1401-04-22 09:48
80778
یادداشت به قلم احمد ملاشاهی؛

از حقارت برهنگی تا بهشت عفاف

زیست عفیفانه راهی براي بهشتی شدن و بهشتی بودن در همین کره خاکی است، نگذاریم بهشت مان خراب و زمین جهنمی از شهوت شود و این مصداق جهاد اکبر است.

به گزارش گلستان ما، پوشش، اولین داستان بشر از ابتدای خلقت بوده است و عریانی و برهنگی نماد تحقیر و هبوط بشر بوده  یعنی هر وقت اسیر و یا برده ای را می خواستند به حقارت بکشند  پوشش اش را از وی می گرفتند.

از دیرباز مفهوم پوشش رابطه نزدیکی با مفهوم پاکدامنی داشته است و این کاملا امری طبیعی است چراکه  اگر سارقی بخواهد سرقتی کند بی شک به طلای  عیان و بی حفاظ زودتر دست می برد تا آنچه محافظت می شود البته  نمی توان هیچ طلا و ثروتی را با سرمایه پاکدامنی سنجید.

در ادبیات ایرانیان حفظ نجابت و پاکدامنی به مثابه دفاع از سرزمین ایران بوده و حتی از آن مهمتر یعنی اگر دفاعی از خاک و سرزمین  صورت می گرفته و جانفشانی ها در این راه می شده  بخاطر  دفاع از ناموس و خانواده و زنان و دختران بوده است
این غیرت  افراد ترسو را شجاع و افراد ضعیف را قوی کرده است مفهوم دفاع از سرزمین بدون عنصر غیرت و ناموس  بی معناست و ناممکن است. پرچم داعش با همین غیرت مدافعان حرم برزمین افتاد.

از شگردهای دشمن برای سلب عفت عمومی، حکومتی قلمداد کردن حجاب است و تحریک این حس پنهان آدم که از چیزی که منع  شود حریص می شود.

آنچه مسلم است  بقا و زوال  تمدن ها به بودن یا نبودن  زندگی عفیفانه  گره خورده است گواه این ادعا سرنوشت قوم لوط و تاریخ آندلس است تا وضعیت امروز اروپا و آمریکا که با پیشرفت خیره کننده علم و تکنولوژی به تصویب همجنس بازی افتاده است  و به حیوانی شدن جامعه انسانی رای می دهد.

بی حجابی، ما را از بهشت خانواده بیرون می اندازد جهنمی بدتر از بی خانوادگی برای بشر متصور نیست و آنچه اعضای خانواده پدر و مادر دختر و پسر را با هم نگه می دارد پاکدامنی است چیزی که در  هیچ سنگری جز سنگر حجاب حفظ نمی شود.

زیست عفیفانه  راهی براي بهشتی شدن و بهشتی بودن در همین کره خاکی  است ، نگذاریم بهشت مان خراب شود و زمین جهنمی از شهوت شود و این مصداق جهاد اکبر است.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.