گروه : فرهنگی و هنری
شماره : 5934
تاریخ : 1399-04-22 08:02
خبرنگار پژواک سخن 150 جلد کتاب به کتابخانه عمومی گالیکش اهدا نمود در نخستین روز از هفته کتاب 150 جلد کتاب به کتابخانه شهرستان گالیکش اهدا شد.

 به گزارش گلستان ما به نقل از نیلکوه ، اهدای کتاب‌های مطالعه شده به کتابخانه‌ها یک امر مهم فرهنگی است که باید بیش‌ازپیش گسترش یابد و میان مردم نهادینه شود.

در اقدامی تحسین‌برانگیز تیمور خسروی خبرنگار هفته‌نامه پژواک سخن استان گلستان و فرهنگی بازنشسته اداره آموزش‌وپرورش شهرستان گالیکش 150 جلد کتاب از کتابخانه شخصی خود را به کتابخانه عمومی شهدای 12 دی شهر گالیکش اهدا کرد و نام خود را در فهرست خیرین اهداکننده کتاب این شهر به ثبت رساند.

ehdketabb 1

خسروی در این خصوص به خبرنگار نیلکوه گفت: کتاب یک پرنده است که با پرواز خود بر فراز شهر، دانایی را به مردم هدیه می‌دهد و آگاهی و فرهنگ مردم را ارتقاء می‌بخشد، هرچه این سنت کتاب و کتاب‌خوانی در منطقه بسط و گسترش پیدا کند فرهنگ عمومی منطقه بالاتر خواهد رفت و سطح سواد عمومی مردم نیز افزایش می‌یابد.

وی هدف خود از این اقدام را ترویج فرهنگ "اهدای کتاب" یا به گفته این خیر "نذر کتاب" و کمک به اعتلای فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه عنوان کرد.

فرهنگی بازنشسته آموزش‌وپرورش شهرستان گالیکش گفت: کتاب‌های زیادی در کتابخانه‌های منازل، ادارات و انبارها وجود دارد که از آنها استفاده نمی‌شود و همشهریان می‌توانند با اهدای این کتاب‌ها به کتابخانه‌های عمومی در این امر پسندیده شرکت کنند و این کتاب‌ها را در اختیار افراد دیگر قرار دهند.

خسروی خاطرنشان ساخت: این تعداد کتاب اهدایی با موضوعات مختلف داستانی، دینی، اجتماعی، مذهبی و ... به کتابخانه اهدا شد.

ehdketabb 1

رییس کتابخانه عمومی شهرستان گالیکش نیز از این حرکت فرهنگی تشکر و قدردانی کرد و گفت: در حال حاضر تعداد زیادی کتاب در منازل به‌صورت بلاء استفاده نگهداری می‌شود که از مردم فرهنگ دوست درخواست می‌شود با اهدای کتاب های خود به کتابخانه‌های عمومی شهرستان در رشد و توسعه فرهنگ مطالعه سهیم باشند.

به گفته مرتضی رنگریز در نخستین روز هفته کتاب‌خوانی 50 جلد کتاب دیگر نیز توسط دانش‌آموزان پیش‌دبستانی پریای گالیکش اهدا شده است.

به گزارش نیلکوه: در نخستین روز از هفته کتاب مسئولین شهرستان گالیکش هیچ حرکتی از خود نشان ندادند.

در ادارات و نهادهای شهرستان گالیکش ویترین های کتاب وجود دارد که بدون مطالعه؛ از مسئولی به مسئول دیگر به امانت گذاشته می‌شود امید است تا در سال فرهنگ مسئولین با اهدا آن به کتابخانه عمومی شهرستان گالیکش گامی برای اعتلای فرهنگ جامعه بردارند.

ehdketabb 1

انتهای پیام/