1401-12-25 11:26
1483
0
84107
امام جمعه موقت تهران در سالگرد ارتحال آیت‌الله علوی گرگانی:

کسانی که غیرت دینی دارند نباید در برابر کشف حجاب ساکت باشند/ «آیت‌الله علوی» مرجع روشن‌بین ولایتمدار

امام جمعه موقت تهران گفت: داشتن تقوا و غیرت دینی بسیار مهم است کسانی که غیرت دینی دارند نباید در برابر کشف حجاب‌ها ساکت باشند.

به گزارش گلستان ما، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امروز در نخستین سالگرد ارتحال مرجع عالیقدر جهان تشیع آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی در امامزاده عبدالله (ع) گرگان اظهار کرد: هیچ‌گاه از سنگر تقوا بیرون نیایید، با خدا باشید و لحظه‌ای از خدا جدا نشوید تا به تیر بلا و شیطان دچار نشوید، تقوا باعث می‌شود انسان به حیات طیبه دست پیدا کند.

وی دستیابی به درجات عالیه را در تقوای الهی دانست و افزود: خدا از ما خواسته در مسیری حرکت کنیم که به درجات عالیه دست پیدا کنیم، کسی که اتصال به خوی خدا پیدا میک‌ند متصل به صفات الهی و اخلاق رحمانی خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران افزود: دعا در حقیقت سیم ارتباطی دل‌های بندگان با ذات ربوبی است و برای رسیدن به مقام کلیم‌الله باید با دعا به این درجه از جایگاه برسیم، دعایی سازنده است که انسان را به کمال برساند، خدا مظهر قدرت کن فیکون است و در یک چشم بر هم زدنی بنده خدا می‌تواند هم علیم، کریم، ستارالعیوب، غیاث المسغیثین و پناه مردم شود و این شجره طیبه می‌شود.

صدیقی بیان کرد: خدا در سوره طلاق می‌فرماید خدا هفت آسمان آفریده است، آسمان دنیا میلیاردها منظومه و ستاره دارد که بشر قطره‌ای از آن را بهره برده است، هفت آسمان دیگر نیز وجود دارد

وی ادامه داد: خداوند تضمین کرده که اگر ایمان داشته و زیر پرچم ولایت باشید دنیا و آخرت‌تان آباد خواهد بود و انواع عذاب الهی از شما دور خواهد شد، اعمال انسان همواره سنجش می‌شود مهم آن است که هر فردی خود را در مسیر الهی قرار دهند و با اعمال خود طوری رفتار کنند که امام زمان (عج) به آنها نگاه کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مبلغین ارکان دین هستند، ابراز کرد: به تعبیر امام صادق (ع)، مبلغان مرزبان هستند و مرزهایی که ابلیس مورد هجمه قرار می‌دهند اگر توحید و چشمه جوشان آن نباشد گاهی مبلغان هم در برابر شبهات، نمی‌توانند آن دفاع لازم را داشته باشند اما مراجع چشمه جوشان هستند و پناهگاه مردم می‌شوند.

صدیقی؛ داشتن تقوا و غیرت دینی را مولفه‌ای بسیار مهم دانست و تاکید کرد: کسانی که غیرت دینی دارند نباید در برابر کشف حجاب‌ها ساکت باشند، نباید در برابر ظلم صهینویستها بی‌تفاوت باشد، اینها مرزبان دین نیستند حتی اگر نمازشب هم بخوانند اما سکولار در عمل هستند.

وی گفت: همه عالم آفریده شد برای عالم شدن انسان؛ این علوم چند نوع است، دنیا آتش باران است از سنگر تقوا سرمان را خارج کنیم آتش و تیر به قلبمان می‌خورد، تقوای الهی، ترک محرمات الهی است و این منهای ولایت معنا ندارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه آنچه مردم را آرام می‌کند شاخصه اهل بیت ع است، گفت: مرجع باغیرت ذیل پرچم ولایت است، امتیاز آیت‌الله علوی توسلات به امام زمان و اهل بیت بود.

صدیقی از «آیت‌الله علوی» به عنوان مرجع روشن‌بین ولایتمدار نام برد و تصریح کرد: ایشان دربست زیر پرچم ولایت بودند چراکه ولایت اقتدار و عزت شیعه است، و این ارتباط با زعیم اهل بیت است که وحدت بخش بوده و این مهم در آیت الله علوی نمود عینی داشت.

انتهای پیام

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.