1403-01-13 01:27
257
0
89372
معراجی‌ها؛

باران بدرقه!

خواهر شهید حسینعلی ممشلی روایت می‌کند: «روزی که برادرم برای رفتن به جبهه اعزام می‌شد هوا بسیار بارانی بود. لحظه آخر رو به من نمود و گفت: هنگامی که من برمی‌گردم هوا بارانی است.»

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «گلستان ما»، شهید حسینعلی ممشلی، دهم فروردین ۱۳۴۹ در روستای جنگل ده بالا از توابع شهرستان مینودشت به دنیا آمد. پدرش محمد، کشاورز بود و مادرش خیرالنسا نام داشت. دانش‌آموز چهارم متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم اسفند ۱۳۶۵ با سمت کمک آرپی‌جی زن در شلمچه به شهادت رسید. پیکر وی مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص، در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

روایتی از معصومه ممشلی خواهر شهید

روزی که حسینعلی به جبهه اعزام می‌شد، هوا بسیار سرد و بارانی بود. شدت باران، بالا آمدن آب چهار رودخانه مسیر روستا تا شهر و خاکی بودن جاده، حرکت ماشین‌ها را به سمت شهر، غیر ممکن کرده بود.

من و حسینعلی همانند مسافران دیگر سوار تریلی تراکتور شدیم؛ حرکت تراکتور بسیار کند بود و حسینعلی بسیار اضطراب داشت که مبادا از اعزام نیروها عقب بماند.

به هر حال با زحمت فراوان خود را به محل اعزام رساند و مقدمات اعزامش را فراهم نمود، با چهره خندان از همه فامیل‌ها و دوستان خداحافظی کرد و به من گفت: شاید روز برگشتنم همین‌طور بارندگی باشد و به‌وسیله تراکتور برگردم.

در سال ۱۳۷۳ وقتی به خانواده ما خبر دادند که پیکر شهید حسینعلی را با پنج هزار شهید دیگر می‌آورند، روز تشییع‌جنازه شهید درست همانند روز اعزامش بسیار سرد و بارانی بود و اندکی هم برف می‌بارید.

انتهای خبر/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.