1401-12-24 08:00
84091

احضار مدیران منابع‌طبیعی و محیط‌زیست برای بررسی وضعیت مرال قرمز قرق

در پی انتشار خبری مبنی بر تامین نشدن خوراک مرال‌های پارک جنگلی قرق؛ نماینده دادستان مرکز استان برای بررسی موضوع به محل نگهداری این حیوانات رفت .

به گزارش گلستان ما، در پی انتشار خبری مبنی بر تامین نشدن خوراک  مرال های پارک جنگلی قرق ؛ نماینده دادستان مرکز استان برای بررسی موضوع  به  محل نگهداری این حیوانات رفت .

دادستان مرکز استان گلستان گفت: علیرغم این که خرداد ماه امسال برای ساماندهی وضعیت گوزن های پارک جنگلی قرق با حضور مدیران منابع طبیعی ،  محیط زیست و شهرداری قرق ، تصمیم گیری شده بود اما بررسی ها حاکی از بی توجهی به نگهداری این گونه جانوری منحصر به فرد ایرانی است .

محمود اسپانلو افزود:  در بازدید امروز از پارک جنگلی قرق با دستور دادستانی ، خوراک یک ماه این گوزن ها تامین شد .

وی ادامه داد: پنج شنبه هم  در جلسه ای که در دادسرای گرگان با حضور مدیران منابع طبیعی ، محیط زیست ، شهرداری قرق و دامپزشکی استان برگزار می شود ، درباره وظایف هر دستگاه درقبال نگهداری این  جانوران تصمیم گیری خواهد شد .

دادستان مرکز استان گلستان گفت: اگر در بررسی ها کوتاهی یا ترک فعل این مدیران مشخص شود از باب ترک فعل هم برای متخلفان پرونده تشکیل خواهد شد .

دیروز خبری مبنی بر گرسنگی 10 روزه گوزن های قرمز پارک جنگلی قرق در فضای مجازی منتشر شد .

حدود نیم قرن پیش نخستین مرکز تکثیر و نگهداری مرال در کشور با هدف بقای نسل این گونه کمیاب در پارک جنگلی قرق گرگان تاسیس شد. هم اکنون 8 مرال در این پارک جنگلی نگهداری می شود که 6 گوزن ماده آبستن هستند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.