گروه : مطالب ویژه
شماره : 71697
تاریخ : 1399-11-02 12:32
رئیس علوم پزشکی گلستان: طرح شهید سلیمانی از فردا در گلستان آغاز می شود رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: طرح شهید سلیمانی در راستای مقابله با کرونا از فردا در استان به صورت رسمی آغاز می شود.

به گزارش گلستان ما؛ عبدالرضا فاضل  عصر امروز در جلسه استانی مقابله و پیشگیری از کرونا اظهار کرد: چهار شهر کلاله، آق قلا، بندرترکمن و گرگان در وضعیت قرمز، رامیان در وضعیت زرد و بقیه شهرستان‌ها نارنجی هستند.

وی افزود: هم اکنون ۴۹۹ بیمار در سطح بیمارستان‌های استان بستری بوده و ۱۰۰ بیمار در آی سی یو و ۵۳ بیمار هم به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی در استان در راستای مقابله کرونا اجرا شده که شامل غربالگری بیماران، آموزش به خانواده‌ها، بیماریابی و پیگیری وضعیت بیماران است.

فاضل  از آغاز طرح شهید سلیمانی از دوم آذر در استان گلستان خبرداد و گفت: نقشه محلات آماده و به همه فرمانداران ابلاغ شده است.

وی اذعان کرد: این طرح با محوریت پایگاه‌های بسیج محلات و مراکز بهداشت و به صورت هدفمند بر اساس سامانه‌های بیماریابی انجام می‌شود.

فاضل همچنین بیان کرد: برگزاری مسابقه اسب دوانی به مدت دو هفته در استان ممنوع است.

رئیس علوم پزشکی گلستان در خاتمه گت: آزمایشگاه پی سی آر با سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتبار سه میلیارد تومان در حال راه اندازی است و برای تسریع در اجرای آن به مصوبه ستاد نیاز دارد.

انتهای پیام/