گروه : اخبار بین‌الملل
شماره : 67080
تاریخ : 1399-01-21 22:11
انتخابی المپیک توکیو - چین؛ پرواز ایران به توکیو از روی دیوار چین/تجربه شیرین دومین المپیک تیم ملی والیبال ایران با شکست میزبان رقابت های انتخابی المپیک برای دومین بار جواز حضور در المپیک را کسب کرد.

به گزارش گلستان ما، در مرحله فینال رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۵:۳۰ امروز یکشنبه مقابل تیم ملی چین، میزبان مسابقات صف آرایی کرد. برنده این دیدار جواز حضور در المپیک توکیو را کسب خواهد کرد.

ایگور کولاکوویچ در این بازی سعید معروف، شهرام محمودی، محمد موسوی، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی و علی شفیعی را راهی زمین کرد.

اعضای تیم ملی والیبال برای ادای احترام به جانباختگان حادثه هواپیمایی با مچ بند مشکلی وارد زمین شدند.

* ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۴ به سود ایران
تیم ملی والیبال شروع قدرتمندی در آغاز ست نخست داشت و موفق شد با عملکرد خوب در سرویس، دفاع و حمله نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۳ پیروز نزد سرمربی رود. ملی پوشان والیبال با ایجاد اختلاف امتیاز عالی اجازه خود نمایی را از چینی ها گرفتند و دومین تایم استراحت فنی را نیز ۱۶ بر ۶ با پیروزی پشت سر گذاشتند. تیم ایران در ست نخست کار سختی مقابل چین نداشت و موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۱۴به برتری دست یابد.

* ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
شاگردان ایگور کولاکوویچ در ابتدای ست دوم نیز شروع خوبی داشتند و با نتیجه ۵ بر یک پیش بودند اما در ادامه چینی‌ها با زدن چند اسپک اختلاف امتیاز را جبران کردند تا بازی برابر ۵ شود. در ادامه تیم ملی بار دیگر کنترل بازی را در دست گرفت و با نتیجه ۸ بر ۵ نخستین تایم استراحت فنی را با پیروزی پشت سر گذاشت. چین یک بار دیگر سعی در جبران اختلاف امتیاز ایجاد شده داشت و موفق نیز شد با دفاع بازیکنانش اختلاف را کاهش دهد تا دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به سود تیم ملی همراه شود. دفاع های دیدنی شفیعی مانع پیشتازی چین شد تا ایران ۲۲ بر ۱۹ همچنان پیش بیافتد. در نهایت تیم ملی ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود خود به پایان رساند.

*ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۴ به سود ایران
تیم ملی والیبال که فقط یک ست تا صعود به المپیک فاصله داشت در شروع ست سوم ۲ بر صفر عقب افتاد اما در ادامه اجازه پیشتازی را از چین گرفت و با کسب ۴ امتیاز متوالی با نتیجه ۴ بر ۲ پیش افتاد. نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۳ نزد سرمربی رفت. بلندقامتان ایران با برتری در سرویس، دفاع، حمله و دریافت هیچ فرصتی به میزبان ندادند تا چینی ها مقابل چشمان هموطنانشان در خانه در آستانه خداحافظی از المپیک قرار گیرند. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۱ ایران همراه شد. چین دیگر توان رقابت با ایران را نداشت و در نهایت ست سوم نیز با برتری ۲۵ بر ۱۴ به پایان رسید.