در کار نیست. ما هم تا سر جاده روستا دنبال او رفتیم صورتش را بوسیدم او رفت و شهید شد.»

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «گلستان ما»، شهید کاظم صادق‌پور، یکم مرداد ۱۳۴۵ در روستای مهترکلاته از توابع شهرستان کردکوی دیده به جهان گشود. پدرش رمضان و مادرش هاجر نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به‌عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دوازدهم مرداد ۱۳۶۶ در میمک هنگام درگیری با نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به شهادت رســید. مزار وی در گلزار شهدای امامزاده روستای روشن‌آباد تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

خاطره‌ای به نقل از خواهر شهید صادق‌پور

وقتی برادرم برای آخرین بار به مرخصی پیش من آمده بود. من از او محلی که خدمت می‌کرد را سؤال کردم. او آن‌قدر کم‌صحبت بود که در جواب من گفت: یک‌گوشه کناری بی‌سیم‌چی هستم.

لحظه خداحافظی مرا محکم در آغوش کشید و گفت: خواهرم اگر خوبی یا بدی از من دیدی مرا حلال کن و من هم به او گفتم برادر جان خدا پشت و پناهت.

درست‌کردن نان

زمانی که برادرم در خدمت سربازی بود هر بار که از جبهه می‌آمد؛ چون نان محلی خیلی دوست داشت مادرم برایش درست می‌کرد. شب آخر با دوستانش منزل ما می‌آمدند و دور هم جمع می‌شدند و صبح روز بعد به اتفاق هم رهسپار جبهه می‌شدند.

الهام‌شدن

خوب در خاطرم است لحظه آخر که می‌خواست از درب خانه خارج شود و رهسپار جبهه‌های نبرد شود دوباره برگشت و با نگاه غریبی به تمام خانه نگاه کرد. گویا به او الهام شده بود که دیگر برگشتنی در کار نیست. ما هم تا سر جاده روستا دنبال او رفتیم صورتش را بوسیدم او رفت و شهید شد.

انتهای خبر/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.