1398-12-06 12:23
178
0
67634
در جلسه کاهش جمعیت کیفری استان؛

پیشگامی دادگستری گلستان برای برگزاری دادگاه‌های الکترونیک

با هدف کاهش رفت و آمد متهمان از زندان به دادگاه ، گلستان برای برگزاری دادگاه های الکترونیک پیشگام می شود .

به گزارش گلستان ما، با هدف کاهش رفت و آمد متهمان از زندان به دادگاه ، گلستان برای برگزاری دادگاه های الکترونیک پیشگام می شود .

 این خبر را امروز رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه کاهش جمعیت کیفری استان در گرگان اعلام کرد و گفت: در دادرسی الکترونیک، قاضی با استفاده از ارتباط تصویری اظهارات و دفاعیات متهم را اخذ می کند و نیاز به اعزام چندباره متهم از زندان به دادگاه نیست .

هادی هاشمیان افزود: در جلسه امروز کاهش جمعیت کیفری زندان های استان ، امکان اجرای این طرح با حضور نماینده ویژه رئیس سازمان زندان های کشور بررسی و مقرر شد با فراهم شدن مقدمات ، به زودی این طرح در گلستان اجرایی شود .

هاشمیان از افزایش استفاده از پابندهای الکترونیک برای محکومان هم خبر داد و گفت: هم اکنون 12 محکوم با استفاده از این پابندها تحت نظارت هستند و امیدواریم با کمک سازمان زندان های کشور این رقم افزایش یابد .

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه این جلسه به تلاش های دادگستری استان برای کاهش جمعیت کیفری هم اشاره کرد و گفت: در راستای دستور العمل رئیس قوه قضاییه در کمتر از دوماه ، حدود هزار و 300 محکوم که مشول این دستورالعمل هستند از زندان آزاد شدند.

کلاگر نمانیده ویژه رئیس سازمان زندان های کشور هم در جلسه امروز ، از اختصاص 100 پابند الکترونیک تا پایان اسفند به گلستان خبر داد و گفت: 700 نفر در گلستان مشمول استفاده از پابند الکترونیک هستند که تلاش می کنیم با تامین پابندهای بیشتر این امکان را فراهم کنیم.

کلاگر افزود: هم اکنون در 26 استان کشور از پابندالکترونیک برای محکومان واجد شرایط استفاده می شود.

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.