1394-02-02 09:29
4507
0
13656
استانداری گلستان برگزار می کند؛

آزمون استخدامی آتش نشانی های استان گلستان

استانداری گلستان برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در مشاغل عملیاتی آتش نشانی شهرداری جلین، آق قلا، آزادشهر، مینودشت، بندرترکمن، گالیکش، سیمین شهر، علی آبادکتول، فاضل آباد در نظر دارد تعداد 18 نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی های تخصصی و عملی و گزینش به صورت پیمانی برای خدمت در شهرداریهای مذکور استخدام پیمانی نماید.

به گزارش گلستان ما، استانداری گلستان برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در مشاغل عملیاتی آتش نشانی شهرداری جلین، آق قلا، آزادشهر، مینودشت، بندرترکمن، گالیکش، سیمین شهر، علی آبادکتول، فاضل آباد از محل مجوز استخدامی شماره ۲۲۵/۹۳/۱۲۶۷۲ مورخ۹۳/۹/۲۳ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و مجوز شماره ۵۲۸۴۶ مورخ ۹۳/۱۱/۲۹ سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ، در نظر دارد تعداد ۱۸ نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی های تخصصی و عمومی و عملی و گزینش به صورت پیمانی برای خدمت در شهرداریهای مذکور به شرح زیر استخدام پیمانی نماید.

ردیف عنوان رشته شغلی عنوان پست سازمانی شهرداری محل خدمت تعداد جنسیت شرایط احراز
۱ کاردان آتش نشان آتش نشان، متصدی ارتباطات شیفت گالیکش ۱ مرد دارابودن گواهینامه فوق دیپلم در تمام گرایش ها در رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح، مدیریت عملیات امداد و نجات، مدیریت امور امداد، ایمنی و آتش نشانی، مدیریت عملیات حریق و حوادث، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفاء حریق، امداد و نجات، بهداشت حرفه ای، تربیت بدنی، برق، تاسیسات، مکانیک، مخابرات، کامپیوتر

• دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه دو برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است.

تذکر: مراجعه به ماده ۹ بند “ز” تذکرات آگهی استخدام(متقاضی با مدرک لیسانس) – تبصره ۳ شرایط عمومی (کارکنان شهرداری با مدرک دیپلم)

علی آبادکتول ۱
فاضل آباد ۱
۲ راننده وسائط نقلیه تندروی سنگین آتش نشان راننده جلین ۱ مرد دارابودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه – فوق دیپلم در تمام گرایش ها در رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح، مدیریت عملیات امداد و نجات، مدیریت امور امداد، ایمنی و آتش نشانی، مدیریت عملیات حریق و حوادث، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفاء حریق، امداد و نجات، بهداشت حرفه ای، تربیت بدنی، برق، تاسیسات، مکانیک، مخابرات، کامپیوتر

* دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است.

تذکر: مراجعه به ماده ۹ بند “ز” تذکرات آگهی استخدام(متقاضی با مدرک لیسانس) – تبصره ۳ شرایط عمومی (کارکنان شهرداری با مدرک دیپلم)

آق قلا ۲
آزادشهر ۳
مینودشت ۲
بندرترکمن ۲
گالیکش ۲
سیمین شهر ۳

الف – شرایط عمومی

۱- داشتن حداکثر سن بیست و پنج سال تمام در اولین روز ثبت نام (۹۴/۰۲/۰۱) در رشته شغلی کاردان آتش‌نشان و داشتن حداکثر ۳۰ سال تمام در اولین روز ثبت نام (۹۴/۰۲/۰۱) در رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین (برای تصدی پست آتش نشان راننده سنگین).

۲- داشتن تابعیت ایران.

۳- دارا بودن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت غیرپزشکی قانونی برای مردان.

۴- عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی.

۵- نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر.

۶- نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی.

۷- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام می شود.

۸- دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی لازم پیش بینی شده در شرایط احراز آگهی استخدام ( مراجعه به ماده ۹ بند “ز” تذکرات آگهی استخدام و تبصره ۳ شرایط عمومی کارکنان شهرداری )

۹- اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۱۰- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

تبصره ۱- داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین ( برای تصدی پست آتش نشان راننده سنگین ) می بایست دارای گواهینامه رانندگی پایه یک و برای رشته شغلی کاردان آتش نشانی دارای گواهینامه رانندگی پایه دو در زمان ثبت نام باشند.

تبصره ۲- شرکت شهرداران و دهیاران فعلی به شرط دارا بودن شرایط مربوط در آزمون استخدامی بلامانع است.

تبصره ۳- کارکنان قراردادی واحدهای آتش نشانی و سازمانهای آتش نشانی شهرداریها و کارکنان شرکت های طرف قرارداد با شهرداری در واحدها و یا سازمانهای آتش نشانی که تا قبل از سال ۱۳۹۰ بطور تمام وقت با پرداخت حق بیمه اشتغال دارند می توانند با مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه در آزمون شرکت نمایند.

ب – شرایط اختصاصی

۱- داوطلبانی که دارای کارت معافیت پزشکی می باشند و همچنین معلولین، مجاز به شرکت در آزمون مشاغل عملیاتی آتش نشانی اعم از رشته شغلی کاردان آتش نشان و راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین (برای تصدی پست آتش نشان راننده) نمی باشند.

۲- داوطلبان استخدام در آزمون مشاغل عملیاتی آتش نشانی اعم از رشته شغلی کاردان آتش نشان و راننده وسائط نقلیه سنگین می‌بایست در صورت موفقیت و کسب حدنصاب لازم علاوه بر آزمون تخصصی (کتبی) در آزمون عملی (تست ورزشی) نیز حائز شرایط لازم شوند.

۳- داوطلبان نمی توانند از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه‏های اجرایی و بازنشسته یا بازخرید خدمت باشند.

۴- پذیرفته شدگان نهایی موظفند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز کاری پس از اعلام رسمی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان از طریق سایت مربوطه نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل پرونده و ارائه تعهد محضری برای هفت سال مبنی بر عدم هرگونه انتقال و ماموریت به سایر شهرداری ها و سازمان های وابسته و نیز دستگاه های اجرایی دیگر اقدام نمایند. عدم مراجعه و ارائه مدارک لازم در مهلت مقرر به منزله انصراف وی از استخدام تلقی خواهد شد.

۵- موارد زیر به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد.

الف – داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ ۱۳۵۹/۶/۳۱ لغایت ۱۳۶۷/۵/۲۹) به طور داوطلبانه خدمت نموده‏ اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل.

ب – اعضای خانواده شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان (همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال.

ج – داوطلبانی که درطول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یاگروه‌های ضد انقلاب درآمده‌اند به میزان مدت اسارت وحضوردر جبهه.

د – داوطلبانی که به ‏صورت غیررسمی و تمام وقت در وزارتخانه، موسسات و شرکت‏های دولتی، بانک ها و شرکت‏های تحت پوشش آنها، شرکت‏های بیمه دولتی، شهرداری‏ها، موسسات و شرکت‏های تابعه و وابسته به آن موسسات و شرکت‏های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است و همچنین موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده و موسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‏کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‏های تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند، به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها. لازم به ذکر است سابقه خدمتی افرادی‏که در شرکتهای طرف قرارداد شهرداری‏ها قراردارند مشمول این بند نمی‏باشد، به استثناء کارکنانی که بطور تمام وقت با پرداخت حق بیمه در شرکت های طرف قراداد با شهرداری که تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ در واحدها و یا سازمانهای آتش نشانی اشتغال داشته‏اند.

۶- داوطلب بومی : به داوطلبی گفته می شود که حداقل دارای یکی از ویژگیهای زیر باشد.

• شهر محل صدور شناسنامه داوطلب یا همسر وی با شهر مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد .

• داوطلب حداقل چهار(۴) سال از سنوات تحصیلی ( ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و یا دانشگاه ) را بصورت متوالی یا متناوب در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد.

• همسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح ( اعم از شاغل و یا بازنشسته ) که شهر محل خدمت فعلی یا بازنشستگی آنان با شهر محل مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.

• داوطلب یا پدر ،مادر و یا همسر وی ،حداقل چهار(۴)سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشند .پرداخت حق بیمه به مدت تعیین شده صرفا توسط یکی از موارد مذکور قابل احتساب است.

تبصره ۱- مبنای استان و شهرستان برای تعیین بومی بودن ،تقسیمات کشوری در زمان ثبت نام می باشد.

تبصره ۲- در صورتیکه شهرداری متقاضی استخدام ، در شهرستان یا استانی قرار داشته باشد که شهر داوطلب در آن شهرستان و یا استان واقع باشد، داوطلب به ترتیب مشمول مزایای داوطلبین بومی شهرستان و استان خواهد بود.

ج – ثبت نام و مدارک مورد نیاز

۱- داوطلبین می توانند تنها در یک رشته شغلی و در شهرهای مختلف یک استان به ترتیب اولویتی که در هنگام ثبت نام اعلام می نمایند حداکثر تا سه گزینه محل جغرافیایی مورد تقاضا را انتخاب و از طریق سایت استانداری گلستان به آدرس www.golestanp.ir و بصورت اینترنتی ثبت نام کنند.

۲- شروع ثبت نام از روزسه شنبه مورخ ۹۳/۰۲/۰۱ به مدت نه روز(ساعت ۲۴روز پنج شنبه مورخ ۹۳ /۰۲/۰۹) می باشد.

۳- داوطلبان استخدام می بایست عکس پرسنلی ۴ * ۳ خود را با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت jpg و حداکثر ۲۰۰ کیلوبایت در رایانه اسکن نموده و آنرا در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند.

۴- پرداخت وجه به مبلغ سیصد و بیست هزار (۳۲۰.۰۰۰) ریال به شماره حساب اعلامی به نام سازمان همیاری شهرداری های استان گلستان به صورت اینترنتی به عنوان حق شرکت در آزمون استخدامی داوطلبان استخدام (ایثارگران از پرداخت ۵۰ % مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از واریز وجه مذکور معاف می باشند) و اطلاعات فیش واریزی و سایر موارد را در قسمت مربوط به پرداخت وجه ثبت نام وارد و نهایتاً پس از بررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تایید مراتب توسط سایت، شماره رهگیری خود را برای پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند.

۵- زمانبندی آزمون استخدامی به شرح ذیل و کارت ورود به جلسه آزمون استخدام از ساعت ۹ صبح روز جمعه تاریخ ۹۳/۰۲/۲۵لغایت۹۳/۰۲/۳۱ از طریق وب سایت استانداری گلستان به داوطلبان ارائه می شود.

۶- زمان و ساعت برگزاری آزمون تخصصی (کتبی) روز جمعه تاریخ ۹۴/۰۳/۰۸ ساعت ۰۹:۰۰ صبح است و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه داوطلبان درج خواهد شد.

د – مواد آزمون تخصصی

آزمون تخصصی( کتبی یا تئوری ) در هر رشته شغلی به صورت سئوالات چهار گزینه ای و به تعداد ۱۲۰ سوال شامل ۹۰ سوال به صورت کاربردی وتخصصی درحوزه رشته شغلی مربوط و۳۰ سوال برای سنجش هوش،سرعت، دقت واستعداد یادگیری با احتساب نمره منفی میباشد.

ه – اعلام نتایج

اسامی داوطلبان پذیرفته شده برای شرکت در آزمون عملی(تست ورزشی) در سایت رسمی استانداری گلستان به آدرس www.golestanp.ir بعد از برگزاری آزمون تخصصی( کتبی یا تئوری ) اعلام خواهد شد.

پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت می بایست مدارک مورد نیاز را به شرح ذیل جهت تطبیق با اطلاعات زمان ثبت نام به دفتر امورشهری وشوراهای استانداری گلستان ارسال نمایند:

• تصویر آخرین مدرک تحصیلی

• تصویر صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات کلیه صفحات)

• تصویر کارت ملی ( پشت و روی کارت)

• تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی و یا کارت معافیت غیرپزشکی

• مستندات ایثارگری و سوابق پرداخت بیمه در شهرداری ها ، سازمان های وابسته و دهیاری ها.

• مستندات مربوط به قهرمانان ورزشی (قهرمانان مسابقات المپیک،جهانی،آسیایی،دانشجویان جهان و قهرمانی کشور)

• تصویرگواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه سنگین در پست آتش نشان راننده سنگین

• تصویر گواهینامه رانندگی پایه دو برای رشته شغلی کاردان آتش نشان.

و – تذکرات

۱- پنج درصد(۵%) سهمیه استخدامی به ایثارگران و خانواده‌های آنان شامل رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان، آزادگان کمتر از یکسال اسارت و همسر و فرزندان آنان، جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان و خواهران و برادران شهداء اختصاص دارد. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده (۵%) به ترتیب امتیاز کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که حد نصاب لازم در آزمون تخصصی (کتبی) و حد نصاب در آزمون عملی ( تست ورزشی) را کسب نموده باشند و مراحل آزمون عملی را با موفقیت طی نموده باشند انجام خواهد شد.

۲- دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان می تواند حداکثر ده درصد (۱۰%) نیازهای استخدامی شهرداری ها را به قهرمانان ورزشی مشمولین ماده دو آئین نامه تسهیلات تشویقی رتبه اول تا سوم مصوب ۱۳۷۶ هیات وزیران ( قهرمان مسابقات المپیک، جهانی، آسیایی، دانشجویان جهان و قهرمانی کشور) که به تائید وزارت ورزش و جوانان می رسد، در آتش نشانی به شرط داشتن شرایط عمومی ورود به خدمت و اخذ حد نصاب از آزمون تخصصی و آزمون عملی اختصاص دهد.

۳- داوطلبان شاغل در واحدها یا سازمان‌های آتش‌نشانی شهرداری‌ها ، در شهر ، شهرستان و استان مورد تقاضا ، مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در واحدها یا سازمان‌های آتش‌ نشانی‌شهرداری‌ها تا ۱۲۰ روز قبل از تاریخ ثبت نام از اولویت استخدام برخوردارند.

۴- دهیاران، شهرداران، فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت در شهرداری‌ یا سازمان‌های وابسته، یا فرزندان کارکنان از کارافتاده کلی دائم حین خدمت در شهرداری‌ یا سازمان‌های وابسته، افراد بومی شهر، شهرستان و استان شهر متقاضی استخدام از اولویت استخدام برخوردارند.

۵- نمرات نهائی داوطلبان بر اساس امتیاز آزمون تخصصی ( کتبی) با « ضریب ۱ » و امتیاز آزمون عملی ( تست ورزشی) با «ضریب۲» محاسبه میشود و داوطلبان براساس نمرات فضلی و در سقف تعداد مجوز در هررشته شغلی و هر شهرداری برای طی مراحل گزینش معرفی میشوند .

۶- در صورت مساوی بودن امتیاز کسب شده داوطلبان، اولویت معرفی به گزینش به ترتیب با شاغلین قراردادی شهرداری و بومی شهر، شهرستان و استان می‌باشد.

۷- داوطلبان می توانند حداکثر ظرف مدت دو هفته پس از اعلام نتایج، اعتراض خود را به دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان برای بررسی و اعلام نظر ارائه نمایند. پس از مدت مذکور به اعتراض داوطلبان ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۸- چنانچه در هر مرحله از مراحل آزمون استخدامی محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده است یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد و مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک به صورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود در این صورت خسارت و هزینه تحمیل شده برابر مقررات از داوطلب اخذ خواهد شد.

۹- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احرازمشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک در رشته های غیر مرتبط و معادل( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند وگواهی مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد. افرادی که مدارک تحصیلی یک مقطع بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده دارند می توانند مشروط به ارائه تعهدنامه مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی بالاتر در آزمون شرکت نمایند.

۱۰- انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از موفقیت در کلیه مراحل آزمون تخصصی، آزمون عملی و گزینش صورت خواهد گرفت.

۱۱- امتیاز آزمون تخصصی کارکنان شاغل ( در شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ و قراردادی) در واحدها یا سازمان‌های آتش‌نشانی شهرداری شهر متقاضی استخدام یا سربازان وظیفه که دوران خدمت سربازی خود را به صورت کامل ( بدون دریافت معافیت و کسر خدمت) و منع انضباطی به صورت امریه به عنوان سرباز آتش‌نشان در آتش‌نشانی گذرانده‌اند به ازای هر سال سابقه خدمت ۳ درصد تا سقف ۲۵ درصد ) و برای کارکنان شاغل در شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری ‌تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ و قراردادی) در واحدها یا سازمان‌های آتش‌نشانی یکی از شهرداریهای شهرستان همان شهر به ازای هر سال سابقه خدمت ۲.۵ درصد تا سقف ۲۰ درصد و برای کارکنان شاغل ( در شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ و قراردادی ) در واحدها یا سازمان‌های آتش‌نشانی یکی از شهرداری‌های استان همان شهر به ازای هر سال سابقه خدمت ۲ درصد تا سقف ۱۸ درصد ضرب شده ومبنای محاسبه امتیاز نهایی آزمون تخصصی قرار می‌گیرد. اعمال امتیاز مربوطه برای کارکنان دارای قرارداد مستقیم با شهرداری مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در واحدها یا سازمان‌های آتش نشانی شهرداری‌ها تا ۱۲۰ روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون تخصصی و کتبی می‌باشد.

۱۲- امتیاز آزمون تخصصی داوطلبان بومی شهر متقاضی استخدام در ۱.۱۵ و داوطلبان بومی شهرستان شهر متقاضی استخدام در ۱.۱ ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهایی آزمون تخصصی (کتبی) قرار می‌گیرد.

۱۳- امتیاز آزمون تخصصی ( کتبی) دهیاران در یکی از دهیاری‌های استان شهر متقاضی استخدام به ازای هر سال سابقه خدمت با تایید بخشدار ذیربط ۳ درصد تا سقف ۲۰ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهایی آزمون تخصصی قرار می‌گیرد.

۱۴- امتیاز آزمون تخصصی شهرداران که در یکی از شهر های استان شهر متقاضی استخدام شهردار بوده اند به ازای هر سال سابقه خدمت با تائید دفتر امورشهری و شوراهای استانداری گلستان ۳ درصد تا سقف ۲۵ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .

۱۵- امتیاز آزمون تخصصی فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت در شهرداری و یا از کارافتاده کلی دائم حین خدمت در شهرداری در ۱.۲ ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرارمی گیرد .

۱۶- درصورتی که داوطلبان مشمول بیش از یک امتیاز از مزایای پیش بینی شده در بندهای ۱۱و۱۲و۱۳ و۱۴ و۱۵ ماده و (تذکرات ) این آگهی شوند . صرفاً بالاترین امتیاز برای آنها مبنای محاسبه قرارخواهد گرفت .

۱۷- شماره تلفن ۰۱۷۳۲۴۸۰۱۱۲ پاسخگوی سوالات احتمالی می باشد

جهت ثبت نام در آزمون اینجا کلیک نمایید

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.