1403-04-20 00:10
113
0
90649
معراجی‌ها؛

رحمت الهی

مادر شهید محمدعلی دلیری نقل می‌کند: پسرم و دوستانش سه روز در محاصره نیروهای عراقی بود از یک طرف نیروهای عراقی و از طرفی دیگر تشنگی امانشان را بریده بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «گلستان ما»؛ شهید محمدعلی دلیری، دهم فروردین ۱۳۴۱ در روستای مفیدآباد از توابع شهرستان کردکوی به دنیا آمد. پدرش الله قلی، کشاورز بود و مادرش مهرنسا نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به‌عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. پنجم فروردین ۱۳۶۱ با سمت تک‌تیرانداز در رقابیه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای امامزاده روستای روشن‌آباد تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

خاطره‌ای به نقل از مادر شهید دلیری

یک بار وقتی محمدعلی، به مرخصی آمده بود از او خواستم کمی از خاطرات جبهه برایم تعریف کند. او خیلی کم از جبهه و جنگ برایمان صحبت می‌کرد تا ما را نگران نکند، ولی این بار گفت: مادر جان این بار که به مرخصی آمدم به من و هم‌رزمان تشویقی داده‌اند. برای اینکه ما در نزدیکی‌های شهر عراق بودیم که دشمن به ما پاتک زد و ما را محاصره کرد. ما تقریباً سه روز بدون هیچ آذوقه‌ای در محاصره نیروهای بعثی بودیم. از تشنگی و گرسنگی نای تکان خوردن نداشتیم. از یک سو دشمن و از سوی دیگر تشنگی و گرسنگی امان ما را بریده بود. لحظات سختی را سپری می‌کردیم که رحمت خداوند مثل همیشه شامل حال ما شد. باران شدیدی شروع به باریدن کرد. کلاه‌خود را مثل کاسه رو به آسمان گرفتیم. با مقدار آبی که جمع شده بود لبانمان را که از شدت بی‌آبی ترک برداشته بود تر کردیم و به این صورت توانستیم آن شرایط را طاقت بیاوریم. بعد از سه روز نیروهای خودی محاصره را شکستند و ما توانستیم نجات پیدا کنیم.

انتهای خبر/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.