گروه : مینودشت
شماره : 65659
تاریخ : 1399-05-14 02:01
فرماندار شهرستان مینودشت خبر داد؛ کمک 2 میلیارد و 800 میلیونی مینودشتی‌ها به موکب زائران پیاده‎روی اربعین فرماندار شهرستان مینودشت گفت: سال گذشته مردم شهرستان برای ارائه خدمات به زائران پیاده‎روی اربعین 280 میلیون تومان به موکب حضرت زینب (س) کمک کردند.

به گزارش گلستان ما به نقل از فارس ، سیدرضا طباطبایی در نشست خبری برای تشریح برنامه‎های فرهنگی موکب حضرت زینب (س) در کربلای معلی اظهار کرد: مردم ولایتمدار شهرستان همواره در فعالیت‎های مذهبی و فرهنگی حضور مادی و معنوی چشمگیری داشته و ارادت خود را به ائمه اطهار و اهل بیت (ع) ثابت کردند.

وی افزود: اربعین یک مانور جهانی از سوی مسلمانان جهان از هر فرق است که موتور محرکه آن توسط ایران و عراق صورت گرفته و سبب تحول جهانی شده است.

فرماندار شهرستان مینودشت تصریح کرد: خوشبختانه موکب حضرت زینب (س) واقع در کربلای معلی توانسته خدمات مطلوبی را به زائران اباعبدالله‎حسین (ع) ارائه دهد و سبب رضایتمندی مسوولان استانی و کشوری شود.

وی به پیاده‎روی مردم مینودشت در قالب «حرم تا حرم» اشاره کرد و گفت: در کنار فعالیت‎های موکب در کربلای معلی هر ساله مردم و عزاداران مینودشت روز اربعین به صورت پیاده از امامزاده جعفر (ع) به سمت امامزاده یحیی‎بن‎زید (ع) گنبدکاووس حرکت کرده و پیاده‎روی اربعین را تداعی می‎کنند.

مدیر اجرایی موکب حضرت زینب (س) اظهار کرد: اجرای برنامه‎های فرهنگی در زمان پیاده‎روی اربعین در موکب از اولویت برنامه‎ها است و امید داریم این برنامه‎ها پر محتواتر از سال گذشته برگزار شود.

ابوطالب پسرکلو افزود: 80 خادم در قالب 10 خادم خانم و 70 خادم آقا از 17 مهرماه تا عصر 28 مهرماه در کربلای معلی به زائران خدمات مطلوبی ارائه می‎دهند.

وی تصریح کرد: سال گذشته پیش‎بینی ما برای جمع‎آوری کمک‎های مردمی 258 میلیون تومان بود که مردم 280 میلیون تومان بیش از نیاز ما کمک کردند و انتظار می‎رود با وجود مشکلات اقتصادی این کمک ‎نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند.

مدیر اجرایی موکب حضرت زینب (س) تاکید کرد: قرار است این موکب روزانه یک‎هزار و 500 نفر را ناهار، شام و اسکان دهد و به طور میانگین روزانه 4 هزار نفر از وعده صبحانه بهره‎مند شوند همچنین روزانه 10 هزار نفر نیز میان وعده ارائه خدمت شوند.

وی ادامه داد: قرائت، تلاوت و ختم قرآن کریم، ادعیه و زیارت‎های روزانه، سخنرانی با موضوع مسائل اخلاقی و احکام، اقامه نمازهای یومیه به صورت جماعت، مداحی، شب شعر «عشاق اربعین» از جمله برنامه‎های فرهنگی است که در کنار این برنامه‎ها یادواره شهدای مدافع حرم استان گلستان نیز برگزار می‎شود.

پسرکلو گفت: در این موکب خدماتی مانند، آرایشگاه، خیاطی لباس و کیف و کفش، خدمات کفاشی، ایستگاه صلواتی انواع چای و دمنوش به لیمو، پخت روزانه 140 قرص نان، اسکان و تغذیه ارائه می‎شود.

* 15 موکب در سطح استان فعالیت می کنند

مسئول کمیته ارزیابی و نظارت بر موکب‎ها استان گلستان اظهار کرد: به منظور رفع مشکلات و مسائل سال‎های گذشته و تقویت نقاط قوت کمیته ارزیابی و نظارت بر موکب‎ها تشکیل شده که در زمان برپایی موکب‎ها بر آنها نظارت داشته و مسائل و مشکلات را رصد می‎کند.

اسرافیل وزیری افزود: از سراسر استان گلستان 15 موکب در نقاط مختلف مسیر پیاده‎روی اربعین مستقر می‎شوند تا در عرض 10 تا 20 روز خدمات مطلوبی را به زائران ارائه دهند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال از طریق چهار مرز و بدون ویزا مردم به پیاده‎روی اربعین هدایت می‎شوند انتظار حضور گسترده مردم ایران و دیگر کشورها می‎رود.

انتهای پیام/