گروه : یادداشت
شماره : 73315
تاریخ : 1400-02-02 03:58
یادداشت : سایت های محلی گلستان و سوت زنی برای مبارزه با فساد اینگونه که که استاندار گلستان ، خسروی مدیر امور اراضی شوی مبارزه با فساد راه انداخته اند ، به این صورت هم نیست ، این موضوع خیلی وقته که توسط سایتهای محلی پیگیری می شود منتهی جار زده نمی شود.

به گزارش گلستان ما ؛ یک دهه از فعالیت سایت های محلی تحت عنوان پایگاه خبری تحلیلی می گذرد ، سایتهایی که با نامگذاری منطقه ای ، تعلقات جغرافیایی و همبستگی مردم را بیشتر کرده ضمن اینکه به دلیل دسترسی زودتر و اطلاع رسانی سریع در فضای وب ، قدرت نفوذ بیشتری هم در مردم منطقه دارند .

 به عنوان مثال امروز در گالیکش سایت نیلکوه برند این شهرستان و مرجع مردم این شهرستان برای پیگیری مشکلات خویش است ، چنین فضایی را رادکانا در کردکوی دارد ، از این دست می توان به عملکرد موثر راه اترک در مراوه تپه و کلاله خبر در شهرستان کلاله ، ترکمن سسی و الکامیز در ترکمن صحرا اشاره کرد.

 این سایتها علاوه بر بررسی و بیان نیازهای منطقه نقش مهمی در مبارزه با فساد و ویژه خواری نیز ایفا کرده اند که در هفته های اخیر می توان به موضوع شهردار کلاله اشاره کرد .

آقای شهردار بواسطه جایگاهی که داشت در روستای تفریحی چقربش قارداش اقدام به ساخت بنا و در ادامه اضافه بنا می کند ، یعنی بجای ساخت در 35 متر مربع در 100 متر ساخت ، این موضوع شاخک های سایت های منطقه ای را تیز کرد و باعث شد تا این سوژه پیگیری می شود .

اینگونه که که استاندار گلستان ، خسروی مدیر امور اراضی و یکی از خبرگزاری ها شوی مبارزه با فساد راه انداخته اند ، به این صورت هم نیست ، این موضوع خیلی وقته که توسط سایتهای محلی پیگیری می شود منتهی جار زده نمی شود و یک هفته است که به صورت جدی و با رسانه ای شدن در فضای عمومی ، موجب برخورد جدی با این فرد شده است .

حق شناس ، خسروی و این رسانه ها اگر واقعا مدعی اند که خط قرمزی در مبارزه با فساد ندارند بروند با متخلفان حوزه غله ، شیلات ، جهاد کشاورزی و ساخت و سازهای روستای زیارت مبارزه کنند.

امروز در شرق گلستان همه می دانند که سایتهای نیلکوه ، راه اترک و کلاله خبر نقش اصلی مبارزه با تخلف شهردار کلاله را داشتند ، چه اینکه از مدیران این سایتها نیز در محاکم قضایی شکایت هم شده است .

انتهای پیام /