گروه : کلاله
شماره : 65257
تاریخ : 1399-04-22 01:23
رئیس جهادکشاورزی کلاله: دامداران برای جلوگیری از مشکلات قوانین قاچاق دام، در طرح هویت دار کردن دام شرکت کنند مدیر جهاد کشاورزی کلاله گفت: برای پیشگیری از مشکلات احتمالی ناشی از اجرای قوانین قاچاق دام، با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی اقدام به هویت دار کردن دام‌های خود نموده و از خدمات در نظر گرفته شده و مشوق‌های حمایتی بهره‌مند شوند.

به گزارش گلستان ما به نقل از کلاله خبر، علی علیزاده در گفتگویی اظهار داشت:طرح هویت دار کردم دام های سنگین و سبک شهرستان کلاله برای دستیابی به آمار واقعی دامها، برنامه ریزی برای تولید و توزیع نهاده‌های دامی، جلوگیری از قاچاق دام، کنترل بازار و مدیریت عرضه و تقاضای تولیدات دامی اجرا می‌شود.

علی علیزاده افزود: با هویت دار کردن دام‌های فرایند اصلاح نژاد بهبود می‌یابد و امکان توسعه بیمه دام نیز فراهم می‌شود که نتیجه آن رونق بیشتر این صنعت است.

وی به دامداران شهرستان توصیه کرد: برای پیشگیری از مشکلات احتمالی ناشی از اجرای قوانین قاچاق دام، با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی اقدام به هویت دار کردن دام‌های خود نموده و از خدمات در نظر گرفته شده و مشوق‌های حمایتی بهره‌مند شوند.

شهرستان کلاله با بیش از ۱۴۸هزار راس دام سبک و بیش از ۴۳هزار رأس دام سنگین و بهره مندی از ۵۵هزار هکتار مرتع، یکی از قطب‌های پرورش دام در گلستان محسوب می‌شود.

انتهاي پيام/