گروه : پیشنهاد ما
شماره : 68752
تاریخ : 1399-05-15 06:22
گزارش اختصاصی ؛ مشکلات دانشجویان خوابگاهی دانشگاه گلستان بعد از کرونا / چرا خوابگاه نرفته پول بدهیم ! تعدادی از دانشجویان خوابگاهی دانشگاه گلستان معتقدند این ترم 10 روز هم از خوابگاه استفاده نکردند اما چرا باید پول اضافه به سرپرست خوابگاه بدهیم ، رئیس دانشگاه پاسخگو باشد.

به گزارش گلستان ما ؛ بیماری کرونا و طولانی شدن آن باعث شد تا مشاغل ، اصناف ، دانشگاهها و مدارس به تعطیلی کشیده شوند ، یکی از این رسته ها دانشجویان بودند که علاوه بر عقب ماندگی در حوزه درسی و تحصیل علم ، در بخش خوابگاه نیز متضرر شدند .

روز گذشته تعدادی از دانشجویان خوابگاهی دانشگاه گلستان نکاتی را درباره وضعیت شان گفتند که به نظر می رسد رئیس دانشگاه و مدیر خوابگاه آل یاسین پاسخگو باشد ، این پایگاه خبری آمادگی خود را برای انعکاس پاسخ این عزیزان فراهم می آورد .

خوابگاه آل‌یاسین به سرپرستی خانوم شیدا شاکری و آقای بی‌طرفان (همسرش) با دانشگاه گلستان قرارداد دارد .

این خوابگاه برای هر تخت همراه با تشک (به شدت کثیف) از هر نفر 1,100,000تومان دریافت کرده است.

از ۲۶ بهمن اعلام کردندخوابگاه ها باز است و ما از همان روز توی خوابگاه مستقر شدیم .

تقریبا یک‌هفته بعد یعنی بین ۳ تا ۵ اسفند به ما اعلام کردند که دانشگاه تعطیل است و  به ما برای جمع کردن و رفتن از خوابگاه وقت دادند.

ما همان موقع وسایل مورد نیاز را برداشتیم و هر دانشجو به شهر خودش بازگشت.

از همان اواخر اسفند تا اول اردیبهشت پیگیر شدم که وسایلم ر از خوابگاه بردارم که میگفتند ما اجازه نداریم خوابگاه رو باز کنیم که وسایلتان رو ببرید و یا راه بسته بود و امکان برداشتن همه ی وسایل نبود.

امروز از طرف خوابگاه اطلاع دادند که دانشگاه اعلام کرده احتمالا ترم بعد هم مجازی برگزار میشود و از همه ی دانشجو ها خواستند که به خوابگاه بیایند و نهایتا تا ۱۳ خرداد تمامی وسائل خودشان را از خوابگاه خارج کنند.

طبق گفته ی سرپرست خوابگاه بر اساس اعلام دانشگاه،خوابگاه های خصوصی طرف قرار داد این دانشگاه ، باید ۴۰ درصد از مبلغ کل پرداختی دانشجویان را به آنها برگردانند اما این موضوع از طرف سرپرستی قبول نشده و طبق محاسبات خودشان قصد دارند ، هزینه ی ۵ ماه اجاره و حقوق دوماه و نیم سرپرستی(که هیچ کاری انجام نداده) رو از مبلغ کل کسر کنند و چهل درصد از هزینه ی دوماه و نیم باقی مانده یعنی ۲۲۰ هزار تومان از مبلغ کل پرداختی دانشجویان رو به اونها برگردانند.

سوال اول: دانشگاه بر چه اساسی ۴۰ درصد از پول را برای بازگشت در نظر گرفته درحالی که تمام دانشجویان نهایتا فقط ۱۰ روز از خوابگاه استفاده کردند!!

سوال دوم : چرا خوابگاه پول ما دانشجویان رو پس نمی دهد؟ چرا سرپرست خوابگاه بدون این که کاری انجام داده باسه حقوق می گیرد؟ چرا ضرر و زیان و نفع همه در این موضوع سنجیده میشود به جز خانواده های دانشجویان که بعضی هاشون هم حتی به علت شیوع بیماری و قرنطینه بطور کامل از کار افتاده و حتی ورشکست شده اند؟؟

سوال سوم : چرا ما دانشجوها باید برای یک هفته استفاده از خوابگاه یک‌میلیون و صد هزار تومان هزینه کنیم؟؟
ودر آخر درخواست بررسی و بازگشت پولمان رو داریم .

البته به دانشجو ها گفتند که این خوابگاه اجاره ایست ولی یک شنیده ای هم وجود دارد که این ساختمان متعلق به آقای بی طرفان همسر سرپرست خوابگاه است ، اما در هر حال این مشکل باید به طوری حل شود .

انتهای پیام /