1400-04-05 13:15
192
0
75162
مدیرکل دادگستری گلستان خبرداد؛

دادگستری گلستان رتبه سوم استفاده از فناوری در کشور

هاشمیان گفت: در جدیدترین ارزشیابی کشوری، دادگستری استان رتبه سوم استفاده از فناوری در فرآیندهای قضایی را کسب کرده است.

به گزارش گلستان ما؛ هادی هاشمیان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارزشیابی و رده بندی دادگستری‌ها با شاخص استفاده از فناوری در جلسه امروز که به صورت ویدئو کنفرانسی با رئیس قوه‌قضاییه داشتیم اعلام شد.

مدیرکل دادگستری گلستان به یکی از خدمات فراگیر قضایی در استان اشاره کرد و گفت:  درخواست‌ صدور گواهی سوء پیشینه بیش از دیگر درخواست‌ها است و افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه عدل ایران درخواست‌های خود را ثبت و همان روز پاسخ خود را دریافت کنند که  بیش از ۹۰ درصد درخواست‌ها، همان روز پاسخ داده می‌شود.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان هم  گفت: افراد می‌توانند از طریق برنامه عدالت همراه و نصب آن روی گوشی ،  مواردی مانند درخواست گواهی سوء پیشنیه را  با گوشی تلفن همراه انجام دهند.
حجت الاسلام سیدمحسن رسولی ادامه داد: استفاده از فناوری  در شرایط کرونایی کار را برای مردم آسان می کند و رضایت آنان را در پی دارد .

رسولی  گفت: بر اساس ارزشیابی‌هایی که به صورت روزانه ثبت و پایان هر ماه اعلام می‌شود حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد مردم از خدمات الکترونیک دادگستری گلستان رضایت دارند.

امروز همچنین ۵ طرح عمرانی دادگستری گلستان  با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس قوه قضاییه افتتاح شد .

معاون مالی پشتیبانی و رفاه دادگستری ، گلستان گفت: طرح توسعه فضای اداری دادگستری مینودشت به مساحت ۴۰۰ مترمربع  و  افزایش بنای دادگاه کمالان با مساحت ۴۰۰ مترمربع و هزینه ۳ میلیارد تومان از طرح های افتتاحی امروز بود .

حسن ثناگو افزود: امروز همچنین سالن اجتماعات اداره کل دادگستری و دادگستری های رامیان و علی آبادکتول  با هزینه در مجموع ۴  میلیارد تومان به بهره برداری رسید .

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.