1402-06-24 11:21
216
0
86475
براساس گزارش وزارت جهاد کشاورزی؛

جایگاه گلستان در خرید تضمیمی گندم از کشاورزان تنزل یافت

براساس گزارش وزارت جهاد کشاورزی گلستان ششمین استان از نظر میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان است.

به‌گزارش گلستان ما؛ بر اساس گزارش وزارت جهاد کشاورزی که در خبرگزاری ایرنا منتشر شده  سه استان با خریداری بیش از یک میلیون تُن گندم، بیشترین میزان خرید این محصول را داشتند که به ترتیب شامل استان‌های خوزستان با ۱۷ درصد، کردستان با ۱۱ درصد و فارس با ۱۰ درصد از کل گندم‌های خریداری شده است.

 

بر اساس این گزارش، در چهار استان دیگر نیز بین نیم تا یک میلیون تُن گندم خریداری شده است که به ترتیب شامل استان‌های کرمانشاه با هشت درصد، آذربایجان غربی با ۶.۵ درصد، گلستان با ۵.۵ درصد و لرستان با پنج درصد از کل گندم‌های خریداری شده است.

 

پس از هفت استان پیشتاز خرید گندم که در مجموع ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تُن (معادل بیش از ۶۲ درصد گندم‌های خریداری شده را به خود اختصاص داده‌اند) در ۲۴ استان بعدی، به ترتیب میزان خرید گندم‌ به شرح زیر اعلام شده است:

 

در استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، همدان، خراسان رضوی، ایلام، اردبیل، مرکزی، کرمان، قزوین، تهران، بوشهر، مازندران و اصفهان به ترتیب بین یک تا پنج درصد از کل گندم کشور خریداری شده است.

 

همچنین استان‌های خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، البرز، خراسان جنوبی، قم، یزد و گیلان، به ترتیب زیر یک درصد از کل گندم کشور را خریداری کرده‌اند.

 

 امسال نزدیک به سه میلیون تن گندم بیش از سال گذشته خریداری شده که نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد رشد داشته است.

 

در سنوات گذشته گلستان در رتبه دوم خرید تضمینی گندم از کشاوزان قرار داشت.

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.