1398-08-16 16:05
241
0
66196
در سایه بی‌دقتی و فقدان نظارت عمومی رخ داد؛

کودکان «شهرک بهارستان» گنبدکاووس قربانی سرقت درپوش جوی آب

سرقت تاسیسات شهری از جمله درپوش جوی آب و کانال‌های هدایت آب در «شهرک بهارستان» گنبدکاووس موجب آسیب‌دیدگی کودکان شده است.

به گزارش گلستان ما، مدتی است که با افزایش فشارهای اقتصادی و البته بی‌دقتی و فقدان نظارت عمومی بر تاسیسات شهری سرقت لوازم در اماکن عمومی و بخشی از تاسیسات شهری در گنبدکاووس به ویژه در مناطق حاشیه‌ای شهر به امری شایع تبدیل شده است.

سرقت چراغ‌های روشنایی و تزئینی در میادین، بولوارها و حتی در کف پیاده‌روها از یک طرف و سرقت کابل‌های برق و تلفن نیز از سویی دیگر در سال‌های اخیر بارها و بارها در گنبدکاووس خبرساز شده و هر بار با کم‌توجهی مسوولان، رسانه‌ها و مردم به سرعت به فراموشی سپرده شد.

اما این بار و در تازه‌ترین شیرین‌کاری سارقان درب‌های جوی آب و کانال‌های هدایت آب‌های سطحی به سرقت می‌رود که موجب شده تا در وسط خیابان‌ها و معابر با چاله‌هایی ناگهانی و نازیبا مواجه شویم. افزون بر شکل ناصحیح و به شدت آلوده‌کننده به وجود آمده خطرات این چاله‌ها برای عابران پیاده، دوچرخه‌سواران و موتورسواران یکی از دغدغه‌های اصلی این روزهای مردم در مناطق مختلف شده است.

متاسفانه روز گذشته و در «شهرک بهارستان» شهر گنبدکاووس یکی از کودکان این منطقه در هنگام دوچرخه‌سواری متوجه این چاله نشده و  چرخ جلوی دوچرخه وی وارد این چاله شده و او را سرنگون کرده و آسیب‌هایی را به صورت وی وارد می‌کند.

هر چند این کودک گنبدی در این حادثه دچار حادثه جدی جانی نشد اما قطعا بی‌توجهی به این امر و چاره‌اندیشی نکردن برای آن می‌تواند در آینده مشکلات فراوانی را برای شهروندان به وجود آورده و معلوم که در دفعات بعدی نیز شانس با فرد آسیب‌دیده یار بوده باشد یا نه.

به نظر می‌رسد می‌توان در کنار فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی به موازات آن از علم روز و فنون مهندسی برای ایجاد درپوش‌هایی غیرقابل سرقت اقدام کرد و در کنار آن نیز نظارت عمومی و مردمی را بر تاسیسات شهری و حساسیت نسبت به آن را افزایش داد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس

    نظرات

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

    پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

    © کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.