1400-01-16 12:06
745
0
73994
سرمقاله گلستان ما :

کرونا بیدار ؛ کمیته رسانه ستاد کرونا گلستان در خواب !

با این کمیته رسانه در ستاد کرونا استان و این ترکیب ساختاری ، امیدی به بهبود وضعیت نیست و بهتر است استاندار گلستان فکری برای اصلاح ساختار این کمیته نماید .

به گزارش گلستان ما ؛ مصطفی رضایی در سرمقاله امروز گلستان ما نوشت :

 استاندار گلستان روز گذشته در ستاد استانی پیشگیری از کرونا از عادی انگاری کرونا توسط مردم گلایه کرد و موج چهارم کرونا در استان گلستان را ناشی از همین امر دانست .

هم اکنون گرگان و بندرگز شهرهای نارنجی استان بوده و علی آباد کتول ، مینودشت و کردکوی نیز در آستانه نارنجی شدن هستند و به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان نسبت به روز اول فروردین 108 بیمار افزایش یافته و به 288 بیمار رسیده است که از این تعداد 46 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و 18 بیمار به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند.

 اما علت این عادی انگاری توسط مردم چیست ؟ چه کسانی و چه نهادهایی باید فرهنگ سازی کنند تا مردم از خودشان در مقابل کرونا مراقبت کرده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند ؟

 یکی از مهم ترین کمیته های ستاد استانی پیشگیری کرونا که نقش مهمی در فرهنگ سازی و ترویج استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی را می توانست ایفا کند ، کمیته رسانه بود .

 این کمیته رکن چهارم دمکراسی یعنی رسانه ها را در اختیار دارد لذا می توانست با ابزارهایی چون خبرگزاری ها ، سایتهای خبری ، روزنامه ها و هفته نامه ها و ایضا شبکه های اجتماعی پرمخاطب همچون تلگرام و اینستاگرام خیلی موثرتر عمل کند اما این کمیته نه قبل از عید عملکرد موفقی در استان داشت و در ایام عید هم به خواب بهاری رفت .

 حال این نقص عملکرد باعث شده تا مردم فکر کنند کرونا تمام شده لذا عادی انگاری را پیشه کردند و به تفریح ، بازار ، عیددیدنی و فعالیتهای میدانی خود رفتند و نتیجه این شد که امروز موج چهارم با چاشنی کرونای انگلیسی به استان آمده و پیر و جوان هم نمی شناسد .

 البته سپردن مسئولیت کمیته رسانه ستاد کرونا به ارشاد استان هم خالی از اشتباه نبود چرا که ارشاد استان اگرچه متولی رسانه های مجوز دار استان است اما ضریب نفوذ پایینی در مدیران این رسانه ها و بعضا رسانه های تاثیر گذار و پرمخاطب داشته و حتی با مدیران برخی از این رسانه ها در فاز تقابل نیز قرار دارد .

 در شبکه های اجتماعی پرمخاطب استان نیز ارشاد گلستان تابحال هیچ نفوذی نداشته و صرفا با راه اندازی یک کانال به نام گلستان فرهنگ و هنر پیام های گاه و بیگاه مدیر کل برای مناسبتهای مختلف منتشر می شود .

لذا با این کمیته و این ترکیب ساختاری ، امیدی به بهبود وضعیت نیست و بهتر است استاندار گلستان فکری برای اصلاح ساختار این کمیته نماید .

انتهای پیام /

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.