گروه : مطالب ویژه
شماره : 69640
تاریخ : 1400-04-01 08:35
در گفتگو با گلستان ما عنوان شد؛ دعوت کارگردان جوان گلستانی به پویش «به وقت روشنایی»/صرفه جویی باید فرهنگ سازی شود سامان مرادحسینی ضمن پیوستن به پویش به وقت روشنایی از مردم خواست برای صرفه جویی مصرف برق هرکس در خانه خود پیش قدم شود.

به گزارش گلستان ما؛ با توجه به افزایش دما و به تبع آن افزایش مصرف برق و شیوع بیماری کرونا و لزوم تامین برق مراکز درمانی، پویش به وقت روشنایی با مشارکت بسیجیان و در راستای کمک به کاهش مصرف انرژی در اوج مصرف راه اندازی شد.

سامان مرادحسینی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: به  نظر می رسد فرهنگ صحیح مصرف که همواره مورد تاکید بوده است امسال به طور ویژه تر باید انجام شود.

وی افزود: دعوت به پویش های اجتماعی همچون « وقت روشنایی» هر شهروند را نسبت به پیرامون خود و اوضاع اجتماعی و فرهنگی حساس تر می کند لذا با پیوستن به این پویش از مردم می خواهم به آن پیوسته و به همدیگر در این شرایط سخت کمک کنیم.

این کارگردان تاکید کرد: با اجرای این طرح با خاموش کردن ۱۵ دقیقه‌ای یک سیستم سرمایشی و یا هر وسیله برقی دیگر در زمان اوج مصرف هزاران مگاوات در ساعت برق مصرفی در زمان پیک صرفه جویی می شود که با آن جان بیماران نجات می یابد و خانه های محرومان ساخته می شود.

انتهای پیام/