گروه : مطالب ویژه
شماره : 69206
تاریخ : 1399-04-23 12:48
یادداشتی در پی نطق پیش از دستور نماینده گرگان : باور کنیم منتظری هم می تواند فریاد بزند ! باور کنیم منتظری هم می تواند فریاد بزند ، او امروز صدای رسای مردم استان گلستان از هر صنف و رسته است ، بعد از نطق او حتی سیاسیون اصلاح طلب استان هم از او دفاع کردند و این نطق او را بجا دانستند .

به گزارش گلستان ما ؛ قبل از انتخابات کمتر کسی فکر می کرد او به مجلس برود ، می گفتند او پایگاه رای سید علی طاهری در گرگان را ندارد و از طرفی انسانی ساکت ، آرام و اخلاقی است ؛ می گفتند مجلس گرگ می خواهد ، آدمی می خواهد که داد بزند و حق مردم شهرش را بگیرد !

هنگام ثبت نام شد ، او ثبت نام کرد و بعد از آن وارد اتاق کنفرانس در طبقه اول فرمانداری گرگان شد ، خبرنگاران همه خوشحال بودند چون او را هشت سال در کسوت مدیر کل ارشاد می شناختند ، اما همچنان یک دغدغه همه آنها را نگران کرده بود ، آیا او با این خصوصیات آرام و اخلاقی می تواند در مجلس که کارهایش با فریاد پیش می رود ، فریاد بزند ؟

دوم اسفندماه 98 فرا رسید ؛ مردم برای انتخاب نمایندگان خود وارد صحنه شدند ، جریانی با اطلاع از شکست خود ، همه ترفندها را بکار گرفت تا مشارکت کمتر شود ، از انتشار خبر جعلی فوت شجریان گرفته تا ابتلا به کرونا در اثر رای دادن و انگشت زدن پای برگه رای ، اما مردم آمدند و رای دادند .

دکتر منتظری مزد اخلاق ، اندیشه انقلابی در خدمت مردم ، ادب و احترام متقابل به مردم گرگان را گرفت و همه از هر جریان سیاسی و قومیتی پای کار او آمدند و او نماینده گرگان شد اما یک سوال همچنان بر تارک این نماینده می درخشید ، حالا که او نماینده شده می تواند فریاد بزند یا نه ؟

پاسخ این افراد اینگونه است :

 فریاد زمان و مکان دارد ؛ وقتی فردی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است و یا استاد دانشگاه و مخاطبینش افراد دانشگاهی و نخبه طبعا چنین فردی باید رویه آرام و اخلاقی توام با ادب و احترام را پیشه خود کند و شایسته نیست فریاد بزند.

اما زمانی که وکیل یک ملت است و یک سوم جمعیت استان مستقیما چشم امید به تدابیر او بسته اند ، وقتی استانی بعد از 40 سال انقلاب هنوز در رتبه های آخر کشور است ، وقتی کشاورزانش منتظر پول گندم و کلزا هستند تا به کشت بعدی بپردازند و بدهی های قبلی خود را بدهند و دهها مشکل و عقب ماندگی ، او هم صدایش در می آید .

بله باور کنیم منتظری هم می تواند فریاد بزند ، او امروز صدای رسای مردم استان گلستان از هر صنف و رسته است ، بعد از نطق او حتی سیاسیون اصلاح طلب استان هم از او دفاع کردند و این نطق او را بجا دانستند .

انتهای پیام /