مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان با اشاره به اخطاریه‌های هواشناسی مبنی بر کاهش ۱۲ درجه‌ای دمای هوای استان و ورود سامانه پُرفشار سرد و بارشی گفت: اکیپ‌های راهداری به ویژه در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور در آماده‌باش هستند.

به گزارش گلستان ما ؛ مهدی میقانی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به اخطاریه‌های جوی و اطلاعیه سازمان مدیریت بحران مبنی بر ورود سامانه‌ای سرد و بارشی به برخی از استان‌ها از جمله گلستان، اکیپ‌های راهداری در آماده‌باش کامل قرار دارند.

وی به مسافران جاده‌ای هشدار داد در هنگام تردد از مناطق و محورهای کوهستانی حتماً به تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ و لوازم گرمایشی مجهز باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به احتمال طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی و همچنین بارش سنگین برف در مناطق سرد و کوهستانی معابر بیان داشت: مسافران از اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه‌ها و غیره به شدت خودداری کنند. اکیپ‌های راهداری نیز برای تدارک تمهیدات مورد نیاز برای مقابله با بحران‌های احتمالی پیشِ‌رو در حالت آماده‌باش هستند.

وی گفت: براساس اطلاعات هواشناسی فعالیت این سامانه سرد و بارشی تا روز دوشنبه در استان ادامه دارد و دمای هوا در این روزها بین 8 تا 12 درجه کاهش می‌یابد.

میقانی از مردم خواست از انجام سفرهای غیرضروری و تردد از جاده‌های کوهستانی بپرهیزند و پیش از آغاز سفر نیز از طریق تماس با تلفن گویای 141 و سامانه پیامکی 1000141 از وضعیت راه‌های استان اطلاع پیدا کنند.

انتهای پیام/

پربحث ترین ها