1401-02-23 06:42
189
0
79976
سرخط مهمترین اخبار 22 اردیبهشت؛

گلستان در روزی که گذشت

عناوین مهمترین اخبار استان گلستان طی 24 ساعت گذشته که در خروجی خبرگزاری‌ها منتشر شد را در گلستان ما بخوانید.

به گزارش گلستان ما، سرخط مهمترین اخبار استان گلستان طی 24 ساعت گذشته به شرح زیر در خروجی خبرگزاری‌های مختلف قرار گرفت که می‌توانید آن را در گلستان ما بخوانید.

 

 

 

افزایش تب خرید کالاهای اساسی و تداوم توزیع؛ روغن و مرغ در صدر خرید

ایرنا نوشت: خبرنگاران ایرنا در مراکز و دفاتر استانی با رصد بازار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مشاهدات میدانی اعلام کردند که افزایش تقاضا برای خرید کالاهای اساسی به ویژه مرغ و روغن موجب صف هایی مقابل فروشگاه های زنجیره ای در شهرهای مختلف شده است.

اجرای طرح سیاست های ارزی از جمله اقدامات دولت در ادامه هدفمندی یارانه است که این موضوع نگرانی هایی را در سطح جامعه به همراه داشته و پیرو آن، دربرخی شهرها صف هایی برای خرید روغن، مرغ، تخم مرغ و ماکارونی ایجاد شده است.

مسوولان در راستای اجرای این طرح به مردم اطمینان خاطر داده اند که اقلام به میزان مورد نیاز مصرف در بازار وجود دارد و هرگونه افزایش قیمت با نظارت ستاد تنظیم بازار انجام می شود اما از آنجا که هر تغییر و تحول در ابتدای امر با دل نگرانی هایی همراه است این آشفتگی در بازار و افزایش تقاضا و به دنبال آن کمبود برخی اقلام امری طبیعی است، موضوعی که خبرنگاران ایرنا در بررسی و مشاهدات میدانی خود کاملا درک کرده و واقعیت ها را در قالب خبر، تصویر و فیلم منعکس کردند.

 

معاون استاندار گلستان: نان سنتی به هیچ وجه گران نمی‌شود

تسنیم نوشت: سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان با تاکید بر تداوم ممنوعیت خروج گندم از این استان گفت: براساس دستور رییس جمهور قیمت نان سنتی به هیچ وجه گران نمی‌شود و این دستور در گلستان اجرایی می‌شود.

سیدمحمد دهنوی شامگاه روز پنجشنبه در جلسه ستاد مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اظهارداشت: برای یک میلیون و ۹۲۲ هزار نفر در استان در دهک‌های مختلف یارانه واریز شده است.

وی بیان‌کرد: در این مدت ۷۲ میلیون تراکنش بانکی برای یارانه‌ها در استان انجام شده که ممکن است به دلایل مختلف برای برخی یارانه واریز نشده باشد.

 

یک میلیون و ۹۲۲ هزار گلستانی در دهک‌های یک تا ۹ قرار دارند/ ماهانه ۶۴۸ میلیارد تومان به حساب یارانه بگیران گلستانی واریز می‌شود

فارس نوشت: مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان گفت: با بررسی های به عمل آمده تعداد یک میلیون و ۹۲۲ هزار نفر از هم استانی‌های ما در دو دهک یک تا سه و چهار تا ۹ قرار داشته و یارانه دریافت می‌کنند.

داود طبرسا در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: با بررسی‌های به عمل آمده تعداد یک میلیون و ۹۲۲ هزار نفر در استان گلستان یارانه دریافت می‌کنند که از این تعداد ۷۱۵ هزار نفر در سه دهک پایین و اول قرار داشته و یک میلیون و ۲۰۶ هزار نفر در دهک چهارم تا نهم قرار دارند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت به این دو دهک ماهانه مبالغ ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی پرداخت خواهد کرد، پیش‌بینی می‌شود از محل پرداخت دولت در قالب یارانه‌های ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی، مبلغ ۶۴۸ میلیارد تومان به عنوان یارانه به حساب یارانه‌بگیران گلستان واریز خواهد شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان خاطرنشان کرد: قیمت کالاهای اساسی در منطقه با جنگ بین روسیه و اوکراین افزایش یافته و قیمت این کالاها در ایران نسبت به کشورهای منطقه یک دهم قیمت موجود است.

 

کاهش ۱۵ تا ۱۸ هزار تومانی قیمت مصوب مرغ و تخم‌مرغ در گلستان

ایسنا نوشت: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: بر اساس تصمیمات اخذ شده هر کیلوگرم مرغ گرم حداکثر ۴۵ هزار تومان و هر کیلوگرم تخم‌مرغ نیز حداکثر ۳۱ هزار تومان در استان عرضه می شود.

محمد برزعلی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در راستای طرح مردمی سازی یارانه ها، قیمت مرغ و تخم مرغ در استان گلستان پایین تر از قیمت اعلام شده کشوری عرضه می شود.

 وی افزود: بر این اساس و تصمیمات اخذ شده در استان؛ قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم، حداکثر ۴۵ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ  نیز حداکثر ٣١ هزار تومان برای مصرف کنندگان در استان عرضه خواهد شد.

 

۷۶ درصد از حجم سدهای استان گلستان خالی است

مهر نوشت: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: حجم آب موجود در پشت سدهای این استان تا زمان آخرین محاسبه در ۱۹ اردیبهشت سال جاری بالغ بر ۵۹ میلیون متر مکعب معادل ۲۴ درصد کل ظرفیت مخازن است.

سیدمحسن حسینی اظهار کرد: در مدت مشابه سال قبل حجم آب ذخیره‌شده در پشت سدهای استان حدود ۷۸ میلیون متر مکعب معادل ۳۲ درصد از ظرفیت مخازن بود.

وی علت عمده کاهش ظرفیت ذخیره آب در سدهای گلستان را کاهش بارش باران در سال آبی جاری و عدم بارش مؤثر اعلام کرد.

 

توقیف خودروهای حامل چوب قاچاق در علی آبادکتول

باشگاه خبرنگاران نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان  علی آبادکتول از توقیف ۳ دستگاه خودروی حامل چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ الیاس تازیکه گفت: مأموران گشت کلانتری بخش کمالان، حین کنترل خودرو‌های عبوری به ۳ دستگاه خودرو مشکوک و آن‌ها را متوقف کردند.

او گفت: در بازرسی از خودرو‌های مورد نظر جمعا ۵ تن چوب قاچاق کشف شد.نصب دستگاه ترموتراپی در بیمارستان پنج آذر گرگان هزینه زیادی دارد.

نصب دستگاه ترموتراپی در بیمارستان پنج آذر گرگان هزینه زیادی دارد

ایرنا نوشت: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان اعلام کرد که نصب دستگاه ترموتراپی در بیمارستان پنج آذر گرگان، علاوه بر فضای مناسب، نیازمند اعتبار و هزینه زیاد است.

درخصوص راه‌اندازی نشدن دستگاه جدید توموتراپی در مرکز آموزشی و درمانی  ۵ آذر گرگان، در این اطلاعیه با تشکر از رسانه‌ها و صاحبان قلم که توانمندی‌ها و شاید کمبودهای حوزه سلامت را رصد می‌کنند و در راستای مطالبات بیماران گام بر می‌دارند، آورده است؛ با توجه به اینکه دستگاه شتاب‌دهنده یک دستگاه پرتوساز بوده، فضای فیزیکی لازم برای اینگونه دستگاه‌های پرتوساز نیازمند طراحی ویژه به دلیل حفاظت در برابر اشعه و اخذ تاییدیه‌های لازم از سازمان‌های ذیربط است که این مهم علاوه بر زمان‌بر بودن، هزینه قابل توجهی را نیز نیاز دارد.

 

بیش از ۲۱ تُن‌ روغن خوراکی در ۲ شهرستان گلستان کشف شد

ایرنا نوشت: رییس پلیس امنیت اقتصادی گلستان گفت: همکاران ما در شهرستان های آق‌قلا و بندرگز این استان موفق به کشف و ضبط ۲۱ تُن و ۱۴۸ کیلوگرم روغن خوراکی شدند.

سرهنگ عباسعلی پهلوانی‌نسب اظهارداشت: در اولین مورد با همکاری اطلاعاتی پلیس امنیت اقتصادی استان و دادسرای مرکز گلستان و در اجرای طرح قرارگاه امین، ماموران موفق به شناسایی محل دپوی روغن احتکاری در آق قلا شدند.

وی بیان کرد: در بازرسی از انبار مورد نظر ۱۹ تُن روغن خوراکی کشف شد که کارشناسان ارزش ریالی کالای کشف شده را بیش بر ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

 

عرضه مرغ و تخم‌مرغ پایین‌‌تر از قیمت اعلام شده کشوری در گلستان/ ذخیره مناسب کالاهای اساسی در گلستان

فارس نوشت: سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: در راستای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، قیمت مرغ و تخم‌مرغ در استان گلستان پایین‌تر از قیمت اعلام شده کشوری عرضه می‌شود.

سیدمحمد دهنوی با اعلام وضعیت ذخایر کالاهای اساسی در استان اظهار کرد: در حال حاضر ذخیره مناسب برای کالاهای اساسی در این استان وجود دارد و مجوز واردات نیز اخذ شده و از این نظر نیز مشکلی نداریم.

وی تصریح کرد: بر این اساس تصمیمات اخذ شده در استان، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم، حداکثر ۴۵ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ هم حداکثر ٣١ هزار تومان برای مصرف‌کنندگان در استان عرضه می‌شود.

دهنوی با بیان اینکه برای یک میلیون و ۹۲۲ هزار نفر در استان در دهک‌های مختلف یارانه واریز شده است، تاکید کرد: در این مدت ۷۲ میلیون تراکنش بانکی برای یارانه‌ها در استان انجام شده که ممکن است به دلایل مختلف برای برخی یارانه واریز نشده باشد که راه‌های پیگیری آن از طریق رسانه ملی بارها اعلام شده و از طریق روابط عمومی استانداری اعلام خواهد شد.

 

رزمایش تشدید نظارت بر بازار در حال اجرا است

باشگاه خبرنگاران نوشت: سرپرست صمت گلستان گفت:با بسیج همه نیروهای بازرسی این اداره کل، بازرسی اصناف ، همیاران بسیج و تعزیرات حکومتی رزمایش تشدید نظارت بر بازار در حال اجراست.

درویش علی حسن زاده در برنامه زنده رادیویی روزنه صدا و سیمای مرکز گلستان گفت: در راستای اجرای طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه‌ها، قیمت جدید ۴ قلم کالای اساسی بزودی اعلام خواهد شد.

او گفت: سایر اقلام کالایی به دو گروه متاثر از قیمت این ۴ قلم کالا و غیر متاثر از قیمت این کالا‌ها تقسیم می‌شوند که قیمت گروه متاثر توسط ستاد تنظیم بازار کشور و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تعیین و اعلام می‌شود .

 

۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کالای احتکار شده در گلستان کشف شد

ایرنا نوشت: فرمانده انتظامی گلستان گفت: همکاران ما در پلیس امنیت اقتصادی موفق شدند ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کالای احتکار شده در این استان را کشف و ضبط کنند.

سردار سرتیپ دوم ستاد محمدسعید فاضل‌دادگر اظهارداشت: طرح عملیاتی قرارگاه استانی امین با اولویت مقابله با قاچاق، احتکار و اخلال در تولید و توزیع کالاهای اساسی و معیشت محور، روز گذشته در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی گلستان قرار گرفت.

وی بیان کرد: در این راستا روز گذشته ماموران موفق شدند طی عملیاتی ۵۰ تُن شکر، ۹ تُن و ۲۰۰ کیلوگرم روغن خوراکی و هشت هزار و ۵۰۰ نخ سیگار قاچاق کشف کنند.

انتهای پیام/

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.