1394-02-22 16:20
4250
41
14588
در حاشیه یک مراسم رخ داد:

تهدید یک خبرنگار توسط مدیرکل روابط عمومی استانداری گلستان

مدیرکل روابط عمومی استانداری گلستان، در ادامه برخوردهای زشت و ناپسند و مداخلات بی دلیل خود در امور خبرنگاران، یکی از خبرنگاران استانی را تهدید کرد.

 به گزارش گلستان ما، وی صبح امروزدر حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی خط دوم راه آهن بندرگز به گرگان در ایستگاه راه آهن بندرگز، با ادبیاتی بسیار زشت و تند، یکی از خبرنگاران را تهدید کرد:" پام به گرگان برسد تو را بر سر نشیمنگاهت می نشانم."

مدیرکل همشهری استاندار گلستان که معلوم نیست با چه مدرکی به این سمت منصوب شده و پشتوانه استاندار را با خود دارد، در اقدامی مداخله جویانه اظهارکرد: چه لزومی دارد که یک بخش از سخنان استاندار را طبق میل خودت، تیتر کنی؟ من می گویم که خبر استاندار را کار کنی یا نکنی!

یازرلو خطاب به این خبرنگار ادامه داد: من دیگر اجازه نمی دهم تو در جلسات شورای فرهنگ عمومی در دفتر نماینده ولی فقیه حضور داشته باشی. 

وی ادبیات زشت خود نسبت به این خبرنگار را تا آنجا ادامه داد که حتی گریبان وی را گرفت و واژه هایی همچون غلط می کنی و ... را بکار برد.

این در حالی است که دولت تدبیر و امید که با رای بیش از 18 میلیون ایرانی به قدرت رسید، احترام به شرافت و کرامت انسانی مردم از جمله خبرنگاران را، در دستورکارهای خود قرار داده است.

این احترام و منزلت به جایگاه خبرنگاران تا جایی است که رئیس جمهور و مسئولان ارشد کشور، نقد را حق خبرنگاران و لازمه رشد کشور می دانند، اما در استان گلستان، مدیرکل روابط عمومی استانداری که با استاندار شدن صادقلو، همشهری خود، با مدرک دیپلم در این منصب قرار گرفته است، با غرور، نسبت به پشتوانه سیاسی خود که آن هم نشات گرفته از روحیه ضد گرگانی اطرافیان وی هم هست، همواره با خبرنگاران با تندی برخورد می کند.

علت این نوع برخورد یازرلو با این خبرنگار مربوط به پوشش خبری سخنان استاندار گلستان در جلسه شورای فرهنگ عمومی است.

استاندار گلستان در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان برگزار می شود، طبق جلسات گذشته، به انتقادات تند خود از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد.

این خبرنگار در خبر خود نوشته بود: به نظر می رسد، به دلیل برخی ایرادات که از سوی حسن صادقلو به حجت الاسلام علی اصغر فضیلت وارد می شود، این انتقادات، به یک رویه معمول از سوی استاندار، تبدیل شده است.

براساس این گزارش، از زمان انتصاب فضیلت به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، تا کنون سه جلسه شورای فرهنگ عمومی برگزار شد و در هر سه جلسه، استاندار، مدیرکل ارشاد را به باد انتقاد گرفت.  

در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گلستان در سال 1393 که بعد از انتصاب فضیلت، برگزار شد، صادقلو، استاندار گلستان، طرح تحقیقاتی اداره کل ارشاد با موضوع شاخص های فرهنگی استان در سال 1391 را از بعد علمی، مورد انتقاد قرار داد.

در دومین جلسه که بهمن ماه سال گذشته برگزار شد، استاندار گلستان، پیش نویس سند راهبردی فرهنگ عمومی که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به شورای فرهنگ عمومی ارائه شده بود را رد کرد.

صادقلو در این جلسه با انتقاد شدید نسبت به این طرح گفت: پیش نویس ارائه شده با عنوان سند راهبردی فرهنگ عمومی استان، گویی، کپی برداری است.

وی با بیان اینکه این سند هیچ ربطی به استان گلستان ندارد، افزود: روش کار در این سند، مراجعه به اسناد است، در حالی که چنین روشی در حوزه فرهنگ و در محدوده استانی، پاسخگو نیست.

استاندار گلستان، ضمن غیرواقعی دانستن سند راهبردی فرهنگ عمومی استان گلستان، مشخص نبودن اعضای تیم تدوین کننده این سند و سوابق علمی و پژوهشی آنها را یکی دیگر از نقاط ضعف آن بیان کرد.

صادقلو، پیش نویس سند راهبردی فرهنگ عمومی استان گلستان را، یک انشاء کپی برداری شده دانست و تاکید کرد: از نظر من، چنین پیش نویسی قابل قبول نیست.

وی در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گلستان در سال 1394 به انتقادات خود از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد.

استاندار گلستان در ادامه این انتقادات، خطاب به فضیلت گفت: شما با عملکرد خود، ارشاد را تضعیف می کنید، چه کسی گفته کارهایی که جزو وظایف ذاتی شماست در شورای فرهنگ عمومی مطرح کنید؟شما باید به وظایف خودتان عمل کنید و اگر نقدی وجود داشته باشد، دیگران، مطرح می کنند.

صادقلو در ادامه انتقادات خود، به پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان درباره تدوین تاریخ شفاهی استان با عنوان « تلخ و شیرین اصحاب فرهنگ و هنر استان گلستان» اشاره کرد و اظهار داشت: نخست آنکه درباره هر پیشنهادی باید اطلاعات لازم در اختیار اعضاء قرار گیرد، درباره یک پیشنهاد فاقد طرح، نمی توان اظهارنظر کرد. 

وی افزود: دوم آنکه، این کار، جزو وظایف ذاتی ارشاد است و نیاز نیست که در دستورکار شورای فرهنگ عمومی قرار گیرد، هر اداره و سازمانی، ممکن است، تاریخ شفاهی مربوط به حوزه کاری خود را تدوین کند، اداره کل ارشاد هم در همین راستا، چنین کاری را انجام دهد.

استاندار گلستان در ادامه، نام انتخاب شده با عنوان «تلخ و شیرین اصحاب فرهنگ و هنر استان گلستان» را مورد انتقاد قرار داد و خاطرنشان کرد: چنین تعبیری، برای عرصه فرهنگ و هنر، مناسب نیست، بهتر است، تدوین دانشنامه در دستورکار ارشاد قرار گیرد.  

آنچه که به عنوان خبر به نقل از استاندار گلستان در جلسه شورای فرهنگ عمومی بیان شد نقد از استاندارنیست ، بلکه نقد استاندار از یک مدیرکل است را برنمی تابند.

شاید علت این پرخاشگری مدیرکل تازه به دوران رسیدن استانداری، سنگ تمامی باشد که صادقلو، استاندار گلستان، در مراسم معارفه فضیلت، مدیرکل ارشاد استان، گذاشت و وی را در بین گزینه های مطرح شده، هم شایسته تر و هم با برنامه دانست و .... 

این خبرنگار منتظر است تا ببیند که مدیرکل تازه به دوران رسیده روابط عمومی استانداری گلستان چگونه قرار است او را بر سر نشیمنگاه خود بنشاند؟

خبرنگار گلستانی ...

مطلب مرتبط :

اجحاف در حق مدیر کل روابط عمومی استانداری گلستان / یازرلو مورد هجمه رقبا ، منتقدین و مخالفین قرار گرفت

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

مهدی

در دولتی که ادعای شایسته سالاری دارد عجیب است که یک ... مدیرکل می شه. اگر احمدی نژاد افراد بی صلاحیت را به کار می گرفت، حداقل کلاس کار را حفظ می کرد، اما در دولت روحانی، یک نفر به صرف همشهری بودن، شده مدیرکل.

0
0
پاسخ
1394-02-22 18:52
حاج سعیدی وحید

بهتر است آقای یازرلو رسما از ایشان عذر خواهی کند و شان و جایگاه خود و خبرنگاران را حفظ کند. حاج سعیدی - خبرنگار نشریه اهنگ

0
0
پاسخ
1394-02-22 18:57
سید جواد

قبلا هم من شنیدم در یک جلسه ای با مدیر خبرگزاری فارس و شبستان و دانشجو بحث کرد.در ادامه از ایرنا شاکی شد و یه مدت هم با محمد چراغعلی مهر جنجال بپا کرد .کلا یک خاصیت بدی داره علی یازرلو و اون اینه که خیلی در جزئیات کار خبرنگاران دخالت می کند.اما بچه خوبیه و باید حمایت بشه و به همین جهت امیدوارم خودش را اصلاح کنه.

0
0
پاسخ
1394-02-22 19:03
انقلابى 1..کلاله

واقعا که استاندار با اين انتخاباش کولاک کرده کم مانده از دانش اموزهاى مدارس راميان هم براى پست مقام استفاده کنه. معلومه ديگه ديپلم گرفته امده مدير کل شده. دکتر روحانى هر چقد خوب ولى برخی مسئولین با انتخاب هاى خود کارو خراب ميکنند و چهره دکتر روحانى و دولتش رو در ذهن مردم خراب ميکنند . دکتر صادقلو خسته نباشى

0
0
پاسخ
1394-02-22 20:11
فخار

جناب یازرلو را من از سالها پیش به خوبی می شناسم .در صورت نیاز با اینجانب تماس حاصل شود .

0
0
پاسخ
1394-02-22 20:27
روابط عمومی

در جلسه روابط عمومی های شهرستان ... هم مواردی روی داد و سخنانی گفته شد که در شان نبود .برخی از دوستان سالهاست دارند زحمت می کشند ولی براحتی تلاش های چندین ساله آنان زیر سوال می رود و این اصلا جالب نیست .

0
0
پاسخ
1394-02-22 20:30
غریبه

عاقبت قبیله گرایی همین است. استاندار با آوردن یازرلو دنبال تسخیر صداوسیما بود که با وجود او و رییس خبر صدا و سیما که یک رامیانی است تا اندازه ای موفق شده است

0
0
پاسخ
1394-02-22 21:39
محمد

در سفر ریاست جمهوری اخلاق این آقا انقدر نامناسب بود که برای اولین بار کارشناس تبلیغات سفر ریاست جمهوری در خارج از استانداری و در یک دفتر تبلیغاتی کارشان را انجام دهند اختلافاتی که این اقا با کارشناسان سفر بوجود آورده بود آنقدر زیاد بود که هنوز هنوزه برخی از پولهای مردم و شرکتها داده نشده است وقتی که ادمی حتی کوچکترین کار اداری در طول زندگی اش نکرده و حتی نمی داند فرق یک نامه اداری و شخصی چیه و الان شده مدیر کل یک حوزه چه توقعی دارید ایشان در قبل فقط فیلم برداری انجام می داده است و یا در نهایت دستیار یک دوربین فیلم برداری بوده است اما الان یک هوی شده مدیر کل به یک نفر گفتند بریم شرکت بزنیم بنده خدا گفت نه زحمت داره بعد گفت برویم حزب بزنیم چون وقتی حزب بزنیم بعد خود پست ، شرکت و مقام .... خودش به خودی خود طرف ما می آید بله برادر علت عقب مانده گی استان خیلی چیزها هست

0
0
پاسخ
1394-02-23 01:53
رها

از یک دیپلمه بیشتر از این انتظار نیست.

0
0
پاسخ
1394-02-23 02:27
علی

خبرنگار به وظیفه خودش عمل کرد و چیز بدی هم ننوشت. آن خبر، هم اصلا نقد از استاندار نبود. آدمی که ... نداره ، دکترا هم که داشته باشه همینه ، چه برسه جناب آقای یازرلو که با مدرک دیپلم شده مدیرکل . تاسف باید خورد به حال این دولت و جناب آقای استاندار.

0
0
پاسخ
1394-02-23 02:29
علی

خوب شد قضیه معاونت سیاسی برادر بعضی ها همان ابتدا منتفی شد ، اگه برادر بعضی ها معاون سیاسی و امنیتی استاندار می شد دیگه چه ها که نمی کردند !

0
0
پاسخ
1394-02-23 02:31
علی

بیچاره خبرنگارها ، در دولتی که مدعی حمایت از خبرنگاران است باید از طرف یک به اصطلاح مدیر کل ، تهدید بشن. مدیری که احتمالا الفبای مدیریت را هم نمی داند و فقط به صرف رامیانی بودن مدیرکل شده.

0
0
پاسخ
1394-02-23 02:32
علی

ای کاش من هم رامیانی بودم.

0
0
پاسخ
1394-02-23 02:33
همکار خبرنگار

سلامبه عنوان یک همکار برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه چند پیشنهاد دارم :1. همه مجموعه های مرتبط با عرصه رسانه و خبرنگاری این اقدام ناپسند را با جدیت محکوم کنند . مانند : خانه مطبوعات ، انجمن صنفی روزنامه نگاران ، کانون خبرنگاران غرب استان ، کانون خبرنگاران شرق استان ، بسیج رسانه ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ...2. همه خبرنگاران به مدت 2 هفته از پوشش اخبار مربوط به استانداری گلستان خودداری کنند .3. نمایندگانی از میان خبرنگاران مراتب اعتراض را به گوش استاندار و ... برسانند .4. صدا و سیما در جهت حمایت از همکاران ، در همکاری نامحدود و ... خود با استانداری گلستان تجدید نظر کند .5. ....

0
0
پاسخ
1394-02-23 03:02
رضا

هيس؟ هيس؟ هيس؟ ...؟ ...؟

0
0
پاسخ
1394-02-23 03:15
مهدی.

منم دیپلم هستم ... ولی درست است کسی را بخاطر مدرکش با چوب مدرک زد .. رفتار افراد بازخورد شخصیت آن هاست نه مدرک ...

0
0
پاسخ
1394-02-23 03:43
مطلع

چرا دوستان یکطرفه به میدان میرنآیا کسی از این موضوع با خبره؟؟؟کسی میدونه که اول اون خبرنگار توهین کرد به استاندارو نماینده ولی فقیه در استانو بعد از این موضوع فقط این مدیرکل تذکری دادکه برای حفظ شان دولت و جایگاه نماینده ولی فقیه بودیک طرفه به میدان نرویدخیلی ها میدانند که ایشان در روابط عمومی اساستانداری کاری کرده که در هیچ دوره ای هیچ مدیر دکتری هم نتوانسته انجام بدهکسانی هستند که حسادت و نگرفتن پست کمی آزارشان دادهلطفا کمی منطقی باشید

0
0
پاسخ
1394-02-23 05:20
خبربی طرف

شهردار موفق است خیلی از مدیران دولت های پیشین و حال موفق بودنمدرکشون چیه ؟؟؟خیلی از مدیران این دولت و دولت های پیشین دکتر و مهندس هستند آیا موفق بودن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟موفقیت به مدرک نیست بلکه به استعداده

0
0
پاسخ
1394-02-23 05:25
محمود

آخر وعاقبت قبیله ای وایل وطایفه ای عمل کردن بیشتر از این نیست ،((((عزیز)))) هنوز بماند ... که تاآیندگان قضاوت کنند.

0
0
پاسخ
1394-02-23 06:28
داود

از كوزه همان برون طراود كه در اوست. البته مشكل از جاي ديگر است و خلاصه كلام اينكه:" خانه از پاي بست ويران است"

0
0
پاسخ
1394-02-23 06:30
جانم فدای رهبر

استانداری شده پر از ...

0
0
پاسخ
1394-02-23 08:01
علی

ما که از بعضی ها بریدیم مگر اینکه حاج آقا نور مفیدی اقدامی انقلابی کنند.

0
0
پاسخ
1394-02-23 12:45
علی

خدایا به کجا پناه ببریم . گناه ما چیه توی این استان زندگی میکنیم. در ضمن ... کجای آدم میشه این که گفته شده .

0
0
پاسخ
1394-02-23 12:47
رضا

کاملا درسته،واقعا کارهای ایشون اصلا قابل مقایسه با خیلی از مدیران به اصطلاح مدرک دار استان نیست.

0
0
پاسخ
1394-02-23 14:16
رضا

این صحبت ها هیچ ربطی به مدرک تحصیلی نداره ، چون برخی مدیران دکتر بی کفایت بودن، مدیران نا لایقی که حتی صحبت کردن در حد یک جمله هم برایشان سخت بود.ولی بنده کارها و فعالیت های آقای یازرلو رو مشاهده کردم ، کارهایی انجام دادن که مدیران مدرک دار قبلی هم نتوانستند انجام دهند.در ضمن فهم و شعور و نحوه ی برخورد انسان ها به مدرک تحصیلی ربطی نداره!

0
0
پاسخ
1394-02-23 14:24
رضا

قضاوت زود هنگام نکنید،کسی از جزییات آنچه اتفاق افتاده خبر ندارد،این خبر به قلم خبرنگار نوشته شده،و میتواند همراه با اغراق و بزرگ نمایی نوشته شده باشد.باید صحبت های آقای یازرلو هم شنیده شود.

0
0
پاسخ
1394-02-23 14:29
رضا

دوستان نباید زود قضاوت کنید و یک طرفه قضاوت کنید ، کسی نمیداند موضوع چه بوده و مطالب توضیح داده شده صرفا نوشته های خبرنگار است که این خود می تواند با اغراق و بزرگ نمایی باشد، باید به صحبت های آقای یازرلو هم توجه کنیم.تا آنجایی که بنده آقای یازرلو را میشناسم، ایشان مدیر خوش برخوردی هستن ، و کارهایی که در سمت مدیریت روابط عمومی انجام دادند کار های بزرگی بوده.

0
0
پاسخ
1394-02-23 14:38
رضا

ناگفته نماند که درسته در ظاهر مدرک تحصیلی برای یک مدیر لازم است،اما بوده اند مدیران دکتری که شایستگی خدمت در جایگاه خودشان را نداشته اند ، ولی آقای یازرلو در مقایسه با خیلی از مدیران قبلی بهتر عمل کرده.

0
0
پاسخ
1394-02-23 14:42
شاهد

بنده به عنوان شاهد موضوع دیدم که ابتدا آقای ... شروع به توهین نمودند و فقط آقای یازرلو به پاسخ آن بر آمدندقضاوت یکطرفه درست نیست

0
0
پاسخ
1394-02-23 18:25
روابط عمومی

با شناختی که به آقای یازرلو دارم اعتراف میکنم ایشان علی رغم میل خیلی از کسانی که برای گرفتن پست در انتظار این هستند که به این و آن انگ بزنند ، آقای یازرلو موفق بودهشاید خود بنده به عنوان یک مدیر روابط عمومی ابتدا باورم نمیشد که ایشان چند ماه هم بتوانند دوام بیاورد اما تا به الان بنظرم یکی از بهترین مدیران روابط عمومی استانداری بوده اندو جای تشکر داردبنظرم این ها اتهامات هم نتیجه ناکام بودن برخی از چهره های افراطی اصلاح طلب استان استان است که به این مقام دست نیافتند.

0
0
پاسخ
1394-02-23 18:30
رامیان

به عنوان یک رامیانی میگم که ایشون و خانواده این مدیر از شخصیت های خوب منطقه هستند .و اگر انتصاب دو لو برای استاندار خوش بوده باشد .لوی یاز و قوان ( یازرلو روابط عمومی و قوانلو صنعت معدن ) استبه این دو لوی موفق رامیانی تبریک میگم .

0
0
پاسخ
1394-02-23 18:32
محسن ش

شما کاملا درست می فرمائیدولی در دولت احمدی نژاد به خاطر همین مدرک با آبروی یک مدیر موفق ((کردان )) بازی شد و از دیدگاه احمدی نژاد این مدارک کاغذ پاره ای بیش نیست اون موقع همه بهش حمله کردند.سخنان ما باید همیشه براساس منطق باشه

0
0
پاسخ
1394-02-24 03:15
شعبان

یازرلو را می شناسمش. با نظر خبرنگار موافقم.

0
0
پاسخ
1394-02-25 17:24
شعبان

کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من. زودتر از اینها باید اقدام می شد.

0
0
پاسخ
1394-02-25 17:26
علی

درود بر این خبرنگار. بالاخره یکی توی این خبرنگارا پیدا شد و تونست هم جلوی یک ادم ... ایست کند و هم اینکه از حق خبرنگار دفاع کند.

0
0
پاسخ
1394-02-25 17:28
الهام

دوستان موفقیت به مدرک نیست.خواهشا" اینقدر به مدرک گیر ندید.تو این زمانه که گرفتن مدرک مثل آب خوردنه یعنی یه مدیرکل به راحتی می تونه مدرکش را ارتقاء بده؟؟؟ پس همین که صادق هست و با همان مدرک انجام وظیفه میکند جای شکر و تشکر باقیست.درخصوص توهین به خبرنگار : خب هر اتفاقی ممکنه بیافته و هرکس هم میتونه از راه قانونی جوابش رو بدهیعنی کسی که خربزه میخوره باید پای لرزش هم بشینه/ با نظر خبرنگارها که تا مدت زمان معین خبرهای مربوط به استانداری را انتشار ندهند موافقم و این خود پاسخ بزرگی خواهد بود.هرکس را باید به اندازه میزان گناهش مجازات کرد،اگر هیزم تنور را زیاد کنیم که داغتر شود اول خودمان خواهیم سوخت پس زیاده روی نکنیم.

0
0
پاسخ
1394-02-28 04:04

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.