1401-11-05 11:10
227
0
83161
با حضور استاندار گلستان و مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس؛

تفاهم‌نامه اجرای پتروشیمی گلستان امضاء شد

تفاهم نامه اجرای پروژه پتروشیمی گلستان با حضور دکتر زنگانه استاندار گلستان و دکتر عسگری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به امضا رسید.

به گزارش گلستان ما؛ در آیین امضای این تفاهم نامه که امروز سه شنبه ۴ بهمن با حضور دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، مقرر گردید هلدینگ خلیج فارس از طریق افزایش سرمایه در راه‌اندازی پروژه پتروشیمی گلستان سرمایه‌گذاری نماید.
بر اساس این تفاهم نامه استانداری گلستان متعهد می‌شود تمامی فرایند‌ها و اقدامات لازم را از طریق فرابورس جهت واگذاری سهام مجتمع پتروشیمی گلستان، پس از افزایش سرمایه در چارچوب مقررات و ضوابط قانونی تسهیل و تسریع نماید.
بنا بر این تفاهم نامه استانداری گلستان متعهد می‌گردد تمامی اقدامات لازم جهت تسریع در فرآیند تأمین امکانات زیربنایی همچون آب، برق، گاز، تلفن و سایر زیرساخت‌ها جهت اجرا و تکمیل پروژه اخذ مجوز‌های زیست محیطی و مجوز‌های قانونی جهت تأمین خوراک گاز را معمول نمایند.
بر اساس این تفاهم نامه هلدینگ خلیج فارس تمامی اقدامات لازم در فرایند افزایش سرمایه تحت نظارت فرابورس را انجام خواهد داد. همچنین این هلدینگ سرمایه‌گذاری تلاش خود را جهت آماده‌سازی هرچه سریعتر پروژه در راستای اهداف کلان نظام به کار خواهد گرفت و شرایط لازم را به منظور اشتغال زایی مناسب در منطقه و به کارگیری نیرو‌های متخصص و فنی بومی انجام خواهد داد.
لازم به ذکر است پروژه پتروشیمی گلستان ۱۷ سال قبل با بیش از ۹۱ هزار سهامدار عمومی کلنگ زنی شد، اما متأسفانه در طول سالیان گذشته گره‌های اجرای آن افزایش یافت.
دولت سیزدهم و در رأس آن رئیس جمهور محترم و رئیس محترم قوه قضائیه یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های خود در گلستان را رفع گره کور پتروشیمی گلستان قرارداده و خوشبختانه با حمایت همه جانبه در طول قریب به یک سال مسأله پتروشیمی گلستان رفع گردید و این پروژه با امضای تفاهم نامه فی مابین استاندار گلستان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس وارد فاز اجرایی شد.
گفتنی است در این مسیر حمایت نماینده محترم ولی فقیه، رئیس کل دادگستری استان، ، دادستان محترم مرکز استان مجمع نمایندگان گلستان، همراهی و حمایت وزیر نفت و همچنین مراجع ذیصلاحی همچون دیوان محاسبات و صندوق توسعه ملی موجب شد امروز استان گلستان و مردم شریف آن شاهد انعقاد این تفاهم نامه باشند و‌امید می‌رود با تلاش‌های دولت صادق الوعد این پروژه در زمان‌بندی تعیین شده به محصول و اشتغالزایی برسد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.