گروه : ورزشی
شماره : 71598
تاریخ : 1399-12-14 06:48
رییس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گلستان: هیئت کوهنوردی گلستان رتبه ممتاز کمیته جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی کسب کرد محمد فلاحی گفت: هیئت کوهنوردی استان گلستان در کمیته جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی رتبه ممتاز کشوری را کسب کرد.

به گزارش گلستان ما، محمد فلاحی رییس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گلستان اظهار کرد: کسب رتبه «ممتاز کشوری » هیئت کوهنوردی استان گلستان در کمیته جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی، مرهون تلاش همه ارکان هیئت کوهنوردی، کارگروه ایمنی جستجو و نجات، باشگاه ها و کوهنوردان عزیز است که با کسب آموزش و فراگیری دانش کوهنوردی، ورزش بسیار پرخطر کوهنوردی را ایمن و سلامت برگزار کردند.

وی افزود: باعث افتخار است عرض کنم بنا به بررسی حوادث کوهستان در سال 98 ، حادثه منجر به امدادی از سوی کوهنوردان در محیط کوهستان نداشتیم و این رشد و بلوغ فنی و توان حرفه ای جامعه کوهنوردان را نشان می دهد . 

فلاحی ادامه داد: این در حالی هست که کوهنوردان عزیز ما همواره در عملیات های جستجو و نجات جان طبیعت گردان و گردشگران در محیط کوهستان و نیز امدادهایی از جمله سیل‌، جاده های برفی و ... بنا به حس مسئولیت، انساندوستی و توانمندی که دارند همواره در خط مقدم این اقدامات خداپسندانه حضور فعال داشته و این مهم را بارها به همگان ثابت نمودند . 

رییس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گلستان در پایان خاطرنشان کرد: این جایگاه رفیع، علاوه بر اینکه یک جایگاه تاریخی و ملی برای کوهنوردی مان هست یک جایگاه ویژه معنوی و قابل احترام، در کنار سرمایه داشتن کوهنوردان دارای شأن ، عزت و منزلت است که برای کوهنوردی استان گلستان ثبت و ماندگار شد.

انتهای پیام/