1400-03-10 11:17
376
0
74808
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد:

فرافکنی دولتی ها ممنوع / تلاش برای افزایش مشارکت آفرینی وظیفه همه ما است

سعیدی با بیان اینکه عملکرد ضعیف دولت روحانی، بزرگترین مانع مشارکت در انخابات است، گفت: دولتی ها می گویند نمی گذارند رئیس جمهور کار کند، اگر شما نمی گذاشتند شما کار کنید چرا برای ریاست جمهوری اتوبوسی صف کشیدید؟

مهدی سعیدی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار گلستان ما درباره انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: علیرغم اینکه ضد انقلاب می گوید، کشور به بن بست رسیده و راه برون رفتی ندارد اما در زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری دیدیم که حدود چهل نفر با دیدگاه و سلایق و برنامه های مختلف طراز جمهوری اسلامی داشتیم و شورای نگهبان صلاحیت های آنها را بررسی کرد.

وی با بیان اینکه این روزها شاید زیاد شنیده باشید این دولت کاره ای نیست، تدارک چی است و اختیارات ندارد، افزود: اینگونه مسائل را سالیان سال است می شنویم که نمی گذارند رئیس جمهور کار کند ولی باید عاقلانه فکر کنیم اگر نمی گذاشتند شما کار کنید چرا برای ریاست جمهوری اتوبوسی صف کشیدید؟ آیا برای تدارک چی صف می کشند؟ این صف ثبت نام نشان داد که دولت بسیار هم اختیار دارد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: دولت ها باید مسئولیت کارهای خود را بپذیرند و پاسخگو باشند و با نمی گذاشتن ها نمی توان سر ملت را کلاه گذاشت؛ دولتی ها فرافکنی می کنند، دولت روحانی باید پاسخگویی باشد. جالب است که می گویند نمیگذاشتند کاری کنیم آن وقت معاون اول رئیس جمهورش برای انتخابات ریاست جمهوری داوطلب می شود. بله ساختار قدرت در جمهوری اسلامی درست تعریف شده است.

وی درباره سبک رای دادن مردم در جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: مردم ما سبک سیاق خاصی برای رای دادند. آنها فرصت 4 یا 8 ساله به دولت می دهند تا برنامه ها را به جلو ببرند و اگر خواسته های آنها فراهم نشود بعد از 8 سال زمان تغییر فرا می رسد و جامعه ایرانی به دنبال ایده نو می رود.

سعیدی اذعان کرد: مردم هشت سال به روحانی فرصت دادند اما اکنون فصل تغییر است و مردم به دنبال فکر جدید هستند تا مشکلات کشور را مرتفع کند .

دولت روحانی ضعیف ترین دولت بعد از انقلاب

وی اضافه کرد: دولت مستقر ضعیف ترین دولت بعد از انقلاب است کسانی که از جبهه همسو آن، کاندیدا شده اند می خواهند دولت سوم روحانی را تشکیل دهند که به نظر می رسد مورد اقبال واقع نشوند لذا اکنون به فکر عبور از روحانی افتاده اند اما در واقع برنامه همان است.

به گفته سعیدی؛ اکنون بزرگترین مانع عملکرد سویی است که دولت روحانی داشته و محصولش کاهش مشارکت است و بقیه چیزها فرعی است.

وی با بیان اینکه مخالفان روحانی مخالف مذاکره و گفتگو نبوده و نیستند اما آن را در اولویت دوم و سوم می دانند و راه حل مشکلات کشور را در درون نظام و تکیه به توان داخلی بیان می کنند چیزی که دولت مستقر به آن اعتقاد ندارد و همه چیز را در مذاکره با غربی ها می داند.

مذاکره چیزی عاید مردم نکرد

سعیدی ادامه داد: حالا مذاکره کنندگان ما که خود را با مهارت در دیپلماسی می دانند به جای ما مذاکره از جایگاه عزت به مذاکره انفعالی می پردازند که تاکنون چیزی به دست نیاورده اند.

وی با بیان اینکه اکنون فصل، فصل تغییر است و هرکس پرچم تغییر را بالا ببرد موفق خواهد بود، اذعان کرد: البته باید تدبیر داشت و با ارائه برنامه این تغییر به شکل جذاب برای مردم نهادینه و اعتماد سازی کرد که توسعه به زندگی مردم بر خواهد گشت.

کارشناس مسائل سیاسی در خاتمه گفت: تفکرانقلابی با کسی عهد و پیمان ندارد و هرکس که برای خدمت بیاید و رئیس جمهور شود از روز بعد از 28 خرداد در جهت پیشرفت انقلاب اسلامی با او همکاری خواهند کرد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.