1401-06-25 12:05
133
0
81551
رئیس سازمان محیط زیست کشور در گالیکش خبر داد؛

اجرای طرح جامع مشارکت حفاظت از پارک ملی گلستان

رئیس سازمان محیط‌ زیست کشور گفت: طرح جامع مشارکت برای حفاظت از پارک ملی گلستان با استفاده از پتانسیل‌های موجود در منطقه و استفاده از ظرفیت جوامع محلی اجرایی می‌شود.

به گزارش گلستان ما؛ علی سلاجقه شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از پارک ملی گلستان گالیکش در گفتگو با خبرنگاران، گفت: توسعه کسب و کار پایدار در حوزه صنایع دستی و گردشگری یکی از برنامه‌های اصلی اجرای طرح جامع مشارکت برای حفاظت از ذخیره‌گاه زیست کره پارک ملی گلستان است.

وی گفت: اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان با همراهی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان با هدف حفظ و حراست از پارک ملی گلستان طرح جامعی را با استفاده از پتانسیل‌های موجود در منطقه و همچنین مشارکت جوامع محلی با تکیه بر صنایع‌دستی و گردشگری در راستای توسعه کسب‌وکار پایدار در این روستاها و به حداقل رساندن میزان آسیب جوامع محلی به ذخیره‌گاه زیست‌کره پارک ملی گلستان اجرایی می‌کند.

سلاجقه بیان کرد: با استفاده از این طرح که مردم پایه، هوشمند و فن‌آور اجرایی می‌شود، پارک ملی گلستان را به‌عنوان الگویی ملی و بین‌المللی با همکاری جوامع محلی ساماندهی خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: این طرح را به‌عنوان هدیه به مردم گلستان با مشارکت جوامع محلی ساماندهی خواهیم کرد چون معتقد هستیم بهترین حفاظت از پارک ملی گلستان استفاده از ظرفیت مشارکت جوامع محلی است.

سلاجقه اضافه کرد: سراسر استان از غرب تا شرق منطقه محیط زیستی بوده که نیاز است تا در ارزیابی‌های زیست‌محیطی گام‌به‌گام در سطح استان اقدام و برنامه‌ریزی شود.

رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: ریاست جمهور در سفر اخیر به استان گلستان دستور عملیاتی شدن طرح آشوراده را صادر کرد و اجرای آن در قالب طرح جامع گردشگری آغاز شده و روند اجرای این طرح گردشگری با رعایت الزامات محیط زیستی در حال اجرا است.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.