گروه : بندرگز
شماره : 64270
تاریخ : 1399-07-03 14:19
معاون سیاسی ، امنیتی فرماندار بندرگز: تقويت اقتصاد داخلي در مصرف كالاهاي ايراني است معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار بندرگز گفت : تقويت اقتصاد داخلي در مصرف كالاهاي ايراني است و مردم با مصرف توليد داخلي نقش ارزشمندي در مبارزه با قاچاق كالا ، ايجاد اشتغال و كاهش بيكاري دارند.

به گزارش گلستان ما به نقل از کناره، ”شهربانو برهانی" در همایش مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بندرگز لزوم همكاري مردم را در مصرف كالاهاي ساخت داخل مورد تاكيد قرار داد و افزود: افزايش مصرف كالاهاي قاچاق سبب نابودي توليد داخلي مي شود.

وی بیان داشت : كالاهاي قاچاق سبب افزايش بيكاري و نابودي فرصت هاي شغلي خواهد شد.

معاون سیاسی ، امنیتی فرماندار بندرگز اظهار کرد : محصول قاچاق سبب ترويج اشتغال ناسالم نيز مي شود و اشتغال سالم و پايدار داخلي را محدود و در معرض تهديد و تضعيف قرار مي دهد.

برهانی يكي از راههاي موثر در مبارزه با قاچاق كالا را علاوه بر كنترل مبادي ورودي ، بهبود كيفيت محصول ايراني و حمايت مردم از توليد داخلي و مصرف كالاي ايراني دانست. 

وی با تاکید بر مبارزه فرهنگی با پدیده قاچاق کالا خاطرنشان كرد : متوليان بحث هاي فرهنگي بايد مسائل مرتبط با قاچاق را در صحنه واقعيت و عمل ببينند و براي مبارزه با آن برنامه ريزي كنند.

معاون فرماندار بندرگز استفاده از ظرفیت نخبگان ، روحانیون ، اساتید ، فرهنگیان و تشکل های غیردولتی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد.

برهانی در پایان از تلاش های اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بندرگز قدردانی کرد و گفت : در یکسال اخیر 10 جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز با 30مصوبه در شهرستان برگزار که 99 درصد مصوبات اجرایی شده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گلستان نیز در این همایش گفت : رشد ، توسعه و شكوفايي اقتصاد ملي با استفاده از مصرف كالاي ساخت داخلي امكان پذير است.

"ابراهیم دشتیان" افزود :  گسترش پدیده قاچاق کالا وارز ، تباه كردن تلاش توليد كنندگان داخلي است.

وی با اشاره به نقش اثربخش مبارزه با قاچاق کالا و ارز در رونق تولید اظهار داشت : با توجه به نامگذاری سال ۹۸ به رونق تولید، مقابله با قاچاق کالا و ارز نقش مهمی را در رونق و ساماندهی تولید داشته و با جدیت پیگیری خواهد شد.

دشتیان ضمن تقدیر از عملکرد کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بندرگز گفت : اقدامات خوبی در حوزه مبارزه با قاچاق كالا در این شهرستان انجام شده است.

در این همایش از دستگاه های برتر عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بندرگز تجلیل شد.

انتهای پیام/