گروه : اجتماعی
شماره : 65488
تاریخ : 1399-03-13 12:33
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد امضا تفاهم‌نامه با قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا برای خدمات‌رسانی به مددجویان مناطق محروم استان   کمیته امداد استان گلستان با قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا استان گلستان برای خدمات‌رسانی به مددجویان مناطق محروم تفاهم‌نامه‌ای به مدت سه سال امضا کرد.

به گزارش گلستان ما، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: این نهاد برای توسعه، آبادانی و ایجاد عدالت اجتماعی در روستاها و مناطق محروم به منظور آماده سازی بستر مناسب و رشد و شکوفایی پتانسیل نهفته در این مناطق، تفاهم‌نامه همکاری با قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا استان گلستان منعقد کرد.

اسکندری با تأکید بر ارائه آموزش به عنوان رکن پیشرفت جوامع روستایی در مناطق مرزی و محروم افزود: یکی از مأموریت‌های مهم این نهاد تأمین و ایجاد شرایط مساعد برای ارتقاء سطح شغلی مردان، زنان و دانش‌آموختگان بیکار باهدف رونق تولید و کمک به اقتصاد و معیشت خانوارهای مناطق محروم و مرزی است.

وی عنوان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی و پرورشی در حوزه طیور محلی، دام سبک و سنگین برای ایجاد اشتغال و افزایش درآمد روستایان در این تفاهم‌نامه قیدشده است.

اسکندری خاطرنشان کرد: ارائه مشاوره تخصصی طرح‌های اشتغال‌زایی و بازاریابی و فروش محصولات مددجویان با استفاده از ظرفیت طرفین تفاهم‌نامه در دستور کار قرارگرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان ادامه داد: برگزاری کلاسهای طب اسلامی و تغذیه سالم و پیاده‌سازی سبک زندگی اسلامی و ارائه مشاوره خانواده در روستاهای هدف ازجمله مفاد این تفاهم‌نامه در حوزه فرهنگی است.

وی تصریح کرد: این نهاد در نظر دارد با انعقاد این تفاهم‌نامه گام‌های مؤثری برای شناسایی و توانمندسازی دانش آموزان مستعد و نخبه مناطق محروم و برگزاری اردوهای جهادی و سیاحتی، زیارتی و تفریحی برای دانش آموزان روستاهای هدف بردارد.

اسکندری با توجه به ضرورت ساخت، ترمیم و تکمیل منازل مسکونی خانواده‌های محروم و بی‌بضاعت گفت: طبق این تفاهم‌نامه برای تأمین زیرساخت‌های حوزه بهداشت و سلامت، اقتصاد و معیشت و تعلیم و تربیت مناطق محروم و مرزی از ظرفیت زکات استفاده شود.

انتهای پیام/