1401-09-13 11:34
82509
به بهانه روز 16 آذر؛

امنیت علمی جامعه در سیبل هدف دشمنان/ جهاد تبیین رسالت امروز دانشجویان+فیلم

آفند به شبیخون علمی دشمن را زمانی می توانیم پاسخ بدهیم که دانشجویان ما بدانند وظایفشان در گام دوم انقلاب اسلامی چیست.

به گزارش گلستان ما؛ 16 آذر به یاد سه دانشجویی است که در اعتراض به دیدار رسمی نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا با شاه پهلوی  آنهم چندی پس از کودتای ننگین آمریکایی ۲۸ مرداد، توسط رژیم ستمشاهی به شهادت رسیدند روز دانشجو نامگذاری شد.

این روز بهانه ای است که به رسالت های دانشجو در حوزه اجتماعی و سیاسی جامعه پرداخته شود، دانشجویان باید علاوه بر تحصیل علم مسئولیت های اجتماعی خود را نیز بپذیرند.

آثار و تبعات برخی حوادث و اتفاقات در کشور برای سالیان سال باقی می ماند و کاهش آلام و دردهای جامعه و کوتاه کردن مسیر رسیدن به اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از موضوعاتی است که قشر فرهیخته دانشگاهی می تواند در آن نقش آفرین باشد و لذا امروز بر دوش دانشجو وظایف سنگینی نهاده شده است و باید حس مسئولیت پذیری در این قشر افزایش پیدا کند.

کرونا باعث شد که بسترهای کلاس های حضوری برای مدتی به وقفه بیفتد و این مسئله و خلاهای به وجود آمده اجتماعی باعث شد که دشمنان برای رخنه به اماکن علمی کشور اقدام کنند.

نتیجه این اقدامات آن شد که در ماه های گذشته آشوب های خیابانی را در کف خیابان از سوی افرادی که فریب امپراتوری های دروغ را خورده بودند شاهد باشیم گرچه رفته رفته غبار فتنه کنار رفت ولی هنوز برای برخی افراد فریب خورده باور پذیری سناریوی پیچیده دشمنان برای ضربه به انقلاب اسلامی سخت است و به راه خود همچنان ادامه می دهند.

آفند به این شبیخون علمی دشمن را زمانی می توانیم پاسخ بدهیم که دانشجویان ما بدانند وظایفشان در گام دوم انقلاب اسلامی چیست.

در این راستا دانشجویان تبیین و روشن گری را یکی از وظایف اصلی امروز جامعه می دانند که باید به آن توجه شود.

برخی دیگر از دانشجویان نیز می گویند که باید در این برهه زمانی همه ما گوش به فرمان ولی امر مسلمین باشیم و از این طریق می توانیم اهداف انقلاب اسلامی را پیش ببریم.

برخی دیگر از دانشجویان می گویند باید مطالبات خود را در بستر اجتماعی پیگیری کنیم ولی نباید این مسئله باعث شود که از بسترهای علمی عقب بمانیم.

اینها مسائلی است که دانشجویان را می توانند در تراز انقلاب اسلامی نگهدارد، در حالی که دشمنان می خواهند امنیت علمی جامعه را به خطر بیندازند تنها راه مقابله با دشمنان رسالت شناسی امروز دانشجویان است که دانشجویان به بخشی از آن اشاره کردند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.