معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه گنبد:

راه آهن اینچه برون تحقق بخشی از شایستگی منطقه ماست

0
6361
1782
1393-09-06 12:59

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه گنبد در جلسه ستاد استقبال از رئیس گفت: با افتتاح راه آهن اینچه برون در این سفر، استان و منطقه ما به قسمتی از آنچه که لیاقت دارد خواهد رسید.

به گزارش گلستان ما به نقل از قابوس نامه ٰ نورمحمد جعفری وجود پایانه مرزی اینچه برون را یک ظرفیت برای منطقه دانست که قابلیت آن را دارد که به عنوان مرز صادرات و واردات و ترانزیت ما محسوب شود اما در شرایط حاضر حداکثر تردد کامیون ۱۳۰ دستگاه است و در حال رایزنی برای افزایش تا ۲۰۰ کامیون است. و هر چقدر که این تعداد افزایش یابد ظرفیت مرز زمینی محدود است، که با افتتاح این راه آهن ظرفیت بار را از ۱۲ الی ۱۴ میلیون تن افزایش خواهد داد.

وی در ادامه سخنانش بر استقبال پرشور از رئیس جمهور تاکید کرد و افزود: هر میزان که این استقبال باشکوه تر برگزار شود در روابط خارجی ما نیز قطعا موثر خواهد بود حتی در مذاکره و حواشی که در بطن این قضیه خوابیده است.

جعفری سفر ریاست جمهوری و همراهی روسای جمهور دو کشور ترکمنستان و قزاقستان را فرصت خوبی برای نمایش فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم این منطقه دانست و اضافه کرد: هر فعالیت در این مناطق مرزی گسیل امکانات بیشتری را به این منطقه در بر خواهد داشت.
گفتنی است رئیس جمهور روزهای ۱۱ ،۱۲ ، ۱۳ آذر ماه به استان گلستان سفر خواهد کرد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.