گروه : اجتماعی
شماره : 63953
تاریخ : 1399-04-23 19:30
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان: بیمه بیکاری یکهزار و ۷۰۸ کارگر گلستانی در مناطق سیل‌زده برقرار شد مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: دو هزار و ۴۵۵ کارگر در ۲۴۴ واحد تولیدی برای برقراری بیمه بیکاری معرفی شده بودند که تاکنون بیمه یک‌هزار و ۷۰۸ نفر در ۱۸۲ واحد تولیدی برقرار شده است.

به گزارش گلستان ما به نقل ازتسنیم، سعید مازندرانی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: سیل فروردین ماه، خسارت‌های سنگینی به بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی در برخی مناطق استان وارد کرد و سبب تعطیلی برخی از کارگاه‌های تولید شد.

وی افزود: از همان روزهای نخست وقوع سیلاب تلاش کردیم تا در چارچوب قانون و البته خارج از تشریفات معمول اداری درباره برقراری بیمه بیکاری برای کارگرانی که در این حادثه شغل خود را از دست دادند، اقدام کنیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گفت: دو هزار و 455 کارگر در 244 واحد تولیدی برای برقراری بیمه بیکاری معرفی شده بودند که تاکنون بیمه یک‌هزار و 708 نفر در 182 واحد تولیدی برقرار شده است.

وی ادامه داد: درباره کارگران شاغل درواحدهای تولیدی که فاقد بیمه بوده و امکان حمایت از آنان از محل منابع صندوق بیمه بیکاری میسر نشده است نیز در صورت اعلام آمار قطعی بیکارشدگان از سوی دستگاه‌های متولی تصمیم‌گیری می‌شود.

مازندرانی گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از کارگران زحمتکش اقدامات حمایتی را در دستور کار قرار داده است.

انتهای پیام/