گروه : مراوه تپه
شماره : 69035
تاریخ : 1399-07-02 06:31
فرماندار مراوه تپه: ۱۲ نفر مراوه تپه ای مشکوک به کرونا بستری شدند فرماندار مراوه تپه گفت: از تاریخ ۹ خرداد تا ۲۶ خرداد تعداد ۱۲ نفر از شهروندان شهرستان مراوه تپه به دلیل محتمل بودن ویا مثبت بودن ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستانهای کلاله و گنبد و گرگان بستری هستند.

به گزارش گلستان ما، امانگلدی ضمیر در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مراوه تپه گفت: ایجاد ۲ مرکز جامع سلامت با مشارکت خیرین در روستای آق توقای و یانبلاغ و تامین زمین برای احداث ۳ خانه بهداشت در روستاهای چایلی، قرقیجق و قربان پیکار یا شارلوق بخش مرکزی شهرستان مراوه در دستور کار قرار گرفت.

 وی تامین آب شرب بهداشتی در شهرهای گلیداع، مراوه تپه و روستاهای شهرستان به خصوص ۱۶ روستای غرب شهر مراوه تپه را یکی دیگر از پروژه این شهرستان برشمرد.

فرماندار مراوه تپه پیشگیری از شیوع بیماری سالک در روستای بخش مرکزی و مراقبت از عدم گزش پشه ها، اجرایی شدن طرح لانه کوبی موش ها در حاشیه شهرمراوه تپه و روستاها و برگزاری بازار هفتگی و دوره های مهارت آموزی و استفاده از سالن های ورزشی با ۵۰ درصد ظرفیت و با رعایت پروتکل های بهداشتی را از جمله اقداماتی دانست که باید به آن توجه شود.

ضمیر تصریح کرد: به دلیل تغییر وضعیت شیوع کرونا در شهرستان مراوه تپه از سفید به زرد، رعایت مسائل بهداشتی،  پرهیز از حضور در اجتماعات و مراسمات عروسی و عزاداری و خودداری از مسافرت های غیر ضروری، امری ضروری است.

 وی در پایان گفت: از تاریخ ۹ خرداد تا ۲۶ خرداد تعداد ۱۲ نفر از شهروندان شهرستان مراوه تپه به دلیل محتمل بودن ویا مثبت بودن ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستانهای کلاله و گنبد و گرگان بستری هستند.

انتهای پیام/