گروه : مراوه تپه
شماره : 62268
تاریخ : 1399-04-24 01:44
فرماندار مراوه‌تپه: یکهزارو 600 واحد مسکونی مراوه‌تپه در سیل خسارت دید فرماندار شهرستان مراوه‌تپه گفت: بارش‌های شدید و سیلاب‌های به وجود آمده روزهای منتهی به سال جدید سبب خسارت به یک‌هزار و 600 منزل مسکونی در این شهرستان شد.

به گزارش گلستان ما، یازمراد کوسه‌غراوی در گفت و گو با خبرنگار فارس در شهرستان مراوه‌تپه اظهارداشت: سیل اخیر سبب خسارت‌های زیادی به راه‌های ارتباط روستایی، مزارع کشاورزی، آب‌بندان‌ها و باغات این شهرستان وارد کرد. یک‌هزار و 600 واحد مسکونی نیز در این حادثه خسارت دید.
وی افزود: متاسفانه خانه‌های عشایر و چادرهای آنها تخریب شده و بیشتر دام‌ها تلف و آغل‌های گوسفندان نیز از بین رفته است.

فرماندار شهرستان مراوه‌تپه بیان داشت: در این شهرستان 8 هزار و 349 واحد مسکونی از مقاومت کمی برخوردار هستند که در این حادثه طبیعی 990 واحد مسکونی تخریب شدند.

وی ادامه داد: دو روستا از توابع بخش مرکزی و دهستان «پالیزان» به سبب رانش زمین و شکسته شدن تیرهای چراغ برق، از نعمت برق محروم هستند، نیروهای شبکه توزیع برق در تلاش هستند تا هر چه سریع‌تر برق‌رسانی به این روستاها انجام شود.

کوسه‌غراوی گفت: رانش زمین در راه‌های ارتباطی و داخل برخی از روستاهای بخش «گلیداغ» مشاهده شده و نیروهای راهداری با تمامی امکانات در مسیر این روستاها مستقر شدند تا مشکلی برای افراد در حال تردد ایجاد نشود.

وی ادامه داد: به جز مسیر ارتباطی دو روستا بقیه مسیرهای ارتباطی روستایی و شهری در شهرستان مراوه‌تپه باز و تردد در آنها جریان دارد.

فرماندار شهرستان مراوه‌تپه خاطرنشان کرد: راه‌های تردد عشایر نیز بازگشایی شده و به کمک جمعیت هلال احمر اقلام مورد نیاز و چادر بین عشایر توزیع شده است.

انتهای پیام/