امام جمعه گنبدکاووس در مراسم هیئت رزمندگان اسلام ؛

حدوث نهضت عاشورا با امام حسین (ع) و بقاء آن با زینب کبری(س) بود

0
65531
300
1398-06-28 06:21

امام جمعه گنبدکاووس گفت: شروع و حدوث نهضت بزرگ عاشورا با امام حسین(ع) بود اما آنکه عاشورا با حفظ کرد و باعث بقای آن شد زینب کبری(س) بود.

به گزارش گلستان ما به نقل از قابوس نامه، حجت الاسلام محمود ترابی با عنوان این مطلب افزود: بعد از پیامبراکرم(ص) تنها 3 تا 4 نفر و امیرالمومنین بر رسالت ایشان ماندند و این چند نفر نیروسازی کردند تا 72 نفر به کربلا رسید.

وی افزود: در زمان امام حسین(ع) نیز این زینب کبری(س) بود که باعث احیاء اسلام شد و اگر نبود تلاش های این بانوی بزرگ نه از اسلامی نامی و نه از اباعبدالله اثری باقی می ماند.

عاشورا زیباترین جلوه اسلام ناب بود

امام جمعه گنبدکاووس همچنین گفت: آنچه مهم است احیای اسلام ناب است که بار اسارتش بر دوش حضرت زینب(س) بود و اگر امروز آشنا به اسلام و وفادار به اسلام هستیم ،اگر حکومت اسلامی و لشکر و سپاه داریم همه مدیون رشادت این بانوی بزرگ اسلام است.

ترابی با اشاره سخنان حضرت امام خمینی(ره) در رابطه با نقش زینب کبری (س) همچنین گفت: این مرد بزرگ بر نقش بانوان به عنوان پشتیبان در نهضت بزرگ انقلاب اسلامی تاکید داشتند چرا که اگر فداکاری مادران ما نباشد در عصر حاضر نیز تهاجم فرهنگی و همه جانبه دشمن جوانان ما را ار خیمه اباعبدالله دور می کند.

حجت الاسلام ترابی در ادامه سخنانش از هیئت رزمندگان به عنوان هیئتی یاد کرد که انتظار می رود با مصادیق یک هیئت تراز انطباق کاملی داشته باشد.

وی همچنین هیئت رزمندگان را به واحد فرهنگی گردان های جبهه جنگ در دفاع مقدس تشبیه کرد که با سازماندهی نوحه ها و محتوای لازم در بین نیروها شورآفرینی می کند و به آنها ثبات قدم می دهد.

qaboosnameh 2

qaboosnameh 3

qaboosnameh 4

qaboosnameh 5

qaboosnameh 8

qaboosnameh 7

qaboosnameh 9

qaboosnameh 11

qaboosnameh 12

qaboosnameh 13

qaboosnameh 14

qaboosnameh 15

qaboosnameh 16

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.