گروه : سیاسی
شماره : 63978
تاریخ : 1399-04-25 09:09
گزارش ؛ نمایندگان مجلس: موضع رهبری، به چالش کشیدن صداقت طرفهای مقابل بود/ تله مذاکره یا جنگ خنثی شد دیدار خبرساز رهبر معظم انقلاب با نخست وزیر ژاپن و مواضع مقتدرانه ایشان در این دیدار همچنان با بازتابهای بسیاری رو بروست و در یکی از اخرین اتفاقات بیش از 200 نماینده مجلس از این مواضع حکیمانه رهبری، تقدیر کردند.

 به گزارش گلستان ما به نقل از راه دانا،  نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از مواضع مقتدرانه رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن، این مواضع را برآمده از سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران و از موضع عزت کشور عنوان کردند.

نمایندگان همچنین در گفت و گوهایی با رسانه های متعدد، با هتبیین نگاه و موضع رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداختند.

نماینده تاکستان: رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن برترین مواضع انقلابی را نشان داد

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: همچنان امریکا در مواضع باطل خود است و ما نمی‌توانیم منافع مردم و کشورمان را فدای رفتارهای ساده‌انگارانه کنیم.

بهمن طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به دیدار اخیر نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: در این مقطع که حوادث بین‌المللی و منطقه‌ای رخ داده است بهترین موضعی بود که مقام معظم رهبری در مقابل مواضع ترامپ اتخاذ کردند.

وی افزود: بر اساس آنچه که تجربه تاریخی به ما نشان می‌دهد و تصمیماتی که با فشارهای امریکا و کشورهای مختلف علیه ما گرفته شده، نشان دهنده این است که نمی‌خواهند دست از خصومتشان نسبت به نظام اسلامی بردارند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس گفت: اینکه  امریکایی‌ها می‌گویند ما به دنبال براندازی نیستیم درواقع به نوعی ایجاد شبهه و شائبه برای اذهان عمومی است تا رفتارهای غلط خود را توجیه کنند؛ در حالی که نه تنها سیاستمداران امریکایی اراده و تفکرشان تغییر نظام سیاسی کشور است بلکه می‌خواهند منابع ایران و حقوق مردم را چپاول کنند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: برای امریکا اهمیتی ندارد که چه اتفاقی برای مردم ایران خواهد افتاد و به دنبال منافع خود و قدرت پوشالی هستند که در دنیا برای خود درست کرده بودند و به واسطه همان قدرت هر کاری می‌خواستند انجام می‌دادند.

طاهرخانی تصریح کرد: خوشبختانه مسئولین نظام ما و در راس آن‌ها مقام معظم رهبری و مردم آگاه هستند و نیات دشمنان برای آن‌ها مشخص است.

وی افزود: اینکه امریکا می‌گوید پیش شرط‌ها را برادشته دروغ است چراکه اگر پیش شرط‌ها را برداشتند پس چرا همزمان با ارسال پیام مذاکره نیز تحریم‌ها را شدید کردند و کشورها را تحت فشار می‌گذارند که با ایران مراودات سیاسی و اقتصادی نداشته باشند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: مجموعه این رفتارها نشان دهنده خبث نیت سیاستمداران امریکایی است و طبیعتا جز برخورد قاطعانه رهبری، روش دیگری نمی‌شد اتخاذ کرد که رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در دیدار با نخست وزیر ژاپن به بهترین شکل مواضع انقلابی نظام را بیان کردند.

نماینده اردبیل: مذاکره با بدعهدان معنا ندارد

نماینده مردم اردبیل، نیر ، نمین و سرعین در مجلس گفت: تناقض در حرف و عمل ترامپ مشهود است و قاعدتا مذاکره با بدعهدان اشتباهی محض است.

رضا کریمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: سیاست آمریکا تحریم ملت ایران است و با تحت فشار قرار دادن جوامع بین المللی برای نقض برجام دشمنی آنها آشکار تر شده است.

وی بابیان اینکه تناقض در حرف و عمل ترامپ مشهود است افزود: از گذشته بدعهدی های آمریکا وجود داشته و نمونه آن برجام است و وارد شدن به مذاکره با بد عهدان اشتباه است.

نماینده مردم اردبیل، نیر ، نمین وسرعین در مجلس گفت:رهبر انقلاب امروز در جریان دیدار با نخست وزیر ژاپن تمامی اهرمهای فشار امریکا که توسط آقای ابه مطرح شد و  نقشه جریان غربگرای داخل و خارج برای تله مذاکره و اعمال همزمان تحریم را خنثی کردند.

وی تصریح کرد:حقایق و نتایجی که تاکنون سیاست‌های آمریکا بر جای گذاشته نشان از خصمانه بودن  سیاست‌های این کشور است همانطور که در جنگ هشت ساله منطق مقاومت پیروز شد در تحریم اقتصادی نیز موفق خواهد بود.

نماینده خلخال: تنها راه پیروزی در مقابل آمریکا و غرب مقاومت است

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس گفت:تنها راه پیروزی کشور در برابر غرب مقاومت است و ملت ایران در ۴۰ سال انقلاب این را ثابت کرده اند.

بشیر خالقی در گفتگو با خبرنگار سبلان‌ما، اظهار داشت: آمریکا و هم پیمانانش هیچ وقت قابل اعتماد نیستند زیرا هر زمانی اعتماد صورت گرفت نتیجه آن خیانت بود.

وی افزود: تنها راه پیروزی در مقابل آمریکا و غرب مقاومت است و ملت شریف ایران با ۴۰ سال مقاومت خود در برابر زورگویی ها عزت و اقتدار ملی را به ارمغان آوردند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس با اشاره به آیه شریفه "وَ أَمْرُهُمْ شُوری‏ بَیْنَهُمْ" گفت: در شرایط حساس کنونی کشور هماهنگی قوای سه گانه برای حل مشکلات مردم ضروری است.خالقی گفت:با عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و رونق تولید ملی کشور از وابستگی به اقتصاد متکی به نفت رها می شود.

نماینده مردم محلات: ژاپن هم اگر صداقت داشت، چرا از ایران نفت نخرید؟

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اشاره رهبری به تجربه تاریخی مذاکره قبلی گفت: آمریکایی‌ها صداقت ندارند، آمریکایی‌ها در مذاکرات قبلی پایبند به هیچ مبنایی نبودند پس حالا چگونه می‌توان به آن‌ها دل بست.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبرمعظم‌انقلاب ضمن بیان اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب بسیار زیرکانه، دقیق، منطقی، حکیمانه و مملو از استدلال بود گفت: ایشان از صداقت به‌عنوان محور مذاکره نام بردند و فرمودند آمریکایی‌ها صداقت ندارند و نمونه‌اش اینکه از طرفی دم از مذاکره می‌زنند و دست به دامن ژاپن برای وساطت می‌شوند اما بعد از برگشتشان از ژاپن تحریم‌های پتروشیمی را کلید می‌زنند.

سلیمی ضمن تأکید بر اشاره رهبری به تجربه تاریخی مذاکره قبلی عنوان کرد: آمریکایی‌ها در مذاکرات قبلی پایبند به هیچ مبنایی نبودند پس حالا چگونه می‌توان به آن‌ها دل بست. رهبری فرمودند چگونه می‌شود پاسخ سخن فرد غیرقابل‌اعتمادی مانند آقای ترامپ را داد. پذیرش حرف ترامپ، ذلت است زیرا که ترامپ از ما درخواست کرده که زیر بار زور و ذلت برویم که این پاسخ ندارد یعنی اینکه از یک ملت بزرگ درخواست شود که شما ذلت را بپذیرید آیا این پاسخ دارد؟ به این دلیل بود که رهبری فرمودند که سخن و پیام آقای ترامپ قابل پاسخ نیست.

وی با اشاره به اینکه آقای اوباما هم پیام آوردند و گفتند مذاکره کنیم و ما مذاکره کردیم ولی خود اوباما پیمان شکنی کرد ادامه داد: ابتدا باید عهد و پیمان قبلی را احیا کنند بعد برای مذاکره در آینده باید تصمیم گرفت. در حال حاضر بر سر چه چیز مذاکره کنیم؟ این مهم است. بر سر برد موشک های آمریکا و یا بر سر برد موشک های ایران؟ بر سر چه چیز باید مذاکره کرد؟

این نماینده مجلس افزود:  اگر منظور آنها این است که برد موشک های ایران کاهش پیدا کند، یعنی ما مؤلفه اقتدار خود را بدهیم و خودمان را سیبل انواع و اقسام سلاح‌هایی که آمریکایی‌ها به منطقه گسیل کردند قرار دهیم. کدام فرد عاقلی چنین چیزی را می‌پذیرد ما بنا به فرموده رهبری با تکیه‌بر توانایی‌های خودمان به مسیر پیشرفت ادامه خواهیم داد و این مسیر را با اقتدار طی خواهیم کرد.

وی افرادی که در حال تلاش برای زمینه‌سازی مذاکره هستند را خائن و ترسو برشمرد و بیان کرد: نتیجه مذاکره قبلی برای ملت ما چه بوده است؟ خود آقای ظریف فرمودند که ما بازای برجام هیچ بوده. این اعتراف خود آش پز است. آقای عراقچی فرمودند دستاورد هیچ بوده آقای روحانی نیز همچنین. ما همه تعهدات خود را در برجام انجام دادیم اما هیچ نفعی برای ما نداشت که این گفته خود آقایان است. وقتی آنها می گویند مذاکره قبلی هیچ نفعی برای ما نداشته باید پرسید برای مذاکره بعدی چه تضمینی وجود دارد که منفعتی برای ما داشته باشد.

سلیمی با تاکید بر اینکه بخشی از مؤلفه‌های اقتدار خود را در مذاکره قبل از دست دادیم اظهار کرد:  ژاپن هم اگر راست می‌گوید صادقانه با ما رفتار می‌کرد. چرا ژاپن از ما نفت نخرید؟ چرا در مقابل این یکه‌تازی آمریکایی‌ها نییستاد؟ اگر کشورهای دنیا می‌ایستادند آمریکایی‌ها این‌طور دنیا را به سمت یکه‌تازی پیش نمی‌بردند.

وی ضمن بیان اینکه نتیجه مذاکره مانند مذاکره قبل است گفت: ما مذاکره می‌کنیم، آمریکایی‌ها یک سری وعده می‌دهند و از ما درخواست عمل به وعده‌ها را دارند و بعد هم به وعده‌هایشان عمل نمی‌کنند. 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای آبه و وزیر امور خارجه آلمان بند ۳۶ برجام را یک بار بخوانند. اقداماتی که ما در حال انجام آن هستیم در چارچوب برجام است و هنوز در چارچوب آن خیلی اقدامات دیگر باید انجام دهیم. بازگشت به نقطه نخست حق قانونی و حقوقی ماست. بنابراین ما هنوز از آنها طلب داریم و آنها باید بدهی خود را بدهند.

نماینده سنقروکلیایی: تقاضای مذاکره با سنگ‌اندازی‌ها همخوانی ندارد

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی گره زدن حل مشکلات کشور به مذاکره را کار خائنین به کشور بیان کرد..

حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد درباره بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن، اظهار داشت: بر مبنای فرمایشات رهبر معظم انقلاب مذاکره جایی معنا دارد که طرف مقابل عملا قصد مذاکره داشته باشد نه اینکه پس از مدتی زیر قول و قرار خود بزند چنین مذاکره ای عقلانی نیست.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه برای ترامپ هیچ پیامی ندارم، افزود: اینکه آمریکا برای مذاکره واسطه فرستاده به این معناست که آنها در موضع ضعف قرار دارند و می خواهند فرصت دیگری را از ما بگیرند و مقطعی دیگر ما را سرکار بگذارند.

حجت الاسلام حسینی کیا با تاکید بر اینکه سخنان رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر اینکه با آمریکا مذاکره نمی کنیم نشان از هوشمندی معظم له است، گفت: اگر آنها دنبال مذاکره بودند پتروشیمی ما را تحریم جدید نمی کردند و سنگ های دیگری جلو راه ما قرار نمی دادند زیرا این ها نشان از کینه و عداوت بیش از پیش دشمن است.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اینکه برخی ساده لوحانه فکر کنند آمریکا دنبال مذاکره و حل مشکل ما است به نوعی خائنین به کشور هستند.

حجت الاسلام حسینی کیا با تاکید بر اینکه به گفته حضرت آقا مذاکره با آدم دروغگو خلاف عقل است، گفت: نتیجه برجام توقف پیشرفتهای ملت بود نه تنها مشکلات کشور حل نشد بلکه شاهد آن هستیم کشوری که دم از انسانیت می زند ایران را تحریم دارویی کرده در نتیجه آمریکا تا آخر علیه ایران ایستاده ما هم باید قدرتمندانه ایستادگی کنیم.

وی با بیان اینکه امروز روز مقاومت در مقابل دشمن است، افزود: قطعا نفوذ منطقه ای و اقتدار ایران اسلامی باعث می شود آمریکا واسطه های بیشتری را بفرستد اما در توصیف امام راحل آمریکا همچون موجودی است که اگر در مقابل او مقاومت کنید پا به فرار می گذارد و اگر عقب نشینی کنید حمله می کند.

نماینده ارومیه:رهبر معظم انقلاب تله مذاکره یا جنگ ترامپ را خنثی کردند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر انقلاب توطئه آمریکایی ها برای کشاندن ایران به پای مذاکره را خنثی کردند.

نادر قاضی‌پور در گفت وگو با ندای ارومیه، اظهار داشت: رفتار خردمندانه و غرورآفرین رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر نخست وزیر ژاپن، تله مذاکره یا جنگ که توسط ترامپ طراحی شده بود را خنثی کرد.

وی، افزود: فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب و نحوه مقابله با توطئه های دشمنان توسط ایشان را بسیاری از خبرگزاری های خارجی نیز تجزیه و تحلیل کرده اند و آن ها هم این حقیقت را اذعان می کنند که انقلاب اسلامی، رهبری فرزانه و مقتدر دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بازتاب جهانی فرمایشات اخیر رهبر انقلاب خطاب به نخست وزیر ژاپن، ثبات جمهوری اسلامی را نشان می دهد و امروز تمام دنیا می بینند که آمریکا نمی تواند هیچ دخالتی در فضای سیاسی ایران داشته باشد و توان هیچ اقدام نظامی علیه کشورمان را نیز ندارد.

وی، ضمن بیان این که علی رغم وجود مشکلات اقتصادی و تحریم دشمنان، جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای مقتدر جهان است، ابراز داشت: ما پیش از انقلاب، از بسیاری از کشورها مانند مصر عقب تر بودیم اما اگر امروز موقعیت جمهوری اسلامی ایران را برای مثال با همین مصر مقایسه کنیم می بینیم که میزان پیشرفت ما اصلا قابل قیاس با این کشور نیست، مصر همچنان مصرف کننده باقی مانده اما جمهوری اسلامی ایران با وجود اینکه در تحریم است به عنوان تولید کننده شناخته می شود.

قاضی پور، در ادامه گفت: ما هرگز داریم سازش نخواهیم کرد و راه مقاومت را ادامه خواهیم داد چراکه تاریخ هم نشان داده هر کجا مقاومت وایستادگی صورت گرفته، پیروزی به دنبال داشته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کسانی که همچنان به مذاکره با آمریکا اصرار می ورزند بدانند عامل بقای جمهوری اسلامی ایران اهل بیت(ع) است پس هیچ گونه مذاکره ای با شیطان بزرگ صورت نخواهد گرفت.

وی، خاطرنشان کرد: برخی مقامات آمریکایی از حسن نیست صحبت می کنند، حسن نیت این کشور زمانی نشان داده می شود که همه تحریم ها را لغو کند، پول های کشتی ها و نیروهای خود را از یمن و منطقه خارج کند و دست از ظلم و ستم بردارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا یک‌طرفه از برجام خارج شد که به نوعی وفا نکردن به تعهداتشون بود و کسی که به تعهدات خود عمل نکند دیگر اعتمادی به او نیست و شایستگی مذاکره مجدد را ندارد.

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با بلاغ، با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری و نخست وزیر ژاپن اظهار کرد: ترامپ پس از خروج از برجام ادعاهایی مبنی بر مذاکره با پیش شرط و همچنین بدون پیش شرط داشت که با مشاهده عزم جدی ایران برای عدم مذاکره با آمریکا افرادی را واسطه این کار قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به نقض تعهدات برجامی توسط ترامپ به فرموده رهبری این شخص و دولت آمریکا شایستگی مذاکره را دیگر ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: درحالی که یکی از تعهدات برجام حذف تحریم‌ها بوده اما متاسفانه نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه آمریکا یک‌طرفه از برجام خارج شد که به نوعی وفا نکردن به تعهداتشون بود و کسی که به تعهدات خود عمل نکند دیگر اعتمادی به او نیست و شایستگی مذاکره مجدد را ندارد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آمریکایی‌ها در خیال خام خود به فکر تغییر رژیم ایران بودند که پس از مدتی تغییر موضع دادند و گفتند که ما همین رژیم را در ایران قبول داریم و نمی‌خواهیم که رژیم عوض شود اما باید گفت که شما در جایگاهی نیستید و در توانتون هم وجود ندارد که نسبت به این مسائل ورود پیدا کنید و تمام این حرف‌ها بلوف های سیاسی است.

نانواکناری تاکید کرد: ملت ایران مقتدرانه در مقابل هر تهدیدی ایستاده است و با مقاومتی که انجام می‌دهد از این گذرگاه عبور کرده و بار دیگر عظمت جمهوری اسلامی را به نمایش می‌گذارد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران ادامه داد: اگر آمریکایی‌ها به دنبال مذاکره هستند ابتدا باید از ملت ایران عذرخواهی، خسارت‌های وارده را جبران و به افکارعمومی دنیا ثابت کنند که نسبت به تعهدی که می‌دهند وفا دار هستند و سپس در چارچوب مذاکره عادلانه، دوستانه و تامین منافع کشورهای متقابل قدم بردارند.

وی درخصوص عدم ارتباط منع رهبرانقلاب برای ساخت بمب اتم با تهدیدهای آمریکا و صدور فتوای حرمت به دلیل اعتقاد دینی و حکومتی، گفت: تصمیماتی که ما در داخل کشور اتخاذ می‌کنیم هیچ ارتباطی با کشورهای دیگر ندارد و این درحالی است که نسبت به ساخت بمب اتمی قبل از اینکه آمریکایی‌ها اعلام موضع کنند، رهبر انقلاب نسبت به آن فتوای شرعی دادند و حرام اعلام کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: آمریکا آنقدر در مسائل مختلف سابقه بدی از خود به جای گذاشته است که نخست وزیر ژاپن درصورتی که برای واسطه‌گری و تلطیف چهره آمریکا به ایران آمده بود اما اذعان می‌کند که سیاست‌های این کشور تحمیلگرایانه و وعده‌ها و تهدیدهای آمریکا بدون اعتبار است.

نانواکناری با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها اما پیشرفت‌های خوبی در کشور به ثمر نشست، گفت: عدم نگاه به بیگانه موجب می‌شود که با وجود نیروهای توانمند داخلی پیشرفت‌هایی خوبی در داخل کشور صورت گیرد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیشرفت‌های خوبی که در زمینه علمی، صنعتی، نانوتکنولوژی، دفاعی، هوا و فضا و خودکفایی در زمینه دام و طیور و کشاورزی صورت گرفت از جمله مواردی بود که با اتکا به توان داخلی و در شرایط تحریم صورت گرفته است.

نماینده یزد:پاسخ قاطعانه و هوشمندانه رهبری معادلات دشمنان را بهم ریخت

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: با بیانات مقام معظم رهبری در خصوص رئیس جمهور امریکا در دیدار با نخست وزیر ژاپن موضع ما در مقابل امریکا کاملا مشخص شده است و دیگر مذاکره با امریکا جایگاهی ندارد.

سید ابوالفضل بیوکی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن گفت: استراتژی مقام معظم رهبری در رابطه با امریکا مشخص است هیچ سازشی وجودندارد و مسئولان ما نیز باید به این موضوع توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: نخست وزیر ژاپن پیام آور مستقیم و بدون واسطه ترامپ بود و دیدار وی با رهبری، دیداری مهم بود که مقام معظم رهبری بسیار خوب به او جواب دادند که رئیس جمهور امریکا قابل اعتماد نیست و کسی است که در مبادلات سیاسی و جهانی اصول و شئونات را رعایت نمی‌کند پس دلیلی برای مذاکره با او وجود ندارد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: در حالی که نخست وزیر ژاپن به ایران فرستاده شده بود و پیام آور صلح و سازش بود از آن سو به نفتکش‌ها در دریای عمان حمله شد و امریکایی این اقدام را به ایران نسبت دادند و این بیش از پیش نشان می‌دهد که اصلا امریکا نه تنها قابل اعتماد نیست بلکه شایسته مذاکره نیز نیست و به راحتی هر زمان که بخواهد آن را زیر پا می‌گذارد.

موسوی بیوکی عنوان کرد: با وجود اقدامات و ترفندهای مختلف امریکا، از جمله اینکه انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را نمی‌بیند و یا تحرکات اخیر امریکا برای عدم حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، مردم ما به اصول و آرمان‌های انقلاب پایبند هستند و امریکا در همه این زمینه‌ها ناکام مانده است.

وی اضافه کرد: با وجود سختی‌ها و شرایطی که وجود دارد و بر مردم تحمیل می‌شود اما ما پیروز میدان هستیم، انقلاب نکردیم که تابع امریکا باشیم بلکه انقلاب ما برای مقابله با استکبار و ایجاد امید و عدالت بین مردم و مسلمانان جهان بود و این از وظایف دینی و شرعی است.

موسوی بیوکی تصریح کرد: این موضوع برای مسئولان و مردم ما روشن است که چنانچه به توان و قابلیت‌های خودمان تکیه کنیم می‌توانیم سختی‌ها و شرایطی که به ما تحمیل می‌شود را به فرصت تبدیل و آن را در مسیر خودکفایی و تقویت توان اقتصادی خود به کار ببریم و به راحتی در مقابل استکبار بایستیم.

وی با اشاره به مقاومت رزمندگان و مردم در دوران هشت ساله دفاع مقدس گفت: با وجود اینکه در زمان جنگ مشکلات بیش از اینها بود اما جوانان این مرز و بوم با رشادت‌های خود توانستند پیروز میدان باشند و اکنون نیز باوجود تلاش‌ها و ترفندهای امریکا که در پی زمین زدن انقلاب است ما با استقلال،خودکفایی و توان و قابلیت‌های درونی خود پیروز میدان خواهیم بود و مردم ما نشان دادند که هیچگاه دست از مقابله با امریکا و استکبار جهانی برنمی‌دارند و هر روز بر مقاومت خود می‌افزایند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان اینکه افتخار می‌کنیم چنین رهبری داریم که با چنین شدت و حدتی درمقابل امریکا می‌ایستد، عنوان کرد: با بیانات رهبری در خصوص رئیس جمهور امریکا در دیدار با نخست وزیر ژاپن موضع ما در مقابل امریکا کاملا مشخص شده است و دیگر مذاکره با امریکا جایگاهی ندارد.

موسوی افزود: امریکا اگر بخواهد روزنه‌ای برای ارتباط و مذاکره باز بگذارد باید به سیاست‌های دیپلماسی و بین المللی برگردد و اصول را رعایت کند به گونه‌ای که کشورهای دیگر بتوانند به او اعتماد کنند وایران نیز او را قابل اعتماد ببیند اما اینگونه پیش نمی‌ورد و کشورهای دیگر مانند کره شمالی، چین، روسیه و ... نیز به این نتیجه رسیده‌اند که اعتمادی به امریکا وجود ندارد و به حرف ما پی برده‌اند و ما از این جهت سرزنش نمی‌شویم.

نماینده اراک: مذاکره چیزی جز خسارت عاید کشور نمی‌کند

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس گفت: تجربه نشان می‌دهد هرزمانی مقاومت بیشتری در مقابل استکبار جهانی داشته‌ایم توطئه‌های آنان خنثی‌شده است و هر زمان به سمت مذاکره و چانه‌زنی با طرف غربی حرکت کرده‌ایم، دچار مشکلات بیشتری شده‌ایم.

علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تنها راه مقابله با استکبار جهانی، بابیان اینکه تجربه ۴ دهه پس ازپیروزی انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که هر زمانی مقاومت بیشتری در مقابل استکبار جهانی به خصوص آمریکا داشته ایم توطئه های آنان خنثی شده است، افزود: برعکس آن، هر زمان که در طول این سال ها به سمت مذاکره و چانه زنی با طرف غربی حرکت کرده ایم، نه تنها نتیجه نگرفتیم بلکه دچار مشکلات بیشتری شده ایم.

وی با اشاره به اینکه تجارب جمهوری اسلامی نشان می دهد آمریکا هیچگاه از خوی استکباری خود دست برنداشته است، اظهار کرد: به همین دلیل هیچ‌گاه مذاکره با آمریکا به سود جمهوری اسلامی نیست و قطعاً جز خسارت و زیان چیزی عاید کشور نمی کند.

کریمی به تجربه مذاکرات برجامی جمهوری اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: در این مذاکرات همانطور که مشاهده می کنیم نتایج قابل قبولی برای کشور حاصل نشده است و این در حالی است که مذاکرات تنها با آمریکا صورت نگرفته و کشورهای دیگری در آن مشارکت داشتند.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان تأکید کرد: همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند با رویکرد مقاومت و پافشاری بر مواضع انقلابی می توان امید به کاهش مشکلات کشور داشت. همچنین با اتکا به توانمندی های داخلی خود می توان شرایط پیشرفت و توسعه کشور را رقم زد و نباید امید واهی به کمک دشمنان داشته باشیم چرا که این امید خیال خامی است که ثمری برای کشور به همراه نخواهد داشت.

نماینده گرمسار: انتظار ایران این است که جهانیان به حقوق ملت ها احترام بگذارند

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خروج ایران از برجام باعث نگرانی ترامپ شده است، گفت: آمریکا باید به حقوق ملت ها احترام بگذارد.

غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مرآت، با توجه به سخنان رهبر انقلاب به نخست وزیر ژاپن گفت: نکته ای ای مقام معظم رهبری فرمودند استقلال ملت و کشور ایران اسلامی را به رخ جهانیان نشان دادند.

نماینده مردم گرمسار و آرادان با اشاره به اینکه راه تفکر حضرت امام خمینی(ره) که ما هیچوقت پایبند به بد اخلاقی های دشمنان نخواهیم بود، افزود: انتظار ایران اسلامی این است که تمام جهانیان از جمله آمریکا به حقوق ملت ها احترام بگذارند.

کاتب با اشاره به اینکه آمریکا به حقوق ملت ها احترام بگذارد تا قابل مذاکره باشد مطرح کرد: آنچه که ایران اسلامی مسیر خود را از ابتدا انقلاب شروع کرده است آن استقلال و منش آزادی اندیشی خود می باشد که این مسیر را همیشه طی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا از موضوع خارج شدن ایران از برجام نگران است و هدف سران آمریکایی دستیابی به علوم دانش هسته ای بیشتری می باشد، اظهار کرد:عرصه موشکی از دیگر مباحث آمریکا برای مذاکره با ایران است.

نماینده آوج و بوئین زهرا در مجلس:تصریح رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن حجت را بر همه تمام کرد

نماینده آوج و بوئین زهرا گفت: تصریح رهبری بر هیچ کسی پوشیده و پنهان نیست که ما مذاکره نمی‌کنیم و هیچ کس نباید برای رفتن پای میز مذاکره تلاش کند، باید دانست نه تنها امریکا بلکه سایر کشورهای غربی نیز قابل اعتماد نیستند و با پیروی از سخنان رهبری قطعا پیروزی از آن ماست.

روح الله بابایی صالح، در گفت‌وگو با  صبح قزوین اظهار کرد: ترامپ پیش‌تر برای میانجیگری با ایران با نخست وزیر ژاپن جلسه ملاقات داشت و در روزهای گذشته پس از 40سال مقام ژاپنی به ایران سفر کرد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب حتی پیش از این ملاقات و سفر به صراحت اعلام کرده بود که ما با امریکا مذاکره نمی‌کنیم، زیرا وضعیت امریکایی که به هیچ معاهده بین المللی پایبند نیست روشن بوده و مذاکره با چنین کشوری دور از عقلانیت است.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس ابراز کرد: درخواست مذاکره با ایران نقشه و بازی ترامپ برای جلب رأی مردم در انتخابات پیش رو است، درواقع تلاش ترامپ برای کشاندن ایران بصورت یک طرفه پای میز مذاکره، اقدامی تبلیغاتی است.

وی افزود: باوجود تلاش‌های امریکا برای رضایت ایران برای مذاکره، مقام معظم رهبری به صراحت با قدرت و صلابت تمام اعلام کردند که مذاکره صورت نمی‌گیرد و امریکا درحدی نیست که پیام آن‌ها را بشنویم و پاسخ دهیم.

این نماینده مجلس عنوان کرد: تنها راه حل ایران مقاومت و اقتصاد مقاومتی، استقلال و تکیه بر توان خود است و مقام معظم رهبری در توضیحات کاملی نقطه نظر خود را به طور علنی به نخست وزیر ژاپن اعلام کرد و همه آن را شنیدند.

وی تاکید کرد: با تصریح رهبری بر هیچ کسی پوشیده و پنهان نیست که ما مذاکره نمی‌کنیم و هیچ کس نباید برای رفتن پای میز مذاکره تلاش کند، باید دانست نه تنها امریکا بلکه سایر کشورهای غربی نیز قابل اعتماد نیستند و با پیروی از سخنان رهبری قطعا پیروزی از آن ماست.

بابایی صالح بیان کرد: هر جا در مقابل دشمن با صلابت ایستادگی و مقاومت کردیم آنان عقب نشینی کردند و کوتاه آمدیم آنان جری‌تر شدند، از این رو باید مقاومت را ادامه داد و نباید مجدد فکر مذاکره داشت، زیرا آزموده را آزمودن خطا است.


/انتهای پیام