1399-03-12 10:14
358
0
68844
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبد عنوان کرد؛

رابطه ولاییِ امام و امّت یکی از مهم ترین مولفه های قدرت در اسلام ناب/ تاکید امام حاکمیت دین خدا و ایجاد وحدت و انسجام اسلامی بود

حجت‌الاسلام رضا دیلمی گفت: یکی از مهم ترین مولفه های قدرت در اسلام ناب، رابطه ولاییِ امام و امّت است و ایام سالگرد ارتحال حضرت امام رضوان الله تعالی علیه و قیام خونین 15 خرداد یکی از بهترین و مناسب ترین فرصت ها برای به تصویر کشیدن این عظمت و تبیین ابعاد بی بدیل و بی نظیر وجودی امام راحل در ابعاد مختلف می باشد.

به گزارش گلستان ما، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبد در آستانه ی سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل در گفتگو با خانگار ما، گفت: یکی از مهم ترین مولفه های قدرت در اسلام ناب، رابطه ولاییِ امام و امّت است و ایام سالگرد ارتحال حضرت امام رضوان الله تعالی علیه و قیام خونین 15 خرداد یکی از بهترین و مناسب ترین فرصت ها برای به تصویر کشیدن این عظمت و تبیین ابعاد بی بدیل و بی نظیر وجودی امام راحل در ابعاد مختلف می باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان گنبد کاووس افزود: توجه داشتن به ابعاد وجودی امام عظیم الشان و قیام خونین ۱۵ خرداد در حقیقت ارج نهادن به عظمت انقلاب اسلامی و گفتمان ولایت مطلقه فقیه و بسط ارزشها و دستاوردها می باشد.

دبیر ستاد شئون فرهنگی شهرستان گنبد گفت: از سویی دیگر این ایام، سالروز آغاز رهبری و زعامت ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز(مد ظله العالی) است؛ لذا این ایام از جمله مناسب ترین روزها برای تجدید بیعت با شهدا و قافله سالار انقلاب اسلامی و وارث عظیم الشان امام راحل و خلف صالح ایشان است.

حجت الاسلام دیلمی در ادامه اظهار داشت: سخن امام، حاکمیت دین خدا و ایجاد وحدت و انسجام اسلامی بود، حضرت امام در شرایطی ندای عدالت خواهی و استکبارستیزی را فریاد زد و بحث حکومت اسلامی را مطرح کرد که غرب وحشی، دین را افیون جامعه می دانستند و بحث سکولاریسم نیز در اصل  به دنبال حذف دین در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی بود.

وی خاطرنشان کرد: امام در برابر ابرقدرتهای جهان ایستاد و فرمود: ما همچون یک قدرت بزرگ خدایی و دینی در مقابل این قدرت‌های شیطانی بزرگ مبارزه  می کنیم و آنها را شکست می دهیم و این نشان از عمق ایمان و اراده الهی ایشان بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وعده الهی به بندگان صالحش این است که هر ملتی در راه خدا مبارزه کند و ایمان داشته باشد؛ با دشمنان خدا درگیر شود و اگر پافشاری و صبر و ایستادگی کند پیروز می شود که راستا امام با تحمل سختی ها و تبعیدها به مکانها و کشورهای مختلف دست از مبارزه برنداشت و نتیجه همان شد که خداوند وعده داده است.

حجت‌الاسلام دیلمی در ادامه وصیت نامه سیاسی الهی امام راحل را نقشه راه آینده دانست و با بیان این که امروز آحاد جامعه اسلامی باید با مراجعه به این منبع غنی، برنامه‌های خود را براساس رهنمودهای امام راحل تنظیم کنند؛ افزود: حضرت امام با پیروزی انقلاب اسلامی، عزت و عظمت را برای ملت ایران به ارمغان آورد و هیمنه ی پوشالی استکبار داخلی و خارجی را فرو ریخت و با روحیه ی استکبار ستیز و حمایت مردمی انقلابی و بیدار، آمریکایی ها را در جهان بی آبرو کرد و به مردم دنیا آموخت که حق همیشه پیروز و باطل نابود است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبد، خاطرنشان کرد: مردم مسلمان منطقه، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را الگوی حرکت‌های عدالت ‌خواهانه خود قرار داده‌اند و امروز عظمت گفتمان امام و صدور انقلاب اسلامی را  همگان در جبهه مقاومت، حزب الله لبنان، حیدریون، فاطمیون، حشد الشعبی عراق، حوثی های یمن و غیره و در اقصی نقاط جهان در مقابله با جبهه ی نفاق و استکبار به وضوح می بینیم.

حجت‌الاسلام دیلمی با بیان این که امام خمینی(ره) یک شخصیت جهانی بود و در فقاهت، سیاست، شجاعت و معنویت جایگاه رفیع وبی بدیل داشت؛ افزود: امام با رهبری تاریخی خود و با اتکا به قدرت لایزال الهی، حیاتی دوباره به اسلام بخشید.

حجت الاسلام دیلمی، عمل به وصیت نامه امام راحل را راه عبور از همه فتنه ها و مشکلات جامعه اسلامی دانست و تصریح کرد: دسیسه های دشمن، جریان نفوذ و زوایه گرفتن از خط امام راحل، زمینه انحراف و گمراهی را برای برخی افراد پدید آورده است که نیازمند مراقبت و صیانت است.

وی در پایان با تأکید براین که امروز نسل جوان ما باید بیشتر با اندیشه‌ ی تابناک امامین انقلاب اسلامی آشنا شوند؛ خاطرنشان کرد: انتقال اندیشه های متعالی امامین انقلاب اسلامی، تبیین جایگاه ارزشمند ولایت فقیه در تعالی اسلام ناب، انعکاس فراگیر و صادقانه عملکرد سازنده انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی، رشد علمی، تحکیم وحدت دینی و ارتقاء باورهای دینی و انقلابی، توجه به بنیان خانواده، تعلیم و تربیت اسلامی، امید آفرینی و رصد تحرکات دشمن از جمله نیازهای جامعه امروز ما در جنگ تمدنی است که همه باید در جهت تحقق آن گام بردارند.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.