1398-02-26 08:03
525
0
63251
با شرکت 55 دانش آموز بسیجی؛

اولین اعتکاف علمی رمضانیه در گنبد آغاز شد

اولین اعتکاف علمی رمضانیه ویژه دانش آموزان دختر با شرکت 55 دانش آموز بسیجی در مسجد فاطمه الزهرا(س) شهرستان گنبدکاووس از امروز آغاز شد.

به گزارش گلستان ما به نقل از قابوس نامه، جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس در آئین افتتاح این اعتکاف با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در تبیین جایگاه علمی و همچنین دانش آموز در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: همان طور که ایشان فرموده اند دنیای مادی و اسلام، هر دو به علم توجه دارند اما آنچه مهم است توجه اسلام به علم برای سعادت، رشد و شکوفایی بشر و استقرار عدالت است.

qaboosnameh 4

سرهنگ یحیی قاضوی خطاب به دانش آموزان معتکف افزود: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر جزء چند کشور جهان در مباحث علمی است و برخلاف استکبار که از علم بر علیه بشریت و کشورهای ضعیف استفاده می کند، ما به دنبال استفاده در موارد صلح آمیز هستیم و اگر تولیداتی در صنایع دفاعی داریم تنها برگرفته از دفاع مقدس در فرهنگ اسلامی است.

وی یادآور شد: امروز جنگ ما با دشمنان در میدان فضای مجازی است و با ابزار نرم سعی در آسیب زدن به جامعه ما دارند که مهمترین جامعه هدف آنان جوانان و نوجوانان ما یعنی شما دانش آموزان است که هوشیاری شما را می طلبد تا در دام دشمنان و فضای مجازی آلوده گرفتار نشوید.

جانشین سپاه گنبدکاووس تغییر ذائقه، ایجاد شبهه و انحراف در بین جوانان نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی و آموزه های دینی از جمله حجاب را مهمترین اهداف دشمن در جنگ نرم عنوان کرد و ادامه داد: برای حفظ اندیشه ناب و همچنین مقابله با رخنه انحرافات در اذهان بهترین راه پیوند با مسجد و بهره مندی از علما است.

سرهنگ قاضوی برگزاری این اعتکاف را گامی در جهت تقویت مسجد محوری دانست و در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: دانش آموزان معتکف در این مسجد از سه مدرسه مجری طرح شهید بهنام محمدی در شهرستان، ثبت نام شده اند که قرار است سه شبانه روز ضمن بهره مندی از برنامه های آموزش علمی مرتبط با دروس، در مسابقات علمی و حلقه های معرفتی و مذهبی که برای آنها طراحی شده است شرکت می کنند.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.