1398-12-01 14:05
382
0
67570
فعال حوزه زنان در شهرستان علی آباد کتول پاسخ می دهد؛

زنان علی آباد کتول چه می خواهند؟/ لزوم حمایت نمایندگان مجلس از جایگاه مادران

فعال حوزه زنان در شهرستان علی آباد کتول گفت: زنان در فرهنگی ایرانی- اسلامی جایگاه والا و ارزشمندی دارند و لذا ضروري ترين رويكرد در همه ی برنامه ريزي ها، سياست گذاري ها، قانون گذاري ها و طرح هاي اجرايي مرتبط با زنان و مادران، بايد، توجه به صيانت و پاسداري از هويت انساني زنان كشورمان و تلاش جهت ارتقاء جايگاه و شخصيت آنان در خانواده و اجتماع باشد.

به گزارش گلستان ما، فائزه رضایی در گفت و گو با خبرنگار زرین نامه با اشاره به جایگاه والای زنان در فرهنگ ایرانی- اسلامی، بیان کرد: به طور صريح مي گویم تا زماني كه به این رويكرد توجه نشود، جامعه ما در حل بسياري از آسيب ها و ناهنجاري هاي اجتماعي از جمله معضل بدحجابي، زنان خياباني، فروپاشي خانواده ها و بسياري مفاسد اجتماعي به توفيق چنداني دست نخواهد يافت.

وی اظهار کرد: در يك جمع بندي نيازهاي اساسي زنان ما در موقعيت زماني حال حاضر عبارتند از :

١. شناخت نماد ارزشمند زن در جامعه:

همه مي دانيم كه انقلاب اسلامي زنان را آنچنان به صحنه كشانيد كه از سوي خبرگزاري ها و تحليلگران، انقلاب اسلامي به انقلاب چادرها لقب گرفت.

امروزه در جمهوري اسلامي ايران، زن مسلمان آزاد است و با اتكاء به قدرت و شايستگي و هوشمندي خود در كنار مسئوليت هاي خانوادگي با حفظ كرامت، عفاف و نجابت در عرصه هاي مختلف اجتماعي حضور چشمگيری دارد و ثابت مي كند كه اسلام هرگز خواستار انزواي زن در جامعه نيست.

٢ الگو پذيري اصيل و حقيقي

وظيفه اصلي زنان در رفع نيازمندي هاي خود، در اين عصر ايجاب مي كند كه براي حفظ شخصيت حقيقي خود الگويي اصيل و واقعي ارائه كنند.

٣. توجه به كمالات معنوي

مهم ترين سرمايه زن، انعطاف پذيري و مناجات با خداي متعال است. اگر معيارهاي اين رفتار براي زنان عرضه شود و بفهمند و بدان عمل كنند خواهند ديد كه خداوند متعال معيار را در چيزي مي داند كه در آن زن و مرد سهيم هستند.

وی گفت: نياز ديگر بانوان شهرستان علی آباد کتول، حمايت از بانوان ورزشكار و فعالان حوزه اصناف و بانوان سرپرست خانوار است كه مسئوليت اداره زندگي خود و افراد تحت تکفلشان را دارند.

عضو دوره چهارم شورای اسلامی شهر علی آباد کتول تصریح کرد: در حال حاضر حضور زنان در شوراهاي مشورتي و بانك های اطلاعاتي از جمله اقداماتي است كه مي تواند به منظور بهبود شرايط زنان از طريق مجلس شوراي اسلامي پيگيري شود.

رضایی افزود: همه ما شاهد هستيم كه به دليل عدم شناخت كافي از زنان شهرستان و آگاهي از اين ظرفيت، استفاده از ظرفيت و پتانسيل بانوان در شهرستان ناديده گرفته مي شود.

وی اذعان کرد: در شهرستان ما، نگاه واگذاري مسئوليت هاي اجرائي اغلب به سمت آقايان است زيرا ظرفيت بانوان در عرصه هاي علمي و مسئوليت هاي اجتماعي بطور كامل شناخته شده نيست.

این فعال حوزه زنان در شهرستان علی آباد کتول در پایان تاکید کرد: باید با ايجاد يك بانك اطلاعاتي، از ظرفيت زنان بيش از پيش بهره برداري شود که نمایندگان مجلس در تثبیت این جایگاه و بهره گیری از ظرفیت این قشر بزرگ جامعه تاثیر به سزایی دارند.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.