گروه : پیشنهاد ما
شماره : 65189
تاریخ : 1399-05-23 16:10
مازندرانی در نشست خبری هفته تعاون : بیکاری ۱۴۶ نفر در تعاونی کاسپین / انحراف وام ها کمتر از 10 درصد است/ شرکت نامی طیور همکاری لازم را با اداره کار ندارد مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت : تعاونی های اعتباری منحل شده در حال تسویه هستند و حدود ۱۴۶ نفر از تعاونی کاسپین(امید جلین) بیکار شده و از ما بیمه بیکاری گرفته اند .

به گزارش گلستان ما ؛ سعید مازندرانی ظهر امروز پنجشنبه 7 شهریور ماه در نشست خبری مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان به مناسبت هفته تعاون اظهار کرد: تخلفات شرکت نامی طیور دو بار توسط بازرسین اداره کار مورد بررسی قرار گرفت اما هر بار با ممانعت مالک مواجه شدیم و‌ پرونده را به دادگاه ارسال کردیم .

مازندرانی با بیان اینکه بارها به این فرد هشدار دادیم ، افزود : حتی با وام نامبرده مخالفت کردیم چون این فرد با ما همکاری لازم را نداشت .

وی تصریح کرد : برخی وقتها باید کارگران نترسند و شجاعانه حرف شان را بزنند و از حق شان دفاع کنند ، متاسفانه ترس از بیکار شدن باعث می شود که جلوی مدیران خود سکوت کنند.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان در پاسخ به سوال گلستان ما در خصوص آخرین وضعیت تعاونی های اعتباری گفت : مشکلات تعاونی های اعتباری در استان گلستان حل و مجوز آنها باطل شده است .

مازندرانی افزود : تعاونی های منحل شده در حال تسویه هستند و حدود ۱۴۶ نفر از تعاونی کاسپین(امید جلین) بیکار شده و از ما بیمه بیکاری گرفته اند .

وی اضافه کرد : تعاونی هایی مثل بهمن ایثار و‌ وحدت نیز قبلا تعیین تکلیف شده و برخی نیروهای آنها به بانک ایران زمین پیوستند .

این مقام مسئول یادآور شد : طرح تعاون روستا یکی از اولویت های کاری ماست و چون قرار شده هزار تعاونی در کشور در هزار روستا ایجاد شود ، سهم استان ما 60 تا بود که ما توانستیم در 80 روستا تعاونی تاسیس کنیم .

مازندرانی ادامه داد : بازرسی های ما از واحدهای کاری و دریافت کنندگان تسهیلات ماهانه و دقیق است و انحراف وام های ما نیز کمتر از 10 درصد است .

انتهای پیام /