گروه : گرگان
شماره : 62476
تاریخ : 1399-05-18 18:59
آیت الله نورمفیدی: تروریست خواندن سپاه باعث محبوبیت بیشتر برای مردم منطقه خواهد بود واکنش آیت الله نورمفیدی به تروریست خواندن سپاه توسط ترامپ: اقدام رئیس جمهوری آمریکا در تروریست خواندن سپاه موجب محبوبیت بیشتر این نهاد انقلابی خواهد شد.

به گزارش گلستان ما ؛ نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در گفتگو با صداسیما ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و روز پاسدار ، اظهار کرد: اخیرا رئیس جمهور آمریکا دست به کارهایی زده که با هیچ کدام از معیارهای حقوقی و بین المللی منطبق نیست.

وی افزود: یکی اینکه چند وقت قبل جولان در کشور سوریه به اسرائیل حاتم بخشی کرده بود و اخیرا هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست خوانده است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: من شخصا فکر می کنم این نشانه استیصال و درماندگی دولت آمریکاست چراکه عرب ها مثالی دارند ک می گوید فردی که در دریا در حال غرق شدن است دست به سمت هرچیزی دراز می کند تا شاید نجات پیدا کند اما هر چه بیشتر دست و پا بزند بیشتر در آب فرو می رود.

امام جمعه گرگان گفت: ترامپ و رژیم آمریکا هم در منطقه مستاصل شده و تمام برنامه هایی که در منطقه داشت به خاک و گل نشسته است و خودشان هم اعتراف کرده و بدون دلیل دست به چنین کارهایی در منطقه زده است.

وی افزود: اصولا ترور و تروریسم برای خود تعریفی دارد و به صورت خلاصه باید گفت تروریست به گروهی گفته می شود که برای مقاصد شوم و غیر انسانی خود دست به جنایت می زنند و در واقع دست به جان و مال مردم می زنند، با این تعریف که همه می توانند متوجه شوند که معنای بدیهی دارد و مصداق های بدیهی هم دارد آیا واقعا سپاه پاسداران عزیز ما تروریست است یا رژیم آمریکا؟ سپاهی که 40 سال است از استقلال این کشور در مقابل هر هجمه ای ایستاده و مقاومت کرده است.

امام جمعه گرگان گفت: استقلال این کشور توسط سپاه و سایر نیروهای مسلح در داخل و خارج از مرزها مانند کشورهای عراق و سوریه و ...به درخواست خود این کشورها حفظ  شده است.

وی افزود: سپاه در این کشورها با تروریست های مختلف مبارزه کرده است آیا همچین نهادی که برای استقلال کشور و حتی برای مبارزه با تروریست در بیرون از مرزهای خودش مبارزه می کند تروریست است یا آمریکایی که هر چه از او به یاد می آوریم فجایعی است که درست کرده است از ویتنام گرفته و در کل دنیا و هر منطقه ای که دولتی و گروهی درآن ایستاده است و حاضر نبوده حافظ منافع آمریکا باشد به دنبال این بود که از سر راه خودش بر دارد و جنایت های بسیاری در این مسیر انجام داده است .

آیت الله نورمفیدی گفت: اگر آن ها به دنبال این بودند که منزلت سپاه ایران را پایین بیاورند سخت در اشتباه هستند و قطعا" کارهایی که ترامپ کرده و سپاه انقلاب را تروریست نامیده است موجب محبوبیت بیشتر این نهادانقلابی خواهد شد.

وی تصریح کرد: این که حالا رژیمی مانند آمریکا که چهره اش برای همه معلوم شده است سپاه ما را تروریست بنامد این باعث نقص سپاه نیست باعث کمال و محبوبیت بیشتر برای مردم منطقه خواهد بود.

امام جمعه گرگان ادامه داد: قران به ما اینگونه یاد داده است که ممکن است برخی کارها به نظر ما نامطلوب بیاید اما در متن همان خیر و خوبی و تعالی خواهد بود.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: ملت ایران و همه اقشار و طبقات از هر جناحی وقتی می بیند یک نهاد انقلابی اینگونه مورد هجمه قرار می گیرند وارد میدان می شوند و این برای همبستگی بیشتر است.

وی افزود: امیدواریم سپاه انقلاب و همه نیروهای مسلح ما در مقابل بدبینی ها و بدخواهی های دشمن روز به روز قوی تر شوند و انشالله همان طور که قرآن پیش بینی کرده است آمریکا و رژیم صهونیستی در سراشیبی سقوط باشند همان طور که در جاهای دیگر شاهد بودیم.

انتهای پیام/