گروه : ورزشی
شماره : 63437
تاریخ : 1399-04-25 16:50
گزارش؛ انتقاد ملی‎پوش دوومیدانی به انتخاب قهرمان قهرمانان ورزش گلستان ملی‎پوش گلستانی دوومیدانی با انتقاد از برگزاری مراسم انتخاب قهرمان قهرمانان استان گلستان گفت: انتخاب قهرمان قهرمانان ورزش گلستان کاملاً فرمالیته و بدون هیچ معیاری صورت گرفت و نفرات از قبل تعیین شده بودند.

رضا مقدم امروز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از گرگان، با انتقاد از برگزاری مراسم انتخاب قهرمان قهرمانان استان گلستان اظهار کرد: اداره‎کل ورزش و جوانان استان گلستان 26 اردیبهشت‎ماه سال‎جاری مراسمی تحت عنوان تجلیل از قهرمانان استان گلستان برگزار کرد که به اعتقاد بنده این مراسم صرفاً یک نمایش برای رزومه کاری مدیرکل ورزش و جوانان استان بود.

وی ادامه داد: در حالی که اعلام شده بود رأی‎گیری برای انتخاب قهرمان قهرمانان و 10 ورزشکار برگزیده مردمی است اما رأی‎گیری مردمی وجود نداشت و تنها کارشناسان اداره‎کل ورزش و جوانان رأی دادند.

ملی‎پوش گلستانی دوومیدانی با بیان اینکه قبل از برگزاری مراسم رسماً از بنده و چند ورزشکار دیگر از غرب استان گلستان به‎عنوان یکی از 10 نفر برتر برای تجلیل و حضور در مراسم دعوت شد، اذعان کرد: در حالی که به‎عنوان یکی از 10 نفر برگزیده به این مراسم دعوت شدم اما متأسفانه در مراسم تجلیل اتفاق دیگری افتاد و به نظر می‎رسید صرفاً برای پرشور کردن مراسم و پُر کردن سالن ما را دعوت کردند که این کار بی‎احترامی بیش نبود.

مقدم اضافه کرد: چطور می‎شود کارشناسان ورزشکاری را که در المپیک حضور نداشت و حتی جواز حضور  در المپیک را هم نداشته را به‎عنوان یک قهرمان المپیکی در بین 10 نفر تجلیل کنند، چگونه می‎شود از یک ورزشکاری که المپیکی نیست به‎عنوان کسی که به المپیک رفته یاد شود؟

وی تصریح کرد: بنده از اینکه به‎عنوان 10 نفر برتر انتخاب نشدم ناراحت نیستم اما از اینکه قبل از مراسم از اداره‎کل ورزش و جوانان به بنده اطلاع دادند که جزو 10 ورزشکار برگزیده هستم و به این دلیل به مراسم دعوت شدم اما برگزیده‎ها اشخاص دیگری بودند گله‎مند هستم.

ملی‎پوش گلستانی دوومیدانی با بیان اینکه متأسفانه از غرب استان گلستان هیچ ورزشکاری جزو 10 نفر برتر قرار نگرفت، تصریح کرد: از سال 1345 تاکنون در هیچ رشته انفرادی ورزشکار المپیکی نداشتیم و «پژمان قلعه‎نوعی» تنها ورزشکاری است که به المپیک رفته است، چگونه می‎شود این شخص انتخاب نشود، و یا «مهسا صابری» تنها لژیونر زن و یا «آرمین سهرابیان» بازیکن استقلال و ملی‎پوش فوتبال جزو برترین‎ها قرار نگیرد؟

مقدم با بیان اینکه انتخاب قهرمان قهرمانان و 10 نفر برتر ورزش گلستان کاملاً فرمالیته و بدون هیچ معیاری صورت گرفت و نفرات از قبل تعیین شده بودند، گفت: به نظر می‎رسد مدیرکل ورزش و جوانان گلستان میز خدمت را با میز ریاست اشتباه گرفتند.

*5 ماه است در انتظار ملاقات با مدیرکل ورزش و جوانان هستم

وی با بیان اینکه میز خدمت مدیرکل ورزش و جوانان گلستان برای پاسخگویی به ورزشکاران است، بیان کرد: بنده از پنج ما گذشته برای ملاقات با مدیرکل ورزش و جوانان وقت خواستم و متأسفانه هنوز موفق نشدم.

ملی‎پوش گلستانی دوومیدانی متذکر شد: به نظر می‎رسد مدیرکل ورزش و جوانان وظیفه خود را نسبت به قهرمانان فراموش کردند، تمامی ورزشکاران برای بنده محترم هستند و از زحمات تک‎تک آنها مطلع هستم و ناراحتی‎ام به‎دلیل قرار نگرفتن در لیست 10 ورزشکار برتر نیست بلکه از نوع کارشناسی انجام‎شده و نحوه دعوت به مراسم گله‎مندم.

گفتنی است؛ «رضا مقدم» عضو تیم ملی دوومیدانی پرتاب چکش و رکورددار ایران است.

وی دارنده مدال طلای ستارگان آسیا هند، مدال طلای جام کازانف و دارنده مدال طلای جامکوباک ازبکستان و مدال برنز آسیایی است و دارای جواز حضور در دو دوره المپیک آسیایی است.

انتهای پیام/