1398-10-04 19:51
581
0
66768
مدیر کل امور اجتماعی فرهنگی اوقاف کشور:

دو هزار مرکز فرهنگی اجتماعی در امامزادگان شاخص کشور راه اندازی می شود

مدیر کل امور اجتماعی فرهنگی و مشارکت های مردمی سازمان اوقاف کشور گفت: در راستای استفاده از ظرفیت مردمی 2 هزار مرکز اجتماعی فرهنگی قرآنی (افق) در امامزادگان شاخص کشور راه اندازی می شود.

به گزارش گلستان ما، رضا معممی مقدم ظهر امروز در برگزار دوره های آموزشی هیئت امنا خادمین امامزادگان و بقاع متبرکه شرق گلستان در امامزاده یحیی بن زید (ع) اظهار کرد: رسالت اصلی سازمان اوقاف شناسایی و صیانت از موقوفات و اجرای امینانه نیات واقفین در هفت سرفصل اصلی شامل خیریه ، امور اجتماعی، عمرانی مساجد،دارو و درمان، خیرات و مبرات و تعزیه خوانی و سایر است.

وی نقش خیرین و افراد تاثیرگذار در مشارکت های مردمی موثر دانست و گفت: ما نیازمند تعامل و همکاری خیرین و افراد تاثیرگذار جامعه در جلب مشارکت های مردمی و ترویج وقف هستیم.

مدیر کل امور اجتماعی فرهنگی و مشارکت های مردمی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از راه اندازی 2 هزار مراکز فرهنگی و اجتماعی در امامزادگان شاخص کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر 500 مرکز اجتماعی فرهنگی قرآنی (افق) در امامزادگان شاخص کشور راه اندازی شده و در آینده نزدیک این مراکز به 2 هزار مرکز افزایش پیدا می کند.

وی مراکز افق را بازوان سازمان اوقاف و امور خیریه معرفی کرد و ادامه داد: هدف ما از راه اندازی مراکز افق کاهش نیروی انسانی اداری بوده و تلاش داریم تا فعالیت ها به وسیله مردم و برای مردم انجام شود.

معمی مقدم خاطر نشان کرد: امسال در راستای اجرای موقوفات در هفت سرفصل عنوان شده مبلغ 300 مبلیارد تومان توسط مراکز افق در کشور هزینه می شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : قابوس نامه

    نظرات

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

    پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

    © کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.