گروه : اجتماعی
شماره : 67634
تاریخ : 1399-05-17 13:39
در جلسه کاهش جمعیت کیفری استان؛ پیشگامی دادگستری گلستان برای برگزاری دادگاه‌های الکترونیک با هدف کاهش رفت و آمد متهمان از زندان به دادگاه ، گلستان برای برگزاری دادگاه های الکترونیک پیشگام می شود .

به گزارش گلستان ما، با هدف کاهش رفت و آمد متهمان از زندان به دادگاه ، گلستان برای برگزاری دادگاه های الکترونیک پیشگام می شود .

 این خبر را امروز رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه کاهش جمعیت کیفری استان در گرگان اعلام کرد و گفت: در دادرسی الکترونیک، قاضی با استفاده از ارتباط تصویری اظهارات و دفاعیات متهم را اخذ می کند و نیاز به اعزام چندباره متهم از زندان به دادگاه نیست .

هادی هاشمیان افزود: در جلسه امروز کاهش جمعیت کیفری زندان های استان ، امکان اجرای این طرح با حضور نماینده ویژه رئیس سازمان زندان های کشور بررسی و مقرر شد با فراهم شدن مقدمات ، به زودی این طرح در گلستان اجرایی شود .

هاشمیان از افزایش استفاده از پابندهای الکترونیک برای محکومان هم خبر داد و گفت: هم اکنون 12 محکوم با استفاده از این پابندها تحت نظارت هستند و امیدواریم با کمک سازمان زندان های کشور این رقم افزایش یابد .

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه این جلسه به تلاش های دادگستری استان برای کاهش جمعیت کیفری هم اشاره کرد و گفت: در راستای دستور العمل رئیس قوه قضاییه در کمتر از دوماه ، حدود هزار و 300 محکوم که مشول این دستورالعمل هستند از زندان آزاد شدند.

کلاگر نمانیده ویژه رئیس سازمان زندان های کشور هم در جلسه امروز ، از اختصاص 100 پابند الکترونیک تا پایان اسفند به گلستان خبر داد و گفت: 700 نفر در گلستان مشمول استفاده از پابند الکترونیک هستند که تلاش می کنیم با تامین پابندهای بیشتر این امکان را فراهم کنیم.

کلاگر افزود: هم اکنون در 26 استان کشور از پابندالکترونیک برای محکومان واجد شرایط استفاده می شود.

انتهاي پيام/