1399-03-11 15:22
266
0
68838
از ابتدای شیوع ویروس کرونا؛

هزار و ۲۲۶ نفر بیمار مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان گنبد بستری شدند

رئیس شبکه بهداشت گنبد گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هزار و ۲۲۶ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ از مناطق شرق استان گلستان در بیمارستان‌های این شهرستان بستری شدند.

به گزارش گلستان ما، عبدالقدیر کریمی معاون استاندار و فرماندارویژه گنبدکاووس صبح امروز در جلسه شورای سلامت و کارگروه اجتماعی و فرهنگی بانوان گنبدکاووس از همکاری مردم در اجرای طرح‌ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی که باعث کاهش سطح شیوع در شهرستان شده قدردانی کرد و گفت: نباید گذاشت شیوع کرونا، ملاحضات را نسبت به بیماری‌های دیگر در شهرستان کمتر کند.

وی افزود: حمایت از اقشار آسیب‌ پذیر، استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای انجام فعالیت‌ها به صورت غیرحضوری و ادامه تعطیلی واحدهای پرریسک و تشدید نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی بویژه در روزهای تعطیل از اولویت‌ها است.

رییس مرکز بهداشت گنبدکاووس گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هزار و ۲۲۶ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ از مناطق شرق استان گلستان در بیمارستان‌های این شهرستان بستری شدند.

دکتر عبدالرحیم پالیده اظهارداشت: بیمارستان‌های گنبد از شهرستانهای آزادشهر، رامیان، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه بیمار مشکوک به کرونا پذیرش داشت.

وی افزود: از مجموع کل بستری شدگان، بیشترین آمار با ۶۹۶ نفر معادل ۵۴ درصد مربوط به گنبدکاووس و کمترین با ۱۲ نفر از شهرستان مراوه‌تپه بود.

وی بیان داشت: فراوانی سنی بستری شدگان مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های گنبدکاووس با ۲۴۳ نفر در رده‌ ۶۱ تا ۷۰ سال و کمترین با ۲۰ نفر ۱۱ تا ۲۰ ساله بودند.

به گفته وی، هم اکنون ۴۰ بیمار مشکوک به کرونا در گنبدکاووس بستری هستند که ۲۰ نفر آنان بومی و بقیه از شهرستان‌های اطراف به این شهرستان منتقل شدند.

رییس مرکز بهداشت گنبدکاووس ادامه داد: از ۲۴ اردیبهشت گذشته تا ۶ خرداد ماه جاری نسبت بستری روزانه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در این شهرستان ۱.۴ بود که در صورت تداوم اجرای فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی شاهد قرارگیری گنبد در مناطق سفید خواهیم بود.

دکتر پالیده خاطرنشان کرد: در میان آپارتمان نشین‌های گنبدکاووس میزان شیوع کرونا به دلیل تجمع جمعیت نسبت به سایر مناطق بیشتر بود که با اجرای طرح‌های نظارتی و بهداشتی و ارائه آموزش‌های لازم هم اکنون شیوع کرونا در این محدوده کنترل شده است.

فرهاد بدیعی مدیر شبکه بهداشت گنبدکاووس نیز در این نشست بر تداوم اجرای فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل‌های تجمع مردم و حضور اقشار آسیب پذیر مانند سالمندان تاکید کرد و گفت: روند کووید ۱۹ به سمتی پیش می‌رود که با بضاعت درمانی شهرستان، بهتر از قبل پاسخگوی بیماران هستیم.
انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.